18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyprzedzanie na łuku drogi

~Angel • 2020-09-15, 15:43
No kto by przewidział, że może coś jechać.


victorszapapapolis

2020-09-15, 18:42
jakie kurfa aaaaa jakie aaaaa trza było nie rumaczyć kutafixie

Ojciec_Stiffmeistera

2020-09-15, 19:57
3-buch napisał/a:

Ja nigdy nie zrozumiem takiego pieprzenia
.
Tak napisać może tylko ktoś kto nigdy na moto nie jeździł. Ja jeżdżę od 6 roku życia( pierwsza motorynka) a teraz mam 34 lata. Kupuje same crossy i bujam się w terenie czy na torach, ale tez crossy z oponami na szosę tzw. supermoto. nie wyobrażam sobie żyć bez moto i to jest własnie moje hobby. po ciężkim dniu wsiąść na moto to nie ma nic lepszego dla mnie. największa tez zaleta jeśli chodzi o moje supermoto to swobodna jazda po zakorkowanym krakowie nawet w godzinach szczytu. scigacza nigdy mieć nie chciałem bo to w crossach się zakochałem. Jeżdżąc po drogach nigdy nie szaleje, bo chce dojechać z punktu A do punktu B w całości. Na drodze jestem zawsze bardzo czujny bo o ile ufam swoim możliwościom , to nie ufam nikomu innemu na drodze a sadol wystarczająco dużo filmów mi pokazał zeby być czujnym na każdym kroku. Wszystko jest dla ludzi, dla mądrych ludzi.



Też jeżdzę na moto plus jeżdzę po torach ale pociągami i raz takich trzech idiotów prawie rozjechałem bo sobie jazdy urządzili po czynnej lini .

ellsworth

2020-09-15, 20:01
Driver19cm napisał/a:

Hal nie przesadzaj, Zobacz, że tutaj na sadolu lądują j***ne bezmózgi, którzy sami się proszą o wypadek czy kalectwo
Moto to jest hobby i niczym się nie różni od reszty. Jeśli używasz z głową, to żyjesz i czerpiesz z tego radość
Wyjątek stanowi jazda na moto w kraju z gówna, jazda w kraju gdzie wpie**alaja nietoperze i w kraju da silvow
Ale tam niebezpieczna jest dosłownie wszystko, nawet wyjście do sklepu po zakupy



On nie przesadza. Co prawda na motorze nie jeżdżę, ale wystarczy mi rower szosowy i już na nim jak rozbujami się ponad 50 km/h to mam świadomość że jakby coś wyskoczyło, albo jakby jadący zna przeciwka wyleciał na drugą stronę to nawet nie zdążę zareagować i skończy się (w najlepszym razie) bardzo boleśnie. A co to jest 50 km/h w odniesieniu do motoru! To nawet nie jest połowa pierwszego biegu. Fizyki się nie da oszukać. Kij tam że będziesz miał jakieś zbroje, kaski, duperele, jak nagle w ułamku sekundy się zatrzymasz (po spotkaniu z jakąś przeszkodą) to będzie baaardzo źle. Bardzo!

ca...........ia

2020-09-15, 20:14
A ja napisze tak. Mam benyco tekkena 125 i jeżdżę sobie po wioskach, dojazdach do pól i tam gdzie chce. Nie po miastach i nie po autostradach. Normalnie jeżdżę jak pierdoła, bo podziwiam . Jadę tam gdzie autem nie mogę, wiec same fajne miejsca. A cała reszta tych baranów to kupuje moto żeby zapie**alać i cały obraz rzeczywistości. Po prostu jestem za leniwy i za stary na rower :) A tu ciekawostka. W Anglii żeby dostać prawko na motor to trzeba przejść progi , najpierw slaby chyba 50cc, potem 125, potem wyższe, nie wiem jak to było dokładnie, ale system dobry. Po zdaniu prawka nikt nie wsiądzie od razu na ścigacza kawasaki 1400 . Pozdrawiam.

KebabRemover

2020-09-15, 20:30
Czy to kraj Białego człowieka? Bo kierowca ciężarówki zauważył go w lusterku, przewidział co się stanie i wyhamował, nie jak żółty skośnooki podczłowiek nie ogarnąłby nawet że tył ciężarówki na czymś dużym mu podskoczył i pojechałby dalej?

ellsworth napisał/a:

On nie przesadza. Co prawda na motorze nie jeżdżę, ale wystarczy mi rower szosowy i już na nim jak rozbujami się ponad 50 km/h to mam świadomość że jakby coś wyskoczyło, albo jakby jadący zna przeciwka wyleciał na drugą stronę to nawet nie zdążę zareagować i skończy się (w najlepszym razie) bardzo boleśnie. A co to jest 50 km/h w odniesieniu do motoru! To nawet nie jest połowa pierwszego biegu. Fizyki się nie da oszukać. Kij tam że będziesz miał jakieś zbroje, kaski, duperele, jak nagle w ułamku sekundy się zatrzymasz (po spotkaniu z jakąś przeszkodą) to będzie baaardzo źle. Bardzo!



patrz a ja samocodem jeżdżę 50 w zabudowanym i jak coś mi nagle wyskoczy to ponad tonowym żelastwem wyhamuję na przestrzeni tych 10 metrów a ty rowerkiem i tak samochód wyskoczy ci nagle zza winkla i nie wyhamujesz 50 kg rowerkiem na odległości 100 metrów musisz tak przewidywać

Areczek71

2020-09-15, 21:22
Mógł to minąć miasca miał w ch*j. p*zda zaczęła hamować ze strachu i braku umiejętności zamiast dodać gazu i brać to przeciwskretem po łuku . No pała :mrgreen:

edmund

2020-09-15, 23:44
sam jeżdzę na moto i jakiś czas temu typo mi wyjechał autem, a niedawno mojemu znajomemu
zlamania otwarte itp.
śmierć niedzielnm kierowcom

intermag

2020-09-16, 05:44
Powinien być nakaz dobijania takich zjebow

WujekMajkel

2020-09-16, 11:54
edmund napisał/a:

sam jeżdzę na moto i jakiś czas temu typo mi wyjechał autem, a niedawno mojemu znajomemu
zlamania otwarte itp.
śmierć niedzielnm kierowcom



Było nie zapie**alać. I nie mów, że jechałeś przepisowo, gdyby tak było to albo byś ominął albo wyhamował. Może nie jeżdżę motocyklem ale zawsze jeżdżę przepisowo (przynajmniej się staram), sytuacji podbramkowych miałem w ch*j, wymuszenia pierwszeństwa, bachor wybiegający na ulicę, rowerzysta wpie**alający się na jezdnię bez rozejrzenia się, zwierzyna leśna. Przez 12 lat jak mam prawo jazdy zrobiłem już lekko pół miliona kilometrów (praca za granicą, jeden urlop to 2k km w dwie strony). Przez te 12 lat i tyle kilometrów tylko raz pie**olnąłem sarnę, i to był kompletnie moja wina bo akurat odpalałem szluga i na sekundę oderwałem wzrok od drogi, żeby wycelować zapalniczką w peta. Wniosek jest prosty, nie zapie**alasz - nie masz wypadków, nawet jeśli ktoś Ci "wyjedzie".

ziu

2020-09-16, 13:39
Ja wyszlifowałem kiedyś, bo plama oleju na drodze była. Ryzyko jest zawsze, ale poza debilami goszczącymi na sadolu w p*zdu ludzi o kierowaniu pojazdem mechanicznym nie ma pojęcia, a jeździ i tutaj jest największy problem.

St...........on

2020-09-16, 21:36
WujekMajkel napisał/a:

Było nie zapie**alać. I nie mów, że jechałeś przepisowo, gdyby tak było to albo byś ominął albo wyhamował. Może nie jeżdżę motocyklem ale zawsze jeżdżę przepisowo (przynajmniej się staram), sytuacji podbramkowych miałem w ch*j, wymuszenia pierwszeństwa, bachor wybiegający na ulicę, rowerzysta wpie**alający się na jezdnię bez rozejrzenia się, zwierzyna leśna. Przez 12 lat jak mam prawo jazdy zrobiłem już lekko pół miliona kilometrów (praca za granicą, jeden urlop to 2k km w dwie strony). Przez te 12 lat i tyle kilometrów tylko raz pie**olnąłem sarnę, i to był kompletnie moja wina bo akurat odpalałem szluga i na sekundę oderwałem wzrok od drogi, żeby wycelować zapalniczką w peta. Wniosek jest prosty, nie zapie**alasz - nie masz wypadków, nawet jeśli ktoś Ci "wyjedzie".



Spokojnie i na Ciebie przyjdzie kolej i nawet twoja przesadna rozwaga nie pomoże, bo są sytuacje ,których nie przewidzisz.
Druga sprawa, to fizyka ,moto nie wyhamujesz od razu bo lecisz przez kierę (moto bez ABS- typu plastik/ścigacz) z ABS wydłuża drogę hamowania, czasami w awaryjnych sytuacjach można się jeszcze ratować przeciwskrętem jeśli jest jeszcze na to czas. Ludzi na rowerach wypie**ala, przez kierę.