18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

martika

2020-08-25, 09:49
Nie jest źle kości się zrosną i będziesz normalnie funkcjonował u mnie jedna mała kontuzja na treningu skończyła się na 17 operacjach kolana i 3 endoprotezach w ciągu 5 lat tego samego kolana






romansja

2020-08-25, 10:49
Powodzenia ja pół roku z piszczela w gipsie od jaj po palce u nogi

KM...........ak

2020-08-25, 11:53
MindBodyLightSound napisał/a:

Nie zawsze i nie wszędzie. Czasem śrubunki zostają dożywotnio.




Dokładnie. Czasem śruby i blachy się zostawia.

dżonyłojlker

2020-08-25, 12:53
martika napisał/a:

u mnie jedna mała kontuzja na treningu skończyła się na 17 operacjach kolana i 3 endoprotezach w ciągu 5 lat tego samego kolana



Co trenowałaś?

Stonedskora

2020-08-25, 13:06
O mordeczko, miałem podobnie nogę złamana z tym że strzałkowa była w 2 miejscach i wzdłuż niej miałem długiego druta, który był wyciągany po zrośnięciu na żywca :p piękne czasy hehe :mrgreen:

Pawehan

2020-08-25, 13:08
Cham napisał/a:

Cham to cie robił robaku.
A reCHablitacja to ci się należy twojego skatowanego odbytu.



Ty piepszony pedale odwal się od mojej dupy. Ale pedał

:!:

Adae

2020-08-25, 14:59
SteinarBjorgvinsson napisał/a:

Ale dzban jesteś... naklejkę po angielsku żeś dojrzał , a imienia i rocznika już nie?



Nie dosc, ze jestes klamca, to jeszcze grasz w Tibie?

martika

2020-08-25, 15:25
StalowyNożyk napisał/a:

Co trenowałaś?



lekko atletyka skręcone na płotkach

avic

2020-08-25, 16:23
Jak ja miałem połamaną kość promieniową w ręku to blachy i druty zostawili. Niby można to było wyciągać, ale to znowu głębokie rozcinanie skóry i możliwe problemy z unerwieniem. Dlatego zostawili. Jak musieli wyciągać mi kawałek czaszki koło oka..to też blachy zostawili na dożywocie, jak nie składali. Powód dokładnie ten sam: Blizny, blizny i blizny. Z tego też względu - jak nie potrzeba a kawałki metalu nie są zbyt duże - raczej się je zostawia - wg. tego co mój doktorek mówił, bo ja to się akurat w tym temacie znam jak świnia na gwiazdach.

dżonyłojlker

2020-08-25, 16:57
martika napisał/a:

lekko atletyka skręcone na płotkach



Uwielbiam oglądać lekkoatletykę, szczególnie w wydaniu kobiecym, dlatego tym bardziej współczuję.
Pozdrów nóżkę.

Ratilt

2020-08-25, 18:04
Dzień dobry, pozwólcie że się przedstawię - jestem ekspertem. Pracuję w firmie produkującej takie "blaszki" to i się wypowiem
Pytanie: usuwa się czy nie?
Odpowiedź: I tak i nie
Z reguły tego typu implanty usuwa się po okresie leczenia, kiedy kości się już zrosną. Pozostawienie ich na dłużej mogło by powodować szereg nieprzyjemności, jak np osłabienie właściwej kości (tzw "stress shielding"), stany zapalne spowodowane migracją jonów, zużycie korozyjne bądź zmęczeniowe a w konsekwencji "połamanie się" implantu itp itd. Mówimy tu jednak o sytuacjach gdyby implant siedział np 20 lat lub więcej. To też jest jeden z głównych powodów dla którego implantu się NIE usuwa. Jak połamany dziadek lub babeczka mają 70lat w momencie operacji to po pierwsze, zanim coś odczują to już dawno zemrą, a po drugie, po co ich męczyć ponownie i kroić.
Wiele implantów do traumatologii (chirurgii urazowej) mają okresy życia po 20-30lat. Endoprotezy czyli te zastępujące stawy nawet 60. Tych się nie wyjmuje i są dożywotnie, w najgorszym wypadku wymienia po jakimś czasie

Pawehan

2020-08-25, 18:12
Ratilt napisał/a:

Dzień dobry, pozwólcie że się przedstawię - jestem ekspertem. Pracuję w firmie produkującej takie "blaszki" to i się wypowiem
Pytanie: usuwa się czy nie?
Odpowiedź: I tak i nie
Z reguły tego typu implanty usuwa się po okresie leczenia, kiedy kości się już zrosną. Pozostawienie ich na dłużej mogło by powodować szereg nieprzyjemności, jak np osłabienie właściwej kości (tzw "stress shielding"), stany zapalne spowodowane migracją jonów, zużycie korozyjne bądź zmęczeniowe a w konsekwencji "połamanie się" implantu itp itd. Mówimy tu jednak o sytuacjach gdyby implant siedział np 20 lat lub więcej. To też jest jeden z głównych powodów dla którego implantu się NIE usuwa. Jak połamany dziadek lub babeczka mają 70lat w momencie operacji to po pierwsze, zanim coś odczują to już dawno zemrą, a po drugie, po co ich męczyć ponownie i kroić.
Wiele implantów do traumatologii (chirurgii urazowej) mają okresy życia po 20-30lat. Endoprotezy czyli te zastępujące stawy nawet 60. Tych się nie wyjmuje i są dożywotnie, w najgorszym wypadku wymienia po jakimś czasie



Czyli jak ktoś ma 20,30,40 lat i założone trochę złomu to czeka go wyciąganie tego

ButyFroda

2020-08-25, 19:46
Zwykłe zespolenie kości strzałowej i piszczelowej nie ma się co podniecać.
Czemu nie wrzuciłeś zdiecia RTG z przed poskładanie nogi.

Oniros

2020-08-25, 20:33
Jedna śrubka coś nie chwyciła i tak już zostawili, zarośnie się jakby co.