18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek na DK 5

~DMT • 2017-06-28, 21:59
Wypadek z 12 maja br. Miejscowość Prusice na DK5. Trzyosobowa rodzina została trachnięta naczepą. Gościu został na miejscu, dziecko i matka szpital w stanie krytycznym. Niestety lepszej jakości nie ma...


Noside

2017-06-29, 13:22
Odpie**olcie się od autora materiału. Miał j***ny prawny obowiązek przepuścić pieszych.
Czyja wina?
To nasz kochany Mirek kierowca w nieprzyjaznych warunkach zapie**ala załadowanym zestawem zaraz za osobówką "bo mi wendline dali i sie zepsuje".
ch*je pie**olone! Barany!
1. Dostosować prędkość
2. Zachować odstęp
3. ch*j wam w dupę! Krowy doić, a nie jeździć!

maccacus

2017-06-29, 13:58
Dokładnie. Nagrywającego obchodzą piesi na jezdni, on nie jest od tego aby kalkulować, przepisy każą przepuścić to przepuszczam. I też wole nie ryzykować, że mi w ostatniej chwili wejdzie taki człowiek na przejście i go przetrące - wtedy mam pozamiatane, potrącenie na pasach i po ptakach. Wolę się zatrzymać. A to, że TIR nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i widząc z daleka (szoferka jest wysoko nad osobówkami...) przejście dla pieszych z ludźmi po jednej stronie nie zachował wzmożonej czujności - jego wina. Tylko i wyłącznie.

WezDoBuzi

2017-06-29, 14:00
Co byście k***a nie powiedzieli to bezpośrednim winowajcą i tak jest kierowca ciężarówki. Jadąc k***a takim zestawem musi mieć pie**oloną świadomość jaka jest jego droga hamowania i na podstawie tej wiedzy ma dostosować odległość do pojazdu jadącego przed nim.

Ja...........ro

2017-06-29, 14:44
Ciekawie sie czyta komentarze sebixów zwalających winę na kamerzystę i osobówkę z naprzeciwka. Taka chyba złodziejska solidarność by winić wszystkich oprócz sprawców. Brakuje tylko zwalenia winy na pieszych za fakt istnienia.

pie**olenie że kierowca osobowki jest slepy bo tir mu siedzi na zderzaku też jest niezłe. A co ma k***a zrobić żeby zwiększyć odległość, przyśpieszyć? Czyli przekroczyć duuuzo predkość i łamać przepisy? co za tłuki...

swoja droga, wsiury wpadły do rowu i nic im nie bedzie. dostana odszkodowanie i beda chlac kolejne pol roku za pieniadze przewoźnika.

Dlatego zaprawde powiadam Wam, od TIRów z daleka.
Sam jeżeli jedzie przede mna, za mna, obok mnie jakikolwiek TIR a juz tym bardziej kolumna zawsze robie wszystko zeby oddalić się od nich na jak największą odległość bo ci kierowcy to najczęściej skonczeni idioci. Do tego zawsze przemęczeni w ch*j po dziesiatkach godzinach jazdy. Nie chcę ich widzieć ani przed sobą ani w lusterkach, dlatego czesto zwalniam tak by jechać jak niedzielny kierowca i puszczać ich w p*zdu.
Dlatego warto mieć rejestrator jazdy przód/tył i jak siedzi TIR na zderzaku a my jedziemy maxem - łamać przepisy i mandatu nie przyjmować - zrzucić na tira stwarzającego zagrożenie.

dziamdziol

2017-06-29, 18:13
czytam wiekszosc komentarzy (nie wszystkie) i dziwne ze nikt nie poruszyl wątku czemu kierowca TIRa skrecil na pas przeciwny zamiast w swoja prawą strone.Ot taki odruch i zboczenie zawodowe, chociaz nie bylo drzew ani budynkow ani wielkiego rowu, po prostu oni juz sa tak ulomni (nie wszyscy,wiekszosc) że ze strachu przed potłuczeniem i zniszczeniem towaru (za które im z premii odciagna pićset złotych) wolą skręcić na przeciwległy pas, bo może nic nie bedzie jechało a towar bedzie cały i nawet zderzaka nie bedzie trzeba wymieniac...

czubek13131

2017-06-29, 18:31
Czekaj, czekaj... czegoś tu nie łapię. Winowajcą nie jest przygłup w ciężarówce, który nie patrzy z wyprzedzeniem i siedzi na dupie osobówki, tylko zwykły kierowca z przeciwległego pasa, który kulturalnie chce puścić pieszych? Czy wy wszyscy och*jeliście do reszty? Jak rozumiem, zanim puszcze kogoś na przejściu, to muszę upewnić się, czy żaden z was idiotów nie siedzi mi na dupie albo ma odpowiednią prędkość do wyhamowania?

Hi...........po

2017-06-29, 18:41
W sumie gdyby nie pojeb jadący domem mieszkalnym,mającym widok na 200 m do przodu to nie doszłoby do takiej sytuacji,może dzwonił gdzieś?

piekny

2017-06-29, 19:36
@lakeroll gdyby nie pojeb, który nie trzyma odległości i nie patrzy przed siebie nie byłoby sytuacji.

mazga50

2017-06-29, 19:45
czubek13131 napisał/a:

Czekaj, czekaj... czegoś tu nie łapię. Winowajcą nie jest przygłup w ciężarówce, który nie patrzy z wyprzedzeniem i siedzi na dupie osobówki, tylko zwykły kierowca z przeciwległego pasa, który kulturalnie chce puścić pieszych? Czy wy wszyscy och*jeliście do reszty? Jak rozumiem, zanim puszcze kogoś na przejściu, to muszę upewnić się, czy żaden z was idiotów nie siedzi mi na dupie albo ma odpowiednią prędkość do wyhamowania?



Jeśli pijesz do mnie, to śpieszę z wyjaśnieniem:
Wiem, że należy bezwzględnie przepuszczać pieszych czekających przed przejściem dla pieszych. Jednak widząc walącą z naprzeciwka 30 tonową ciężarówkę, a przed nim osobówkę z dużą prędkością, to chyba masz tyle wyobraźni i rozumiesz, że ta ciężarówka nie da rady zahamować przed przejściem. Czy właściwym w tej sytuacji jest więc przejechać, czy zatrzymać się, zmuszając tym samym pojazdy nadjeżdżające do przepuszczenia pieszych. W pierwszym przypadku nic by się nie stało, przynajmniej na tym przejściu, w drugim mamy katastrofę, jak tu.
Zgadzam się, że kierowca gabarytu (debil skończony) ponosi 100% winy, jednak to autor materiału zapoczątkował tę lawinę.

No i jeszcze jedno. Z jednej strony za żadne skarby nie wolno podpie**alać innych kierowców, choćby nie wiem co odpie**alali i jakie k***a piruety robili na drogach. Z drugiej strony wrzask: "Laboga, co za debil bezmyślny doprowadził do katastrofy!".
To się w końcu zdecydujcie, czy chcecie mieć bezpieczne drogi i rozsądnych kierowców, czy totalną wolną amerykankę i czyste sumienie?
A myślicie, że na zachodzie zawsze było super bezpiecznie? Nie, ale oni telefonowali na policję albo pisali listy, że kierowca auta o nr rej takim a takim robi cyrk i naraża życie innych, czyli także twoje, twoich rodziców, dziadków, dzieci, wnuków itd. k***a, nie da się mieć ciastka i zjeść ciastko.

Ethorion

2017-06-29, 20:23
Wina kierowcy tira i koniec tematu. Przed przejściem dla pieszych zawsze jest znak informujący o przejściu dla pieszych (który nakazuje -pośrednio- zachować szczególną ostrożność). I jeżeli jeden kierowca zatrzymuje się przed przejściem to jadący z nad przeciwka też ma taki obowiązek. Dziwi mnie ten wypadek bo przecież kierowca tira lepiej widzi co się przed nim dzieje (chyba że myślami jest obok Karyny leśnej nimfy). O zachowaniu bezpiecznej odległości to już nie trzeba chyba pisać....

baxter

2017-06-29, 22:14
od kiedy jest obowiązek przepuszczania pieszych przed przejściem ? bo komuś coś się chyba wyżej poj***ło

LikaBossesMan

2017-06-29, 22:16
Mieszkam tutaj, więc wiem że ewidentnie wina kierowcy tira. Nieco wcześniej jest znak ograniczenie do 60. A jechać w ch*j więcej, także ;) Pozdrawiam

Dżizas_kurde

2017-06-29, 23:16
Cytat:


Bezmózgi kretyn. Skończony idiota.


Innych do tej roboty nie biorą....

i-i

2017-06-29, 23:23
kierowca zawodowy, kto mi teraz warzywa i owoce do biedronki dowiezie :( szkoda, że nie dostanie wyroku za potrójne zabójstwo.

t1ger_delta

2017-06-30, 16:14
Abraxus napisał/a:

Kierowca osobówki pojeb? wy jesteście poj***ni. 100% winy za przyczyny wypadku ponosi kierowca ciężarówki. Prawdopodobnie przekroczenie prędkości i niezachowanie bezpiecznego odstępu.
Powinien dostać dożywotni zakaz prowadzenia samochodów ciężarowych i 15 lat więzienia.



Pewnie tego nie wiesz bo na takiego co do gimnazjum już doszedł nie brzmisz. Zgodnie z fizyką, im cięższy pojazd, tym dłużej hamuje. Osobówka zeszła z 90 czy 70 do 0 szybko. TIR już nie miał jak. Ale i tak jego wina.

Miejsce na kulturę na drodze jest wtedy, kiedy za tobą jadą pojazdy o podobnej masie. Bo fizyki nie oszukasz.