18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek ciężarówki na DK-81

Polskie_Drogi • 2018-05-14, 22:46
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 14 maja około godziny 13:00 na trasie DK-81 w Drogomyślu. Samochód ciężarowy typu "Lohra" przewożący nowe samochody marki KIA, zderzył się z osobowym BMW i Audi. Ciężarówka przebiła bariery energochłonne, wpada do rowu i przewróciła się na bok.

Siberian_Meat_Grinder

2018-05-15, 11:23
robak123123 napisał/a:

Przecież to jest materiał ogólnodostępny katowany w TVN co 5 minut.



co nie zmienia faktu, że ktoś musiał to udostępnić na jakieś portale, by TVN mógł sobie go odtwarzać. Ten co wrzucił będzie musiał określić skąd wziął film i tamtą osobę od której go otrzymał będą ganiać. Uwierz mi, wiem coś o tym.

fdx

2018-05-15, 16:06
Ale będzie klepania...

kwaite09

2018-05-15, 16:50
Najlepsze nagranie, z pierwszego rzędu.

Sytri

2018-05-15, 18:13
BMW i wszystko jasne ;)

janlew

2018-05-15, 19:02
waloos napisał/a:

@janlew taaa, fajnie się pie**oli zza monitora. Życie to nie jest GTA gdzie robisz takie manewry, a jak Ci się nie uda to odpalasz save jeszcze raz. W takim momencie instynkty biorą górę i ludzie zwyczajnie będą hamować.
Ty oglądając film wiesz, że coś się stanie więc patrzysz na tę ciężarówkę od początku - kierowca na drodze mógł w tym czasie spoglądać na pobocze albo choćby w lusterko. Efektem jest reakcja dopiero kiedy Lora przebija się przez bariery i jest na jego pasie.
Poza tym, opcji ucieczki zbytnio nie było. Po prawej niby było miejsce ale na tę stronę przewracała się ciężarówka, więć istniało ryzyko że nagrywający będzie przygnieciony. Druga sprawa to nawet jakby tam zjechał, nic by to nie dało bo Kijanki się wysypały i też by w niego walnęły.
Do tego nie wiem czy tam nie ma większego rowu, który sam w sobie mógłby uszkodzić auto. A wtedy, ubezpieczyciel ciężarówki mógłby nie chcieć pokryć kosztów naprawy.


Nie gram w GTA, ale na miejscu średnio doświadczonego kierowcy, który się zagapił jak ten, uciecza w pole na pełnym ogniu, zdaję się być oczywista. Ja bym zrobił jeszcze coś innego i dużo wcześniej, ale ja mam za sobą i setki tysięcy na autostradach, i kilka oesowych sezonów. Normalnie zasada numer jeden bezpiecznej jazdy na takich drogach to wiedzieć co jest za Tobą, spoglądanie w lusterka powinno być prawie "tikiem", a dalej to już umiejętności.
Natomiast co wiem na pewno, to że ślepe zatrzymanie auta jest najgorszą opcją w takich sytuacjach. Nie rozpedzisz go w ulamkach sekund, nawet do 1/10 prędkości jaką miałeś, a co za tym idzie masz zerową możliwość jego sterowaniem w obec sunącej na boku przeszkody..
Natomiast gadanie o ubezpieczeniach, to już kompletna bzdura. Nikt o tym nie myśli w czasie zagrożenia poważnym wypadkiem, tym bardziej na 2 pasmówce, tym bardziej z udziałem Tira.

Hoofner

2018-05-15, 20:04
Błąd w tytule ,powinno być

Przewrócona ciężarówka przewożąca auta .

PanAndrzej666

2018-05-15, 20:14
za miesiąc w salonie będzie sezonowa wyprzedaż na nowe modele i zejdą jako nówki nieuszkodzone

Pantilion

2018-05-15, 20:23
@motoevents

Przewrócona ;-) laweta pełna aut. Gdyby się przewracała na pewno ktoś z nas by to zauważył w tym filmie ;-)