18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek ciężarówki na DK-81

Polskie_Drogi • 2018-05-14, 22:46
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 14 maja około godziny 13:00 na trasie DK-81 w Drogomyślu. Samochód ciężarowy typu "Lohra" przewożący nowe samochody marki KIA, zderzył się z osobowym BMW i Audi. Ciężarówka przebiła bariery energochłonne, wpada do rowu i przewróciła się na bok.

Siberian_Meat_Grinder

2018-05-14, 22:55
uważaj, bo jak udostępniłeś materiał będący częścią postępowania przygotowawczego, będziesz miał problemy ... nawet pomimo faktu, że dostałeś zgodę autora (241 kk) :/

Soros_Bóg

2018-05-15, 05:02
A co jesli byl kierowca ?

janlew

2018-05-15, 06:33
I czas był, i miejsce, by sp***olić. Mało, bo mało ale były.

Pantilion

2018-05-15, 07:43
Gdyby jechał trochę szybciej zespolił by się z asfaltem

Wiewór

2018-05-15, 07:44
ah ci profesjonaliści z najtrudniejszej branży świata.

Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

uważaj, bo jak udostępniłeś materiał będący częścią postępowania przygotowawczego, będziesz miał problemy ... nawet pomimo faktu, że dostałeś zgodę autora (241 kk) :/



Przecież to jest materiał ogólnodostępny katowany w TVN co 5 minut.

wormgoro

2018-05-15, 08:39
W prawo mógł odbić na ręcznym! :)

waloos

2018-05-15, 08:56
@janlew taaa, fajnie się pie**oli zza monitora. Życie to nie jest GTA gdzie robisz takie manewry, a jak Ci się nie uda to odpalasz save jeszcze raz. W takim momencie instynkty biorą górę i ludzie zwyczajnie będą hamować.
Ty oglądając film wiesz, że coś się stanie więc patrzysz na tę ciężarówkę od początku - kierowca na drodze mógł w tym czasie spoglądać na pobocze albo choćby w lusterko. Efektem jest reakcja dopiero kiedy Lora przebija się przez bariery i jest na jego pasie.
Poza tym, opcji ucieczki zbytnio nie było. Po prawej niby było miejsce ale na tę stronę przewracała się ciężarówka, więć istniało ryzyko że nagrywający będzie przygnieciony. Druga sprawa to nawet jakby tam zjechał, nic by to nie dało bo Kijanki się wysypały i też by w niego walnęły.
Do tego nie wiem czy tam nie ma większego rowu, który sam w sobie mógłby uszkodzić auto. A wtedy, ubezpieczyciel ciężarówki mógłby nie chcieć pokryć kosztów naprawy.

Argeusz

2018-05-15, 09:16
Z lewej strony ciężarówki chwilę przed przebiciem bariery uderzył samochód osobowy, wina tamtej osobówki a nie kierowcy tira.

timmy77

2018-05-15, 09:32
Niemieckie marki eliminują konkurencję :lol: :lol:


waloos napisał/a:

@janlew taaa, fajnie się pie**oli zza monitora. Życie to nie jest GTA gdzie robisz takie manewry, a jak Ci się nie uda to odpalasz save jeszcze raz. W takim momencie instynkty biorą górę i ludzie zwyczajnie będą hamować.
Ty oglądając film wiesz, że coś się stanie więc patrzysz na tę ciężarówkę od początku - kierowca na drodze mógł w tym czasie spoglądać na pobocze albo choćby w lusterko. Efektem jest reakcja dopiero kiedy Lora przebija się przez bariery i jest na jego pasie.
Poza tym, opcji ucieczki zbytnio nie było. Po prawej niby było miejsce ale na tę stronę przewracała się ciężarówka, więć istniało ryzyko że nagrywający będzie przygnieciony. Druga sprawa to nawet jakby tam zjechał, nic by to nie dało bo Kijanki się wysypały i też by w niego walnęły.
Do tego nie wiem czy tam nie ma większego rowu, który sam w sobie mógłby uszkodzić auto. A wtedy, ubezpieczyciel ciężarówki mógłby nie chcieć pokryć kosztów naprawy.




Prawda, lepiej się wpie**olić w ciężarówkę i mieć pewność, że dostanie się odszkodowanie, już ch*j z rentą za złamany kręgosłup czy inne możliwości uszkodzenia ciała, niż mieć szansę jakąkolwiek na uratowanie auta a już na pewno mieć pewność, że żaden samochód nie spadnie nam na głowę i nie złamie karku :D Takie pie**olenie teoretyka zza biurka to jest właśnie Twoje... A poza tym już sam miałem sytuację w której zamiast hamować zmieściłem się między dwa słupki, które mi po prostu urwały lusterko a nie wj***łem się w gościa, który w ostatniej chwili zapomniał zjechać i zrobił to prosto na mnie, rozj***łby mi auto i przy okazji pewnie coś jeszcze bo za mną ludzie też jechali szybko. I co, za lusterko zapłaciłem sobie sam, bo w ówczesnym szrocie było tanie jak barszcz, a to, że samochód i ja byłem cały, to moje.

Jeżdżę dużo w chooy autem i cały czas jestem zdania, że jak ktoś panikuje bo emocje biorą górę, to nie nadaje się żeby opuszczać miasto, a tym bardziej przekraczać prędkość powyżej 50 km/h...

Lizodup

2018-05-15, 09:46
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

uważaj, bo jak udostępniłeś materiał będący częścią postępowania przygotowawczego, będziesz miał problemy ... nawet pomimo faktu, że dostałeś zgodę autora (241 kk) :/




wiekszej głupoty dziś nie czytałem

szkoda aut takie nniemieckie były

pazuzu

2018-05-15, 10:03
Sprzedam auta marki KIA, cena niższa bo z wystawy :)

zbijok

2018-05-15, 10:24
Dobra, dobra, tylko jak bardzo dociążone szpachlą było bmw żeby zepchnąć zestaw? IMHO kierowca nie był skupiony na jeździe, może kierownice trzymał jedną ręką, może grzebał w telefonie albo w dupie. Dodatkowo Przemawia za tym spóźniona za mocna kontra, przez którą dopiero zestaw się wyłożył
To nie jest k***a eleczka, teraz są "kierowcy zawodowi" którzy nie mają do tego żadnych predyspozycji tak samo jak niektórzy do jazdy czymkolwiek. Ale teraz każdy może(ba, musi) mieć prawko, chociaż swoim VW up albo inną aygo nie umie równo zaparkować.
Jest narzekanie jaki trudny jest egzamin na prawojazdy. Według mnie powinien być trudniejszy, zarówno na B, jak i C. Kurs powinien być znacznie dłuższy. Sporo osób ostatnio zaczyna wierzyć, że mogą wszystko tylko muszą sobie to zwizualizować, może wtedy by im przeszło.

tarcer123

2018-05-15, 11:19
Ja tam widzę że lorze zajechała drogę osobówka.

Profx5015

2018-05-15, 11:19
timmy77, oglądałeś ty w ogóle ten filmik? To miało być uderzenie na złamanie karku?! W lewo może można byłoby próbować uciec, ale kierowca nie wiedział jak poleci ciężarówka, w prawo rów i lecące samochody, kierowca zwyczajnie nie miał czasu już na decyzję. I powiem ci, że k***a chciałbym żeby każdy był takim herosem jak ty, który porównuje przebijającą barierki i lecącą na ciebie ciężarówkę z autami do wjazdu pomiędzy 2 słupki i pie**oli, że jak ktoś spanikuje w takiej sytuacji to nie nadaje się do jazdy. Nie życzę ci takiego zdarzenia, ale jak sam czegoś podobnego do autora doświadczysz, to dopiero sprawdzisz swoje bohaterstwo.