18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wyniki wyborów w więzieniach w Polsce

Pan Fasola • 2010-07-05, 17:05
W aresztach i zakładach karnych Bronisław Komorowski zdobył 91,9 proc. poparcia. Jego rywal z drugiej tury wyborów prezydenckich, Jarosław Kaczyński, uzyskał 8,1 proc. głosów - podał Centralny Zarząd Służby Więziennej.

Prawo do udziału w II turze wyborów miało 85 601 aresztowanych i skazanych (nie mają go skazani za najcięższe zbrodnie, pozbawieni praw publicznych). CZSW podał w poniedziałek, że w niedzielnym głosowaniu udział wzięło 65,3 proc. uprawnionych.

Zdecydowanym zwycięzcą został Bronisław Komorowski, który uzyskał 50 284 głosy (91,9 proc.). Na Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 4 460 więźniów (8,1 proc.).

Tak jak poprzednio, najwięcej głosujących było w okręgu koszalińskim - 76,2 proc., gdańskim - 74,4 proc. i warszawskim - 71,8 proc. W skali całego kraju więźniowie oddali 1 143 nieważne głosy.

Art. z Onet.pl

Pan Fasola

2010-07-05, 21:54
Basika063 napisał/a:



Ludzie o których mówisz to naprawdę niewielki odsetek. Nie miałam na celu obrażać, ani Polaków, ani sympatyków Kaczyńskiego. Mówiąc, że dla Jarka jest to żenujące, miałam tylko na myśli jego stosunek do właśnie swojego elektoratu i nas wszystkich. Dla Kaczusi wszyscy jesteśmy dziadami i prostakami, bez wyjątku. Nie znosi kompromisów, czego doświadczyła chociażby Marta, jej mąż i dzieci. Pan Kaczyński nie utrzymywał przez ponad cztery lata z nią kontaktów, nie był na jej ślubie, ani na chrzcinach jej drugiej córki. Wykorzystał tragedię pod Smoleńskiem do autopromocji. Ten człowiek ma dyktatorskie zapędy, jest małostkowy i dwulicowy. Nie twierdzę, że Komorowski jest ideałem, ale dla mnie jest bardziej wiarygodny jako człowiek


Ja powiem tak. Do samego Komorowskiego mam tylko to, że jest zbyt miękki. To powoduje, że nie będzie prawdziwym prezydentem, a jedynie narzędziem w rękach Tuska.
Wcale nie uważam, że Kaczyński jest lepszy, ale przynajmniej byłby to prezydent, który podejmowałby suwerenne decyzje.

chewbacca

2010-07-06, 07:17
Cytat:

Ja powiem tak. Do samego Komorowskiego mam tylko to, że jest zbyt miękki. To powoduje, że nie będzie prawdziwym prezydentem, a jedynie narzędziem w rękach Tuska.
Wcale nie uważam, że Kaczyński jest lepszy, ale przynajmniej byłby to prezydent, który podejmowałby suwerenne decyzje.


Bwahahahaha. Taaa, przypomina mi się teraz spot wyborczy PO na temat J. Kaczyński vs J. Kaczyński. To na pewno on sam zainicjował taką zmianę, wcale nie banda pomagaczy i takich tam. Kaczyński też nie myśli samodzielnie. "Aby się dostać do władzy, aby wybrali, potem jakoś to poleci. Znów będzie można blokować wszystkie ustawy PO, dla zasady! A, no i znów będzie można ośmieszać Polskę."
Mam wrażenie że suwerenność Kaczyńskiego kończyła by się na:
- Dawaniu orderów i kolejnych głupich tytułów.
- Wetowaniu ustaw z zasady "Nie bo nie, bo to nie PiSowskie, bo to ta zua, satanistyczna, psia prywatyzacja"

lesiot

2010-07-06, 13:07
A na Kaczyńskiego głosowali ludzie z rejonów, w których przeciągu ostatnich kilkunastu lat bezrobocie spada najwolniej...
Czy to oznacza, że na Kaczyńskiego głosowały nieroby liczące na zasiłek?

uookie

2010-07-06, 13:15
jestem ciekaw, co wam daje to konfrontowanie informacji z różnymi źródłami. myślę, że nic. taki Conscribo na przykład, ma już z góry założone, że komorowski to super facet i będzie tę informacje konfrontował tylko po to, aby się w swoim założeniu utwierdzić. przeczyta gdzieś, że komorowski to nie jest super facet i pomyśli: aha! ktoś wszczyna wojnę polsko-polską. myślę, że ludzie ze wsi (co za sformułowanie w ogóle) wbrew głoszonym przez zaściankowych mieszczuchów teoriom są bardziej otwarci i tolerancyjni. im łatwiej coś wyjaśnisz i otwarcie z nimi porozmawiasz, niż ze snobistyczną inteligencją z kontem na facebooku. boję się użyć terminu 'prości ludzie', ale konfrontując ich naturalność z falą nienawiści widoczną w usenecie, uważam to nawet za komplement dla nich... bo prosty człowiek ma swój rozum, a jak mawiał goethe: miej nawet mały rozum, ale własny.

DwOOruch

2010-07-06, 13:21
a co wy myślicie, że prezydent nie ma prawa do ułaskawiania?

necrofallus

2010-07-06, 13:27
@pan fasola

ludzie z miast nie przeprowadzają się na wieś, tylko do tzw. "sypialni" wokół miast. Te "sypialnie" wsiami są tylko z nazwy, ponieważ nie uprawia tam się roli anie nie hoduje zwierząt (w większości wypadków).

Su...........cz

2010-07-06, 13:48
@uookie

Większego steku bzdur dawno nie czytałem... Idź na wieś i powiedz: "dzień dobry nazywam się Tomasz i głosowałem na komor..." tu zdanie się urywa bo w tym momencie ktoś wbija Ci widły w dupę! Z tą tolerancją to dowaliłeś! Już widzę jak np. czarnoskóry Niemiec jedzie na polską wieś i otwiera tam dobrze prosperującą firmę. Wieś to tępa masa którą możesz kierować jak chcesz pod warunkiem, że zakryjesz się kościołem, bogiem itp bredniami.

lesiot

2010-07-06, 13:59
uookie Ty chyba piszesz o sąsiadach działkowiczach... wieś niestety mentalnie i świadomościowo jest bardzo daleko... dałoby im się pewnie nawet wmówić, że czarownice nadal się topi.

Tomaszu

2010-07-06, 14:03
Możecie zrobić jeden temat do pogawędek o polityce? Co jeden temat związany z polityką tam wywiązuje się rozmowa na ten sam temat... :/

jazda123

2010-07-06, 14:15
Może warto zaznaczyc ze w więznieniach przesiaduje 90% przestepców za lekkie przestepstwa a 10% za cieżkie zbrodnie , co idealnie pasuje do twoich statystyk...

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/sondaze-i-wyniki/podzial-elektoratu-wedlug-wyksztalcenia,1,3316894,aktualnosc.html

żałosne....

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/sondaze-i-wyniki/podzial-elektoratu-wedlug-miejsca-zamieszkania,1,3316895,aktualnosc.html

a sami wiecie ze najwiekszą władze na wsi mają proboszczowie...

suchy777

2010-07-06, 14:23
Oj tam, mi tam PiSk pisiorków bardzo odpowiada. No ale tonący brzytwy się chwyta, wróć - topielec.

Pan Fasola

2010-07-06, 18:38
To straszne. Wy w ogóle chyba na wsi nie byliście. Macie w głowie zapisany obraz buraka z ograniczonym zasobem słów. Oświecę was, postacie rodem z filmów Lesczyńskiego już nie istnieją.

Ma...........ry

2010-07-06, 19:09
Pan Fasola napisał/a:

postacie rodem z filmów Lesczyńskiego już nie istnieją

Leszczyńskiego :) Konopielka rlz

Blajsero

2010-07-06, 23:05
na wsiach ksundz kazał

W

2010-07-06, 23:08
więźniowie woleli komorowskiego. i co z tego?
tym razem sama się rpzeboleję i spytam: co to ma wspólnego z tematyką tej strony? czarny homor? humor w ogóle? absurd? ciekawostka, którą warto się podzielić?
otóż nie. raczej chęć wywołania niepotrzebnej dyskusji na tematy polityczne (o dziwo jestem zaskoczona jej wcale nie żenującym poziomem)
nie wiem, czy Pan Fasola to ta sama osoba co Mr Bean, ale jak nie religia to polityka :roll: dobrze, że chociaż kulturalnie