18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wymiania ognia Gromu z talibami

le_Roi_des_fous • 2012-09-17, 18:36
Do zdarzenia doszło 26 lipca. Komandosi GROM udali się na patrol bojowy przy wsparciu jednostki powietrzno-szturmowej wydzielonej z polskich sił zadaniowych. Polacy po wylądowaniu zostali zaatakowani przez czterokrotnie liczniejsze siły talibskie.

Dowódca talibów nie żyje

Talibowie okrążyli Polaków. Wymiana ognia trwała ponad trzy godziny. W czasie bitwy zginęło 20 talibów, a 14 zostało rannych. Zginął m.in. ich dowódca. Dwóch żołnierzy GROM odniosło lekkie rany.

2,5 tys. Polaków na misji
Polscy żołnierze służą w Afganistanie od 2002 roku, choć już w 2001 roku - po atakach z 11 września nasz kraj potwierdził swój udział w operacji "Enduring Freedom" wymierzoną w talibów.
Obecnie na terenie Afganistanu przebywa ok. 2,5 tysiąca Polaków.

Od początku 2012 roku, w związku ze zbliżającym się zakończeniem misji w Afgniastnie, Polacy rozpoczęli przekazywanie siłom rządowym w prowincji Ghazni.

Żołnierze PKW Afganistan prowadzą misję stabilizacyjną i szkoleniową. Pomagają także w odbudowie infrastruktury cywilnej i wspierają realizację programów rozwojowych.

"Ci goście to nieprzeciętni twardziele, wojownicy z prawdziwego zdarzenia, niezrównani pod względem wyszkolenia i efektywności działania"-Chris Kyle były żołnierz SEAL

kufel01

2012-09-17, 19:16
Zawsze szacunek dla Gromu!

BongMan

2012-09-17, 19:39
Szacunek szacunkiem, ale dlaczego polska jednostka walczy dla j***nych amerykańców?

I na dodatek Polska gówno z tego ma.

ApologiZZe

2012-09-17, 20:34
@BongMan, Polska tam walczy, bo obowiazuja nas traktaty, z ONZ, z innych gowien, mamy sojusz z Ameryka, to musimy sie z niego wywiazywac, jesli Polska zaatakowalaby jakis kraj, to rowniez dostalibysmy pomoc : ) Zreszta, po to jest wojsko zeby walczylo, a nie opie**alalo sie, tak jak to robi teraz.. Jak chcesz isc do pracy jako barman, to jako barman pracujesz, a nie robisz laski na zapleczu, tak ? TAK : )

LordMrok

2012-09-17, 20:35
Czytałem książke Chrisa Kyla "Cel Snajpera" nic szczególnego pod względem literackim.

xS...........on

2012-09-17, 20:35
wierzyć w te pierdoły -.o to ja już wolę teorie spiskowe...

KwasiborskiJerzy

2012-09-17, 20:44
Szkoda, że GROM jest całym naszym "dobytkiem zbrojeniowym", bo tyle mamy armii, że by się na orliku wszyscy pomieścili...

AmorPatriae

2012-09-17, 20:47
Mnie tez bardzo wk***ia fakt, że walczymy za cudze interesy bardziej przysparzając sobie wrogów niż przyjaciół. Poza tym pakt północno atlantycki (NATO) mówi wyraźnie, że teatr działań sojuszu to obszary północnego atlantyku, oraz morza śródziemnomorskiego. Wiec jesteśmy tam ponieważ wybitnie nasze marionetki są posłuszne wobec silniejszych rządów czy to Niemiec czy USA. W zamian dostajemy używane i nowe F-16 zamiast tańszych Szwedzkich Grippenów czy Eurofighterów. Ale to jeszcze nic! Nie wiem czy wiecie, ale serwis do naszych efów jest sprowadzony z USA i przez nas utrzymywany, oraz opłacany bo przeciez nie dadza nam planów budowy ich samolotów. Drugą sprawą jest kwestia tego, że wojsko to wojsko i ma uczestniczyć w konfliktach bo ma zdobywać doświadczenie w czasie pokoju. Skoszarowane wojsko to zerowe morale, brak doświadczenia i chęci do walki.

Eszti

2012-09-17, 20:53
@ Bongman Armia jest po to, żeby walczyć. Polska powinna wysyłać wojsko gdzie tylko się da, wtedy może polska armia znowu byłaby armią z prawdziwego zdarzenia. A tak, mamy tylko jedną jednostkę, której żołnierze wiedzą co to wojna.

Chada123

2012-09-17, 20:54
USA rozpętało wojnę dla korzyści majątkowych (czyt. ropy) pod sfingowaną aferą o WTC, którą sami wywołali i zwalili na Talibów, żeby mieć pretekst do ataku, a głupie Polaczki oczywiście pomagają im ze strachu, bez żadnej nagrody i bez żadnego sprzeciwu... CO ZA KRAJ K*RWA.
Mam 17 lat i tyle wiem, szkoda, że 99% rówieśników nie wie o co chodzi i się tym nie interesuję, bo to w nas jest przyszłość tego "narodu". Może gdyby każdy zdjął klapki z oczu to, by było inaczej w przyszłości, ale niestety Ci na stołkach mają za dużo do stracenia i nie promuję się takich filmów jak "Wake Up Call" i tym podobnych dokumentów otwierających oczy...
A będzie tylko jeszcze gorzej...

Uchy

2012-09-17, 20:54
Pomogą nam jak w 39 Anglicy i spółka. Ale browarek dla naszych. Zawsze to serce rośnie jak się słucha takie rzeczy.

M4RINI

2012-09-17, 20:54
LajterFluid napisał/a:

Szkoda, że GROM jest całym naszym "dobytkiem zbrojeniowym", bo tyle mamy armii, że by się na orliku wszyscy pomieścili...

Oooo, mamy nawet speca do spraw zbrojeniowych Armii Polskiej . Niesamowite, od zawodowych drwali, fizyków, chemików, matematyków, polonistów, aż po komandosów JW GROM, NIL, AGAT itd. Gratulację. Po tym co napisałeś stwierdzam, że o wojsku wiesz tyle co ci naopowiadali koledzy ojca, którzy tak dostali na jednostce w p*zdę od przełożonych, i innych poborowych, że do końca życia opowiadają takie bzdury jakie te wojsko jest ch*jowe . Najpierw proponuję ci zapoznać się z tym, jakie wojsko polskie było, jest i będzie. Pewnie byś nawet 1 JW nie potrafił wymienić bez pomocy Wikipedii. W dupie byłeś, gówno widziałeś.

ApologiZZe

2012-09-17, 21:00
Chada123 napisał/a:

USA rozpętało wojnę dla korzyści majątkowych (czyt. ropy) pod sfingowaną aferą o WTC, którą sami wywołali i zwalili na Talibów, żeby mieć pretekst do ataku, a głupie Polaczki oczywiście pomagają im ze strachu, bez żadnej nagrody i bez żadnego sprzeciwu... CO ZA KRAJ K*RWA.
Mam 17 lat i tyle wiem, szkoda, że 99% rówieśników nie wie o co chodzi i się tym nie interesuję, bo to w nas jest przyszłość tego "narodu".


Po pierwsze, to jest Afganistan, nie Irak, po drugie, tam nie chodzilo o rope, tylko o ten caly burdel, ktory tam byl :) I to nie Amerykanie zaatakowali pierwsi Afganistan, tylko zrobili to Rosjanie, ale stwierdzili, ze konflikt jest nie do wygrania, to zrezygnowali, jak USA w Wietnamie ;-) Skonczcie ogladac juz te Zeitgeisty i inne spiskowe gowna, tylko zacznijcie czytac fakty, listy dowodcow, zolnierzy, oparte na dowodach zrodla, cholera jasna !
I ten... Polska za to, ze uczestniczy w tych "pokojowych misjach" dostanie za to kase, doswiadczenie zolnierzy itd, wiec nie pie**ol, ze gowno z tego mamy ;-)
17 lat masz ? To na ch*j k***a masz w profilu wiek 37 ?!

cornishon69

2012-09-17, 21:04
Gość ode mnie z miasta (21 lat) pojechał tam w ramach PKW Afganistan i dostał dwie kule w głowę od kolegi z oddziału podczas czyszczenia broni... ale o tym już się nie mówi...