18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wymiania ognia Gromu z talibami

le_Roi_des_fous • 2012-09-17, 18:36
Do zdarzenia doszło 26 lipca. Komandosi GROM udali się na patrol bojowy przy wsparciu jednostki powietrzno-szturmowej wydzielonej z polskich sił zadaniowych. Polacy po wylądowaniu zostali zaatakowani przez czterokrotnie liczniejsze siły talibskie.

Dowódca talibów nie żyje

Talibowie okrążyli Polaków. Wymiana ognia trwała ponad trzy godziny. W czasie bitwy zginęło 20 talibów, a 14 zostało rannych. Zginął m.in. ich dowódca. Dwóch żołnierzy GROM odniosło lekkie rany.

2,5 tys. Polaków na misji
Polscy żołnierze służą w Afganistanie od 2002 roku, choć już w 2001 roku - po atakach z 11 września nasz kraj potwierdził swój udział w operacji "Enduring Freedom" wymierzoną w talibów.
Obecnie na terenie Afganistanu przebywa ok. 2,5 tysiąca Polaków.

Od początku 2012 roku, w związku ze zbliżającym się zakończeniem misji w Afgniastnie, Polacy rozpoczęli przekazywanie siłom rządowym w prowincji Ghazni.

Żołnierze PKW Afganistan prowadzą misję stabilizacyjną i szkoleniową. Pomagają także w odbudowie infrastruktury cywilnej i wspierają realizację programów rozwojowych.

"Ci goście to nieprzeciętni twardziele, wojownicy z prawdziwego zdarzenia, niezrównani pod względem wyszkolenia i efektywności działania"-Chris Kyle były żołnierz SEAL

mr_9mm

2012-09-17, 21:06

To już wiadomo jak wyglądają "rozmowy" USA i Polski w sprawie Afganistanu.
3:35

placek666

2012-09-17, 21:06
Potrzebna nam ta wojna jak wszy na jajcach . Jeszcze trochę i Sikora z Donaldem w dupę koszernym bez wazeliny wejdą .

ApologiZZe

2012-09-17, 21:12
placek666 napisał/a:

Potrzebna nam ta wojna jak wszy na jajcach.


Tak ! A nasze ~100tys wojsko niech ma doswiadczenie z poligonu i call of duty !

M4RINI

2012-09-17, 21:16
A wszystkim osobom, które piszą rzeczy typu "Wojsko Polskie jest ch*jowe, nie tak jak kiedyś", przestańcie pie**olić farmazony. Co wy k***a wiecie o wojsku. Mamy jedne z najlepszych wyszkolonych wojsk na świecie(o ile nie najlepiej). Wymienię teraz elitę elit : JW GROM, JW FORMOZA, JW AGAT , JW NIL - czyli chwała i duma polski. Najpierw zapoznajcie się w jakiejś sprawie, a później zabierajcie głos , bo przez takich zjebów, poziom narodu zniża się coraz bardziej.... Ciekaw jestem, czy ktoś z was wie, kto skonstruował pierwszy karabin potrafiący zniszczyć czołg, kto wynalazł celowniki i kamery termowizyjne, kto rok temu wyprodukował pierwszy model najcelniejszego karabinu na świecie - w tym momencie (MSBS). Nie chce mi się wiećej pisać bo to żal marnować czas.

Carol

2012-09-17, 21:24
Daeron napisał/a:

@BongMan, Polska tam walczy, bo obowiazuja nas traktaty, z ONZ, z innych gowien, mamy sojusz z Ameryka, to musimy sie z niego wywiazywac, jesli Polska zaatakowalaby jakis kraj, to rowniez dostalibysmy pomoc : ) Zreszta, po to jest wojsko zeby walczylo, a nie opie**alalo sie, tak jak to robi teraz.. Jak chcesz isc do pracy jako barman, to jako barman pracujesz, a nie robisz laski na zapleczu, tak ? TAK : )


Jeśli chodzi o GROM to nie ma lepszego treningu niż prawdziwe pole walki.
A co do naszych żołnierzy to Polski kontyngent nie jest tam w ramach misji ONZ tylko NATO. ONZ potępiło NATO za Afganistan.
Trzeba się douczyć zanim się coś napisze.

ApologiZZe

2012-09-17, 21:25
@Up UP, to co wymieniles, to jednostki specjalne, komandosi, reszta wojska siedzi w barakach, sprzata, chleje, czasem pojada sobie na poligon : ) Wojsko nawet teraz nie patroluje garnizonow ! Wola wynajac sobie ochrone, taka jak w hipermarketach...
Tak wyglada 95% wojska polskiego (5% to te elity)



Carol napisał/a:


A co do naszych żołnierzy to Polski kontyngent nie jest tam w ramach misji ONZ tylko NATO. ONZ potępiło NATO za Afganistan.
Trzeba się douczyć zanim się coś napisze.


Ja nie napisalem, ze konkretnie ONZ wyslalo polskie wojsko :) Napisalem, ze obowiazuja nas traktaty Z ONZ, Z INNYCH GOWIEN - do tych gowien zalicz NATO, UE itd... Czytanie ze zrozumieniem !

KwasiborskiJerzy

2012-09-17, 21:38
@M4RINI Naucz się czytać i rozróżniać siły do zadań specjalnych od zwykłych żołnierzy, zamiast pieprzyć bez sensu... Chodziło mi dokładnie o to co napisał Daeron :D

placek666

2012-09-17, 21:41
Płeć Daeron
placek666 napisał/a:

Potrzebna nam ta wojna jak wszy na jajcach.


Tak ! A nasze ~100tys wojsko niech ma doswiadczenie z poligonu i call of duty !


No pewnie nie ma to jak trening na wieśniakach kobietach i dzieciach w imię wielkiego sojuszu z Ameryką .!!!!

Sombrero360

2012-09-17, 21:42
Moim marzeniem jest, żeby zostać żołnierzem GROMu, ale z moimi możliwościami fizycznymi, to ja Im co najwyżej mogę magazynki podawać...

Karol1819

2012-09-17, 21:48
Ci goście mogliby zająć się naszymi Hooligansami i bojówkami ;) kilka maczy z udziałem GROMu i po sprawie :D

ApologiZZe

2012-09-17, 21:49
placek666 napisał/a:


No pewnie nie ma to jak trening na wieśniakach kobietach i dzieciach w imię wielkiego sojuszu z Ameryką .!!!!


Pokaz mi jakies informacje na temat tego, ze Polacy zabijaja cywilow w Afganistanie :> Znajdziesz jedynie informacje, ze Arabowie nigdy nic do Polakow nie mieli, a z ludnoscia cywilna maja dobre stosunki : )

Pan Mularz

2012-09-17, 21:55
Daeron napisał/a:


Ja nie napisalem, ze konkretnie ONZ wyslalo polskie wojsko :) Napisalem, ze obowiazuja nas traktaty Z ONZ, Z INNYCH GOWIEN - do tych gowien zalicz NATO, UE itd... Czytanie ze zrozumieniem !



Ale ty głupoty synu piszesz.
Polska nie była zobowiązana niczym do pomagania Amerykanom w Afganistanie i w Iraku.
"ONZ i innych gówien" :facepalm:

krz2

2012-09-17, 21:59
Jak ja kocham czytać komentarze sadoli i ich sprzeczki

ApologiZZe

2012-09-17, 22:14
Pan Mularz napisał/a:



Ale ty głupoty synu piszesz.
Polska nie była zobowiązana niczym do pomagania Amerykanom w Afganistanie i w Iraku.
"ONZ i innych gówien" :facepalm:


To ostatni moj post w tym temacie, juz mi sie nie chce klocic.
"Pakt Północnoatlantycki gwarantuje swoim członkom suwerenne prawa, ale także nakłada zobowiązania międzynarodowe, które należy bezwzględnie respektować."
" Szczególnie ważny z punktu widzenia aspektu obronności jest art. 5., który mówi o tym, że atak zbrojny z zewnątrz zwrócony przeciwko jednemu lub kilku państwom członkowskim traktowany będzie jako atak przeciwko całej organizacji."

Po to sa te sojusze, traktaty itd, zeby sobie pomagac, tak wiec, Polska byla zobowiazana do pomocy ;-) Na dodatek Polska jest najblizszym sojusznikem USA, wiec przyjazn tez zobowiazuje

lohan

2012-09-17, 22:33
Eszti napisał/a:

@ Bongman Armia jest po to, żeby walczyć. Polska powinna wysyłać wojsko gdzie tylko się da, wtedy może polska armia znowu byłaby armią z prawdziwego zdarzenia. A tak, mamy tylko jedną jednostkę, której żołnierze wiedzą co to wojna.


Po pierwsze to zeby sie bawic w wojenki to trzeba miec kase...a polska kasy nie ma...ameryka sie bawi w wojenki, bo wiekszosc ich budzetu idzie na wojsko, i ameryka to ameryka maja skad kase czerpac (czyt. wojenki dla zysku ropy itd.) a jak braknie to se dodrukuja dolarow i juz...
A po drugie to mamy pare jednostek specjalnych, z tego co wiem to scisla czolowka jest, wiec nie ma co narzekac. Bo w dzisiejszych czasach liczy sie zajebisty oddzial komandosow, ktory wykona zadanie raz dwa po cichu.

Daeron napisał/a:


Na dodatek Polska jest najblizszym sojusznikem USA, wiec przyjazn tez zobowiazuje


Ta najblizszym sojusznikiem usa haha
a wiz jak byly tak sa haha
w dupie z takim sojusznikiem...