18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wydobycie.

e4sYy_ • 2016-12-14, 23:24
WYDOBYCIE NA JEDNYM Z KOMPLEKSÓW ŚCIANOWYCH KWK ZIEMOWIT- ŚCIANA "GIGANT"


Jedzmistolca

2016-12-15, 17:44
jakoś żadnej kobiety tam nie widziałem....

a Ja widzialem jak twoja stara im obciągała na łaźni

Dżizas_kurde

2016-12-15, 18:29
Są już jakieś komentarze na temat czternastek barburek, palenia opon i tak dalej ?
Bo nie chce mi się czytać :D

Lee225

2016-12-15, 18:39
Niech te k***y z rządu oddadzą pieniądze tym co pracują w kopalni. Aż żal się człowiekowi robi, każdego robotnika wychodzącego z kopalni bez namysłu, w brudną rękę pocałowałbym z szacunku!!!

heras89

2016-12-15, 18:41
@Dżizas_kurde zapomniałeś o trzynastkach i o "węglu" jeszcze :D Btw. jak to mówią na grubie: "Wydobycie to jest życie" :)

orwell14

2016-12-15, 20:08
Żaden górnik nie nosi ciągle maski, bo się po prostu nie da w niej oddychać i pracować jednocześnie. Przy głupie pobierce, 3 machnięcia łopatą i się ledwo dycha. Jak kombajn urabia i nic nie widać, to każdy górnik siada i dopóki się nie poprawi, to wtedy oddycha przez maseczkę p2 lub p3. Generalnie zapie**ol, nikt kto w życiu nie zjechał, nie powinien się wypowiadać w tych tematach.

fabiothethird

2016-12-15, 20:29
I czemu teraz żaden ch*j nie doda gifa "witamy na śląsku"? Najeżdżacie na Śląsk, na górników, a prawda jest taka żebyście ani szychty na dole nie wytrzymali pie**olone gorole.

endrju132

2016-12-15, 20:35
tak nisko równouprawnienie nie sięga :)

waloos

2016-12-15, 20:49
Kopalnie są nierentowne, bo ludzie którzy nimi zarządzają chcą żeby były nie rentowne.
Dziwnym trafem na miejsce zamykanych kopalń tworzą się prywatne, w których pracują Ci sami ludzie, dyrektorami są te same osoby co wcześniej i wszystko przynosi zyski!

Na likwidacji kopalń dorobiło się tylu dyrektorów złodziei, że się w głowie nie mieści. Większość sprzętu którego używają w tych prywatnych kopalniach to sprzęt polikwidacyjny.

My dalej moglibyśmy zarabiać sporą kasę na węglu, tyle że nikomu nie zależy na wzbogaceniu Polski tylko własnej kieszeni. Taka prawda.

anakin

2016-12-15, 21:31
ile się zjeżdża na dół? ile trwa dojście do wyznaczonego sektora? ile trwa dojście spowrotem do windy i ile wjazd? :) trochę mało tej pracy na dole. ale fakt faktem praca na grubie ciężka rzecz..

foreman

2016-12-16, 01:17
ciekawy filmik fajne sie patrzy jak górnicy mogą wyprostowani chodzić na ścianie nawet nie muszą sie garbić są takie ściany w których trzeba sie czołgać są identyczne lecz strasznie niskie i nie da sie tam garbić ja jestem elektrykiem na kopalni i mam torbę z narzędziami która waży około 15 kg i czasem muszę na ścianie iści kładę sie na ziemi i czołgam jak w wojsku jakieś 500m do połowy ściany i potem z powrotem do tego aparat ucieczkowy KA-60. woda w butelce tak ch*jowej butelce że bardziej nisz na swoje życie uważam żeby ta k***a mi nie pękła bo bez wody to tragedia jest. nie mówię już jak ciepło i jak oszukują z tlenem sie dziwne rzeczy dzieją jak troche tlenu zabraknie. ta kultura na filmiku jest FAKE jak nie wiem ;)

bollol_stern

2016-12-16, 01:33
fabiothethird napisał/a:

I czemu teraz żaden ch*j nie doda gifa "witamy na śląsku"? Najeżdżacie na Śląsk, na górników, a prawda jest taka żebyście ani szychty na dole nie wytrzymali pie**olone gorole.



Co Ty myślisz, że tylko górnicy mają ciężką pracę? Pamiętam jak zaczynałem rozkręcać firmę i jeszcze sam spawałem. Leżałem w j***nej aluminiowej puszcze i spawałem od środka i tak też ładne parę godzin i puszek też trochę do pospawania. Jak z tego szajsu wylazłem to jak naj***ny, zegar podwójnie widziałem. I pewnie, wielu, wielu ludzi ma podobne wrażenia wynoszone ze swojej pracy, a kopalnie to na obrazkach widzieli. O dysproporcji wynagrodzeń, ludzi, którzy zarabiają pieniądze i są dotowani w pracy przez państwo nie wspominam.

zonk

2016-12-16, 06:03
foreman napisał/a:

ciekawy filmik fajne sie patrzy jak górnicy mogą wyprostowani chodzić na ścianie nawet nie muszą sie garbić są takie ściany w których trzeba sie czołgać są identyczne lecz strasznie niskie i nie da sie tam garbić ja jestem elektrykiem na kopalni i mam torbę z narzędziami która waży około 15 kg i czasem muszę na ścianie iści kładę sie na ziemi i czołgam jak w wojsku jakieś 500m do połowy ściany i potem z powrotem do tego aparat ucieczkowy KA-60. woda w butelce tak ch*jowej butelce że bardziej nisz na swoje życie uważam żeby ta k***a mi nie pękła bo bez wody to tragedia jest. nie mówię już jak ciepło i jak oszukują z tlenem sie dziwne rzeczy dzieją jak troche tlenu zabraknie. ta kultura na filmiku jest FAKE jak nie wiem ;)



czujesz się lepszy wypisując takie gówna na sadolu ? Jeszcze se tytuł KWK Marcel wpisał tak jakbyś chciał się dowartościować czy co.

ch*j z kopalniami. Już dawano w normalnych państwach nie pie**olą się z kretami, tylko jest decyzja, że zamykają to zamykają. Ludzie się przekwalifikują i tyle. Oczywiście tylko w Polsce górnik jest nietykalny i za tępy żeby przystosować się do innej roboty. Oczywiście wychodzi z nich jeszcze hipokryzja. Ile zakładów poupadało ale górnicy widzieli tylko swój czubek nosa. Gdy natomiast PO chciało reformować górnictwo to wszyscy mieli wspierać ich w walce o miejsca pracy.

bollol_stern napisał/a:



Co Ty myślisz, że tylko górnicy mają ciężką pracę? Pamiętam jak zaczynałem rozkręcać firmę i jeszcze sam spawałem. Leżałem w j***nej aluminiowej puszcze i spawałem od środka i tak też ładne parę godzin i puszek też trochę do pospawania. Jak z tego szajsu wylazłem to jak naj***ny, zegar podwójnie widziałem. I pewnie, wielu, wielu ludzi ma podobne wrażenia wynoszone ze swojej pracy, a kopalnie to na obrazkach widzieli. O dysproporcji wynagrodzeń, ludzi, którzy zarabiają pieniądze i są dotowani w pracy przez państwo nie wspominam.



Bo górniczek to święta krowa którą wszyscy muszą głaskać. Oni dla narodu nic, za to naród dla nich wszystko bo się obrażą i będą palić opony.

bollol_stern

2016-12-16, 10:17
@Up

No muszę przyznać, że ładnie mnie trafiło w układ ja usłyszałem, że rząd wykupił węgiel zgromadzony w kopalniach. Czyli miliardy w produkt za drogi. Później Pan płaci Pani płaci. Nawet nie chodzi o to, że górnicy to nieroby, ale przez lata obrośli w przywileje z minionej epoki i ciągną tymi kosztami kopalnie na dno. Ja rozumiem, że wielu ludzi zatrudnionych, że rodziny etc. Ale cała Polska koszty zmiany systemu ekonomicznego zapłaciła w latach 90.

Słyszałem, że Czeskie kopalnie mają zyski, podobno nawet te wykupione w Polsce, dziwne.

zonk

2016-12-16, 10:42
Bo w czeskich kopalniach nie mają tyle związków które ciągle chcą więcej i więcej a z nim reszta motłochu bo myślą że im się należy.

zarazor

2016-12-16, 10:44
mateusos napisał/a:

Moj dziadek byl ratownikiem gorniczym. Prosze nie pisz k***a pie**olek. Wiem cos o tym.


Wiesz tyle co Ci dziadek powiedział o górnictwie 30 czy 40 lat temu.... to masz pojęcie w ch*j, bo się duzo pozmieniało od tamtego czasu. Zamknij ryja jak nie wiesz o czym mówisz. A prawda jest taka, że górnicy sami nie nakładają bo im nie wygodnie ot cała filozofia.