18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wydobycie.

e4sYy_ • 2016-12-14, 23:24
WYDOBYCIE NA JEDNYM Z KOMPLEKSÓW ŚCIANOWYCH KWK ZIEMOWIT- ŚCIANA "GIGANT"


Wykalaczek

2016-12-15, 10:10
jedyny plus tej roboty jest taki ze nie ma zadnej kobiety :D

napierdalator13

2016-12-15, 11:39
Jest mi wiadomo o jednej na dole kobiecie pani sztygar ale pracuje na innym polu niż ja i jeszcze jej nie widziałem. Maski pobiera się codzienni w ścianach takich jak na filmie nosi się te "mocniejsze" kombajniści u nas mają specjalne z wymiennymi filtrami niestety dla reszty są niedostępne. Jestę expertęłm O_o

zonk

2016-12-15, 13:27
Ryle na sadola się wpie**oliły świat się kończy. A żeby was powk***iać to powiem tylko że nikt wam nie kazał tam iść do roboty więc skończcie pie**olić i użalać się nad sobą. Do tego słyszałem ostatnio, że jeden dyrektor kopalni trochę po pięćdziesiątce przeszedł na emeryturę. Taki ch*j siedzi sobie przed biurkiem a wcześniejsza emerytura. pie**olę.

Żegnam krety.

kamuha

2016-12-15, 13:47
w masce czy bez. co z tego skoro ich praca i tak jest psu w dupę. Z tą różnicą że do psiej dupy nie dokładamy.

Arathnmor

2016-12-15, 14:32
Ciekawe czy górnictwo doczeka autonomicznych maszyn z AI które będą odwalały robotę.

zonk

2016-12-15, 14:48
@up, nie, bo nieroby ciągle będą srać że im się należy i nie będzie kasy na tą sztuczną inteligencję.

wuj_koks

2016-12-15, 14:54
Robota ciężka, ale zarabiają "trochę" więcej niż najniższa krajowa.

waldemooos

2016-12-15, 15:12
Qrwaaa ! Chciałbym by chociaż jeden dzień przepracowały te penisy z Wiejskiej w takich warunkach. Krew mnie zalewa jak słyszę o ciężkiej pracy posłów... wrrr !

kargull007

2016-12-15, 15:18
W sumie wygląda spektakularnie, tu ktoś puka młotkiem tam coś się wali.
Pył znój i wysoka temperatura. Pytanie tylko czy każde miejsce wydobycia wygląda tak widowiskowo i wymaga dużej ilości pracy górników do obsługi. Ciekawi mnie też informacja kiedyś rozprzestrzeniana przez media jakoby związkowcy górniczy chcieli dziedziczenia miejsc pracy w kopalniach. Skoro to taka katorga za marne grosze to mogliby tak unieszczęśliwiać swoje latorośle? Mogła to być informacja nieprawdziwa. Za tvp nie nadążysz. Jak tak to przepraszam.

ProVVe

2016-12-15, 15:23
Kopalnie były rentowne przynosiły zyski, Polacy siedzą na górze węgla = złota. Tutaj tylko Unii chodzi, żeby nas uzależnić od nich i ich energii, a ludzie powiązani z polityka kupuja pozniej panstwowe zaklady i staja sie rentowne (patrz towarzysz kulczy kupil dwie kopalnie wegla za 600 mln Ojro i za ich pomoca wytwarzal energie elektryczna...... MÓZG ROZj***nY)


k***y i złodzieje z tymi j***nymi regulacjami... Cukrownie rentowne przez limity upadły, mleczarnie to samo.... Stocznie tez nagle sie same rozj***ly... W ch*j nam ta unia byla potrzebna. Mielismy NATO, porozumienie handlowe jak Norwegia i trzeba było przy tym siedziec jak madrzy Norwegowie

bollol_stern

2016-12-15, 15:43
Pewnie dlatego, że tak głęboko kopią to węgiel droższy niż z Australijskich odkrywek. Na marginesie najwięcej ginie budowlańców w robocie. Śmierć za glazurę ponieśli.

szymonps2

2016-12-15, 16:02
szanuje taki zapie**ol i z tego co widzę w takiej kopalni nie ma chwili odpoczynku bo cały czas coś się dzieje

Samudaripen

2016-12-15, 16:16
SQT napisał/a:

Ryle na sadola się wpie**oliły świat się kończy. A żeby was powk***iać to powiem tylko że nikt wam nie kazał tam iść do roboty więc skończcie pie**olić i użalać się nad sobą. Do tego słyszałem ostatnio, że jeden dyrektor kopalni trochę po pięćdziesiątce przeszedł na emeryturę. Taki ch*j siedzi sobie przed biurkiem a wcześniejsza emerytura. pie**olę.

Żegnam krety.


Wcześniejsze emerytury dla osób pracujących za biurkiem zatrudnionych w policji, sejmie, górnictwie, itd. to pie**olona granda. Te osoby po przejściu na emeryturę zazwyczaj znajdują zatrudnienie w jakichś drobnych pracach typu cieć parkingowy. Na emeryturce nie płacą już składek i mają mnóstwo czasu, więc są bardzo konkurencyjni wobec zwykłych ludzi. Później taki buc wychodzi na ulice i jest wielce zdziwiony, że "młodzi wyjeżdżajo bo roboty ni ma", no k***a wyjeżdżają, bo dziady z emeryturą po 50 psują rynek pracy :szczerbaty:

Dinaeel napisał/a:

Ciekawe czy górnictwo doczeka autonomicznych maszyn z AI które będą odwalały robotę.



No jakby nie patrzeć, to już odwalają "sporo" roboty, a bardziej zaawansowanych maszyn już raczej się nie doczekamy, bo te kopalnie to pewnie kwestia 15-20 lat i w ich miejscu będą już same muzea i post-industrialne kluby :D

bollol_stern napisał/a:

Na marginesie najwięcej ginie budowlańców w robocie. Śmierć za glazurę ponieśli.


Do statystyk dodawani są pracownicy biurowi, związkowcy, itd. dlatego budowlanka, wg. nich jest "groźniejsza".

BennyBenny

2016-12-15, 16:19
@kargull007

Każde wydobycie wygląda tak samo, różnica polega w likiwidacji zrobów czy długości i wysokości ściany.
W zeszłym roku miałem praktyki w tej kopalni, pólmaski i wszelkie inne środki ochrony są wydawane przed każdym zjazdem.
Tylko ściany wyglądają tak efektownie, w innych rejoanach jest inaczej, są miejsca, w których zapomina się, że jest się 650m pod ziemią np. warsztaty.

Jak chcecie to wam mogę wrzucić kilak zdjęć jak wyglądają praktyki w kopalni