18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyciskanie sztangi

~Nei • 2017-08-01, 15:06

Polecam z dźwiękiem ;-)

waloos

2017-08-02, 13:35
@Szwejk - ciężar jebitnie mały? sztanga zapewne Eleiko plus czerwone talerze to jest 75kg. W tych małych talerzykach spokojnie z 15 jest więc razem to ~90kg. Gwarantuję Ci, że 80% facetów chodzących po ulicach tego nie wyciśnie.

A co do samej akcji to widać że ręka pie**olnęła przez taśmy na nadgarstki. Trochę mnie śmieszy ta powerliftingowa moda na obwiązywanie się.
Rozumiem jak ktoś szarpie już porządne ciężary, ale nie raz widać chłopaków którzy chodzą pól roku na siłkę a obwiązują się jakby im zimno było.

Sz...........jk

2017-08-02, 18:03
Liczyłem na okolice 80-85kg (sztanga 20, 50 czerwone i z 10-15 małe), ale bez jaj, to nie jest jakiś duży ciężar :P . Spoko, może i szary obywatel, który nigdy nie uprawiał sportu ani nie pracował fizycznie będzie miał z tym problem, ale zdrowy facet powinien to dygnąć, przynajmniej tak mi się wydaje. Być może mam wypaczone spostrzeżenia na temat kultury fizycznej w cywilu bo ćwiczę albo w swojej siłowni albo na jednostce i tam wrażenia takie obciążenia nie robią.

maddog77

2017-08-02, 21:56
Co to jest Grzesiu Wałga spuścił sobie na klatę 400kg i pizga dalej żelastwo teraz szykuje się do nowego rekordu 400kg +

Pankracy_Młot

2017-08-03, 17:36
Osteoporoza i to ostra. W najgorszych przypadkach można złamać rękę podnosząc butelkę wody.

waloos

2017-08-03, 20:08
Szwejk napisał/a:

Liczyłem na okolice 80-85kg (sztanga 20, 50 czerwone i z 10-15 małe), ale bez jaj, to nie jest jakiś duży ciężar :P . Spoko, może i szary obywatel, który nigdy nie uprawiał sportu ani nie pracował fizycznie będzie miał z tym problem, ale zdrowy facet powinien to dygnąć, przynajmniej tak mi się wydaje. Być może mam wypaczone spostrzeżenia na temat kultury fizycznej w cywilu bo ćwiczę albo w swojej siłowni albo na jednostce i tam wrażenia takie obciążenia nie robią.



Jeśli przyjmiemy, że średnio faceci mają 178cm i 75kg to 90kg bez treningu jest całkiem duzym ciężarem.
Choć wystarczy z 3-4 miesiące aby przystosować mięśnie, nauczyć je pracować, zacząć w tej samej chwili korzystać z większej ilości jednostek kurczliwych co przełoży się na wzrost siły.

Pierwsze etapy na siłce to głównie wzrosty siły więc różnica pomiędzy kimś nietrenującym a trenującym choćby rekreacyjnie dwa razy w tyg, są bardzo duże.

lukasoon

2017-10-04, 10:13
Mam nowy dzwonek w telefonie :3