18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

wyburzanie komina, Kutno :)

perun14 • 2016-08-05, 23:18
Ładnie nagrany film dronem przedstawiający wyburzenie komina w miejscowości Kutno woj. łódzkie :)



LuckyLu

2016-08-06, 17:22
up .
potomek Sienkiewicza , elaborat taki walnął ze 2 razu usnąłem jak próbowałem czytać , sadysta jeden

muraaas

2016-08-06, 17:59
Mogli jakąś muzykę podłożyć, zagłuszyło by chyba nie do końca prawidłowo działające silniczki tego drona.

Ar...........ch

2016-08-06, 18:12
Czy byłeś kiedyś w Kutnie w nocy?

fiate

2016-08-06, 19:02
@micran Januszowy Desperat od siedmiu boleści, za dlugo dupsko Cie r*chali czy jak ze wszystkich obrazasz. Po drugie skróciłbyś swoje pie**olenie gdybyś używał słowa IMPLOZJA, fizyka to tylko teoria i nie zawsze sprawdza się w praktyce, bo jakiś kretyn fizyk taki jak np. Ty nie wezmie wszystkich parametrow i warunkow pod uwagę. Jak to wszystko opisujesz to pieknie to wyglada ale zycie kolego w zyciu nie jest tak kolorowe... Szkoda mi czasu i nerwow bo by Ci szukac filmikow z wypadkami podczas niby kontrolowanego wysadzania...

su...........rf

2016-08-06, 19:30
micran napisał/a:


Powiesz mi jakim cudem komin miałoby zadziałać to ryzyko?
Bo wg mnie jeśli coś ma wysokości X (np. 10 metrów ) to jak to położymy to nadal ma X tylko, że długości.
Fizyka też trudna do pojęcia ?



Jesteś idiotą. Nawet już nie tylko dlatego, że napisałeś coś debilnego. Wtedy każdy pomyślałby, że jesteś gimnazjalistą, kimś kto się nie zna, kimś komu wymsknęło się coś głupiego, w najlepszym razie, że byłeś pijany.

Najgorsze jest to, że zamiast się przyznać do tego, to brniesz w swoim debiliźmie jeszcze dalej, potwierdzając, że jesteś jeszcze większym idiotą.

I ty piszesz ludziom o prawdach fizyki?
Naprawdę, większego barana sadol nie widział.
Popatrz sobie na to, inteligenciku.
Skoro twierdzisz, że w przeciwieństwie do ścian budynków, kominy nie są zbudowane z cegły, kamieni, betonu, które w momencie uderzenia w ziemie nabierają ogromnej prędkości.

Zwróć uwagę na zdjęcie od 50 sekundy.
Odłamki lecą na kilkadziesiąt metrów,w jak pociski, z tym że tam teren został odpowiednio zabezpieczony.
Co, może napiszesz, że to fejk, baranie?


perun14

2016-08-06, 22:50
Arch, Jest tak brudno brzydko,że pękają oczy ;-)

DzikiZiemniak

2016-08-07, 00:06
@micran Po pierwsze primo, energia od zawsze jest i była skalarem, a tobie chodzi pewno o wektor PĘDU od którego zależne jest zderzenie.

Po drugie sekundo, 20 metrowy komin nim spadnie niemal zawsze złamie się w pół, ponieważ nie może zachować prędkości kątowej (punkt na szczycie musiałby pokonać po łuku około 31 metrów, a w tym samym czasie punkt blisko podstawy jedynie metr drogi przed zderzeniem z ziemią, przez to górna część komina zostaje w tyle). Złamania takie widać zarówno na filmie Camila z tematu jak i filmach Pistoleroo i superf. To właśnie ta urwana górna część, uderzając pod kątem kilku stopni o ziemię, działa jak sprężyna wyrzucając odłamki cegieł i betonu przed siebie.

spieriz

2016-08-07, 00:42
kłócicie się z dzieciakiem z podstawówki, któremu wydaje się że po lekcjach przyrody ma jakieś pojęcie o fizyce ;)

tiwicki

2016-08-07, 01:33
micran napisał/a:



Serio ? :lodowka:

Powiesz mi jakim cudem komin miałoby zadziałać to ryzyko?

Bo wg mnie jeśli coś ma wysokości X (np. 10 metrów ) to jak to położymy to nadal ma X tylko, że długości.

Fizyka też trudna do pojęcia ? By coś nabrało prędkości w danym kierunku musi istnieć energia, która jest skierowana w tym kierunku - energia w przypadku upadku jest skierowana prostopadle w dół do ziemi, a okrągły kształt sprawia, że rozsadzenie danego miejsca powoduje powstanie energii odśrodkowej - czyli wyrzucenia cegieł w każdym kierunku od środka komina. Jeśli ten leży nie jest możliwe wytrzucenie cegły do przodu ( wcześniejszej góry ).

No cóż fizyka jak i sama matematyka może być trudna nawet jak na poziom gimnazjalny


nie ma czegoś takiego jak energii odśrodkowej jest jedynie siła odśrodkowa wynikająca z ruchu obrotowego ciał. Widać poziom gimnazjalny fizyki faktycznie może być trudny

Kickbokser

2016-08-08, 20:08
Camil napisał/a:

Arch, Jest tak brudno brzydko,że pękają oczy ;-)


E tam, kto w Kutnie nie był ten życia nie zna ;)