18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wybuch gazu - akcja ratownicza w toku

Scareface101 • 2013-11-14, 14:39
Pali się sześć domów jednorodzinnych w Jankowie Przygodzkim koło Ostrowa Wielkopolskiego. Do pożaru doprowadził wybuch gazu. Na miejsce jadą strażacy i policja.









psiwytrysk

2013-11-14, 21:49
"Na miejsce jadą strażacy i policja." a te tępe ch*je z psiarni po co tam jadą?

Wolf3D

2013-11-14, 22:18
Adriano9 napisał/a:

Opowiem Wam, krótką historyjkę:
Pracowałem w geodezji jakiś czas temu i zdziwiło mnie jak niechlujny może być ten zawód. Niby geodezja to precyzja ponad wszystko, każdy milimetr może się liczyć, ale jednak tak nie było. Na porządku dziennym było naciąganie różnych pomiarów, wyników, obliczeń, itp. O ile z wodociągami czy kanalizacją nie ma takiego problemu, bo zazwyczaj są dość głęboko pod ziemią to akurat gaz leży ledwie 80cm-1m pod powierzchnią gruntu. Wystarczy małe przekłamanie i następcy kopiący w takim miejscu mogą skończyć swój żywot.

Podam przykład, w którym niestety brałem udział:
W planach rura gazowa miała przebiegać w chodniku. Co to oznacza dla budowlańców? pie**olenie się z kostką. A, że blisko jezdni to pracownicy za poleceniem szefa zaczęli kłaść rury pod asfaltem(!), jakieś 50cm(!!!) od planowanego miejsca. To jeszcze może by przeszło, ale my musieliśmy to zinwentaryzować (czyt. pomierzyć i nanieść na mapy) tak jak jest w projekcie - w chodniku. Szef kazał - pracownik wykonał.

Przykre, ale prawdziwe. Nie jest to jedyna taka sytuacja, ale tę będę długo wspominał...

PS: Nie było to województwo Wielkopolskie.



A najlepsze jest to że 2 godziny temu w wiadmościąch na TVP mówili iż kładzenie rur gazowych pod drogą nie może być miejsca. Mówili iż jest wiele obostrzeń prawnych itp. aby położyć taką rurę bo jest niebezpieczna i kładzie się ją płytko. Mówili iż są to stalowe rury gdzie mają urządzenia do spawania od wewnątrz bez ognia.. itp itd. a lemingi dalej wierzą...

mars0015

2013-11-14, 22:54
Spokojnie wszystko będzie ok... nasz bohater narodowy jutro z samego rana przybędzie do Jankowa
pocieszać ludzi.

Cytat:

W piątek o 6 rano do Jankowa Przygodzkiego przyjedzie premier Donald Tusk.




psiwytrysk napisał/a:

"Na miejsce jadą strażacy i policja." a te tępe ch*je z psiarni po co tam jadą?



Po to tępa dzido, żeby chociażby zapewnić przejazd straży pożarnej, uwierz mi, że się tam przejechać nie dało, pełno gapiów itd.

mare30ks

2013-11-14, 23:01
jakies ofiary byly?

psiwytrysk

2013-11-14, 23:14
mars0015 napisał/a:








Po to tępa dzido, żeby chociażby zapewnić przejazd straży pożarnej, uwierz mi, że się tam przejechać nie dało, pełno gapiów itd.



Bardzo brzydko mnie nazwałeś, szkoda, że nikt z Twojej rodziny tam nie spłonął zamiast tych niewinnych ludzi.

c1chy

2013-11-15, 02:11
Cytat:


Bardzo brzydko mnie nazwałeś, szkoda, że nikt z Twojej rodziny tam nie spłonął zamiast tych niewinnych ludzi.



To już k***a szczyt hipokryzji ... mogłeś napisać o innych tępe ch*je ale jak ktoś Ci prawdę powie w oczy to się spinasz.

Co do tematu ludzie tam stracili dorobek całego życia, więc nie wiem po ch*j tam premier jak już stamtąd niczego nie zabierze, chyba że przypie**olą jakiś podatek od wywozu gruzu.

pol102

2013-11-15, 02:19
bo @psiwytrysk mieszka na garnuszku rodziców i wie co to prawdziwy własny dom :D