18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wybuch gazu - akcja ratownicza w toku

Scareface101 • 2013-11-14, 14:39
Pali się sześć domów jednorodzinnych w Jankowie Przygodzkim koło Ostrowa Wielkopolskiego. Do pożaru doprowadził wybuch gazu. Na miejsce jadą strażacy i policja.









pinkYnieMozg

2013-11-14, 18:03
w karczewie kiedys elektryke robilismy i koparka rozj***la rure z gazem, ale chlopa juz ze 300 metrow bylo slychac 'gascie szlugi' ! :D

vulthoom

2013-11-14, 18:03
Zaginął operator koparki i jego kolega - oto moja wersja wydarzeń: chłopaki się naj***li, przypadkiem (lub nie), rozj***li łyżką rurociąg i sp***olili do lasu. Znają się jutro i powiedzą, że nic nie pamiętają bo doznali szoku. W schowku lub pod siedzeniem koparki znajdą pogniecione puchy po browarach lub szkło po wódzie. Tyle w temacie.

Adriano9

2013-11-14, 18:11
Opowiem Wam, krótką historyjkę:
Pracowałem w geodezji jakiś czas temu i zdziwiło mnie jak niechlujny może być ten zawód. Niby geodezja to precyzja ponad wszystko, każdy milimetr może się liczyć, ale jednak tak nie było. Na porządku dziennym było naciąganie różnych pomiarów, wyników, obliczeń, itp. O ile z wodociągami czy kanalizacją nie ma takiego problemu, bo zazwyczaj są dość głęboko pod ziemią to akurat gaz leży ledwie 80cm-1m pod powierzchnią gruntu. Wystarczy małe przekłamanie i następcy kopiący w takim miejscu mogą skończyć swój żywot.

Podam przykład, w którym niestety brałem udział:
W planach rura gazowa miała przebiegać w chodniku. Co to oznacza dla budowlańców? pie**olenie się z kostką. A, że blisko jezdni to pracownicy za poleceniem szefa zaczęli kłaść rury pod asfaltem(!), jakieś 50cm(!!!) od planowanego miejsca. To jeszcze może by przeszło, ale my musieliśmy to zinwentaryzować (czyt. pomierzyć i nanieść na mapy) tak jak jest w projekcie - w chodniku. Szef kazał - pracownik wykonał.

Przykre, ale prawdziwe. Nie jest to jedyna taka sytuacja, ale tę będę długo wspominał...

PS: Nie było to województwo Wielkopolskie.

matiqq

2013-11-14, 18:19
Mój szwagier jest pracownikiem Gazowni do której należy ten Gazociąg.

Przez dwoma godzinami wysyłał mi video, jak to wygląda z kilkuset metrów.
To właśnie on będzie stację tą odbudowywać (prawdopodobnie) więc postaram się o fotki.

7777777

2013-11-14, 18:30
Po dwóch godzinach od zdarzenia odwoziłem znajomą, która mieszka tam... Policjant na dobry początek powitał nas tekstem "Tam już nie ma do czego wracać." Smutne, ale prawdziwe (ciekawe czy będą zdjęcia na harda? 8-) ). Aktualnie potwierdzono zgon 2 osób. Na miejscu ok. 150 strażaków, 80 policjantów... Zostały jeszcze do przeszukania 2 domy.

I_am_what_I_am

2013-11-14, 18:39
jeśli ktoś wejdzie w posiadanie nagrania policji pilotującej konwój Gaz Systemu udający się na miejsce wybuchu prosiłbym o upload ;)

zastanawiająca jest też aktualna aktywność koparek w pobliżu miejsca całego zamieszania, ciekawe czy chcą coś ukryć ;) :D

staffior

2013-11-14, 19:00
prawie jak w Jedwabnem :D

bekas3000

2013-11-14, 19:11
jebło, to jebło, na ch*j drążyć temat?

abbelalfa

2013-11-14, 19:16
Lepsze efekty specjalnie, niż w każdym polskim filmie ;)

Pietraso

2013-11-14, 19:33
Po tym jak szklanka mi sie sp***olila z biurka a okna prawie wyszły z futryny postanowiłem zobaczyć co się dzieje i ujrzalem to:






maddog77

2013-11-14, 19:36
Niezłe z was pojeby wysadziliście wioskę żeby było co wrzucić na sadistic....szacun panowie.

MudPie

2013-11-14, 20:01
Liczyłem na większą ilość materialów w tym temacie. Zawiedliście mnie.

kiwaz

2013-11-14, 20:23
To już jest coś nie tak,skoro z sadistica dowiaduję się,co się dzieje w moim powiecie.