18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wybory do sejmu 2023

Mar1an • 2023-09-07, 11:39
Witam sadolową społeczność,

jak w temacie. Interesuje mnie opinia ludzi tutaj przebywających, ale przede wszystkim argumentacja. Ciężko tutaj będzie o ład i porządek, ale spróbujmy proszę odpowiedzieć chociaż na wszystkie poniższe pytania. :)

1) Czy idziecie na wybory? Jeśli nie, to jaki macie na to argument?
2) Na kogo zagłosujecie w tych konkretnych wyborach? Bądźmy realistami i powiedzmy sobie, że każdy polityk kłamie w wielu kwestiach i nie głosuje się w tym kraju na partię dobrą, tylko na najmniej złą w subiektywnej ocenie. Podajcie ze 4 konkretne argumenty W MIARĘ realnych obietnic wyborczych danej partii/kandydata, które do Was przemawiają lub chociaż podejście konkretnych osób/partii do konkretnych kwestii, które są dla Was istotne. Od razu powiedzmy sobie też, że rozmawiamy o partiach, które mają w tym roku szansę na przekroczenie progu wyborczego.
3) Na kogo zagłosowalibyście, gdyby była opcja głosowania tylko na PIS lub PO. Zapraszam do grubego j***nia obu wyżej wymienionych partii. To pytanie dlatego, że wk***ia mnie to, że jak ktoś gdziekolwiek najedzie na jedną z partii to od razu daje się mu metkę, że sympatyzuje z drugą. Otóż można chcieć kary śmierci za zdradę ojczyzny dla wszystkich członków obu tych partii, jak ja, ale interesuje mnie Wasza argumentacja.

1) Idę na wybory i uważam, że każdy kto nie idzie, a ma taką możliwość, jest debilem. Łudzę się, że wybory w Polsce nie są fałszowane na poziomie wpływającym mocno na wyniki i uważam, że mamy realny wpływ na wybieranie sk***ysynów-polityków zajmujących stołki. W związku z powyższym, nie idąc na wybory tak naprawdę ostatecznie oddaje się głos na partię, która dostaje najwięcej mandatów.

2) Konfederacja w moim mniemaniu to najmniejsze zło, które po wyborach będzie miało odczuwalny dla mojego codziennego życia wpływ (chociaż w małym stopniu). Partię poznamy po tym jak będzie głosować i jakie postulaty będzie wrzucać .
Istotne dla mnie kwestie:
a) obietnica reformy podatkowej. Jak zostanie nam więcej w kieszeni, to więcej ich wydamy napędzając gospodarkę. Nie chcę wdawać się w szczegóły, dlatego rzuciłem ten pusty slogan, ale w tej kwestii obiecują najwięcej w miarę realnych cięć podatków. W ch*j hajsu podatników jest paskudnie marnowanych i będzie (nie, że się na to zgadzam, ale nie gadajmy o utopii), ale jak im damy mniej, to więcej zostanie go na codzień dla nas. Warta uwagi również kwestia propozycji zmiany podatku dochodowego.
b) ograniczenie socjalu - wszyscy rozumieją, że są osoby niepełnosprawne i rodziny wielodzietne, którym w jakiś sposób trzeba pomóc. Nie każdy miał w młodości warunki do tego, żeby przygotować się do dobrze płatnej pracy, ale to co się odpie**ala kosztem ludzi, którym się chce pracować to totalna patologia. Jestem za ucięciem 13tek i 14tek oraz ucięciem 500/800+, a jeśli już są przypadki, gdzie rodzina nie radzi sobie ze swoimi wieloma dzieciakami, to powinna być jakaś pomoc w postaci bonów na żywność, a nie gotóweczki do ręki. Wprowadzić też w tej kwestii jakiś próg dochodu na osobę, powyżej którego taka zapomoga się nie należy. Kwestia emerytur - to nie jest moja wina, że ktoś przez całe życie j***ł na paleciarni na czarno, a na starość nie ma co żreć. Państwo powinno otworzyć jakieś stołówki dla biednych, co by nie poumierali.
c) kwestia imigracji - przynajmniej oficjalnie mówią o tym, że im się to nie podoba i mówią otwarcie o sprzeciwianiu się dyktaturze unii w tej kwestii. Jestem zdania, że trzeba dbać o swoją kulturę i mamy u nas dużo bezpieczniej niż chyba wszędzie indziej, bo jest nas tutaj zapewne ponad 80% wychowanych na terenie naszego kraju od urodzenia ludzi. Po co to zmieniać i ryzykować tym co jest w państwa multich*jti? Powinno się u nas utrudnić kwestie stałego pobytu w przyszłości. To co już wjechało, no trudno, ale co się da to wyj***ć. Zaostrzyć też wydalanie z kraju dla imigrantów za jakiekolwiek przestępstwa.
d) energetyka - po to mamy w ch*j węgla, żeby z niego korzystać. Powinniśmy w tej kwestii j***ć to co mówi unia i ekoterroryści. Oczywiście jestem za rozwijaniem technologii atomu i uważam to za jedyne słuszne rozwiązanie w przyszłości, gdy eksploatacja naszych tutejszych złóż naturalnych będzie groziła nieopłacalnością wydobycia w ciągu kolejnych kilku lat.
e) eko - powinny być jakieś nasze tutejsze normy, co by nie wylewać ścieków do rzek, ale ogólnie za wspominanie o ograniczaniu CO2 powinno się wieszać. Za pomysł o rezygnacji z spalinówek powinno się wieszać i tu też trzeba pokazać unii środkowy palec a właśnie za tym opowiada się wyżej wymieniona partia
f) unia - oni nie chcą wyjścia z unii, tylko chcą pokazać, że jako kraj członkowski mamy prawo mieć swoje zdanie i mamy prawo mieć wpływ na to co robi cała unia. I z takim podejściem się zgadzam, dlatego trzeba machać szabelką i otwarcie mówić o tym, że niektóre kraje mogą więcej niż inne. Szwaby mogą kopać węgiel, ale my to już nie. Razem z tym punktem chcę przytoczyć też kwestie inwestycji takich jak regulacja Odry, porty, CPK czy przekop mierzei. To są istotne inwestycje korzystne dla naszego kraju i prowadzące ostatecznie do wzrostu PKB, dlatego wpie**alanie się innych państw w te kwestie to taki zwyczajny ukryty akt agresji. Trzeba tylko wzmożyć kontrole, bo to też zajebiste punkty do wyprowadzania pieniędzy podatników.
g) prywatyzacja części spółek skarbu państwa. Co jest państwowe, to od zawsze lądowało w łapach kolegów i rodzin i służyło do wyprowadzania pieniędzy. Więcej firm prywatnych to większa konkurencja i walka o klienta ceną i podnoszeniem jakości usług. Można wprowadzić mechanizmy ograniczające prywaciarzy, żeby nie sprzedali takiego Orlenu ruskim.
h) równość, pedalstwo itp. - oni nie chcą gazować, tylko chcą powrotu do normalności z przed całej tej j***nej propagandy. Wszyscy rozumieją, że przewrotowcy istnieli i istnieć będą, ale jestem przeciwko promowaniu odchyłów. Mam cukrzycę i jestem z tego dumny - body positive. Nie czujesz się kobietą, to może nią nie jesteś dziewczynko - kwestia istnienia więcej niż 2 płci i mieszanie w głowach nieletnim. Za tym punktem idzie cały szereg rzeczy takich jak wymuszanie na producentach filmowych przynajmniej jednego smolucha i cieplaka w filmie, czy brak wolności słowa w wypowiadaniu się o powyższych kwestiach.
i) podejście do pandemii. Nie panikowali i nie chcieli podejmować pochopnych decyzji jak zamykanie wszystkiego i kupno masy szczepionek na hura. Jestem w tej kwestii tzw. foliarzem. Nie znam ani jednego przypadku ciężkiego przebiegu covida w moim otoczeniu. Chodziłem na wtedy nielegalne imprezy i treningi i widywałem się ze znajomymi i poruszałem się zbiorkomem - nic, totalnie nic mi się nie stało. Nie kwestionuję, że jakiś wirus był, bo na coś nowego ludzie chorowali, ale obostrzenia były wprowadzane pochopnie, szczepionki były kupione masowo na hurra i nie dość, że w ch*j pieniędzy poszło wp*zdu, to jeszcze zabili masę prywatnych biznesów w imię ułudy dyktowanej przez inne państwa.

Na rozwiązanie niektórych problemów w poruszanych wyżej kwestiach nie mam pomysłu (np. na największą piramidę finansową jaką jest zus), dlatego też zapewne daję się robić w ch*ja, ale nie podoba mi się kurs obrany obecnie przez rząd.

Co mi się u nich nie podoba:
Podejrzewam, że Konfederacja mimo tego, że mówią iż nie pójdą w koalicję z pisem, to i tak to zrobią. Nie podoba mi się to w ch*j, ale nie podoba mi się cała polityka. W polityce zawsze będzie "coś za coś" i nie ma co się łudzić, że nie będą z nikim w jakimś stopniu współpracować, ale wierzę że w istotnych dla mnie kwestiach się nie złamią.
Niektórzy trochę szaleją w kwestii aborcji. Moim zdaniem powinna być dostępna dla każdej nieszczęśliwej przyszłej mamusi do 12tygodnia + przypadki dziecka chorego lub groźba śmierci matki.
Nie oddzielanie państwa od kościoła. Moim zdaniem kościół trzeba opodatkować i wyrównać klechów do poziomu obywatela - sądzić tak samo jak każdego i zrobić porządek z interesami ojca dyrektora.

3) Trzeba zacząć od tego, że raz rządzi jedna partia, raz druga i wszyscy wiedzą już oficjalnie o wielu wałach, a do więzienia nikt nie idzie. Dlaczego? Bo to wszystko to jedna banda i powinni wisieć na jednej gałęzi. Mimo wszystko (i jest to jedyny argument jaki mam), to pis przez te ostatnie lata obsadził sobie wszystkie urzędy i spółki swoimi kolegami i rodzinami i tam już idą takie grube wały, bo nikt tego nie kontroluje, że głowa mała. Jak się zmienia rząd, to zawsze są zmiany na stołkach i przynajmniej to chwilowo zmusza bandziorów do bycia trochę mniej bezczelnymi w kradzieżach. W związku z powyższym zagłosowałbym na po i uschła by mi ręka.

Dodam tylko jeszcze krótką charakterystykę partii według mnie.
pis - socjaliści, podający się za patriotów czyli zło, bo każdy socjalista wprowadza tylko populistyczne rzeczy, które zapewnią mu dożywotni stołek. Kto z patoli zagłosuje na partię, która zabrałaby mu kochany socjal?
po - podnóżki unii i kumple pisu czyli zło
psl - prostytutki, które i tak przykleją się do rządu
Polska 2050 - hołownia to nieślubne dziecko po i lewicy
lewica - nie dość, że nie mają żadnego pomysłu gospodarczego oprócz socjalu, to jeszcze wprowadzają tylko hałas w kwestiach eko i równości czyli zło
agrounia - powiem szczerze, że mało o nich wiem, ale śmierdzą mi po. Dowiem się i podejmę decyzję.

Zapraszam do dyskusji.

chceszczynie

2023-09-29, 19:30
1. konfederacja

2. żeby odsunąć od władzy ekspozyturę niemiecką, ubecką i żydowską. bo gardzę antypolską gazetą wyborczą, tvn'em, onetem, i setkami ich satelit, dla których pracują najgorsze sprzedajne propagandowe k***y pokroju przytaczanych tu gromot koroluków i innych płatnych cwe*i, którzy otruliby własnych sąsiadów dla odrobiny przywilejów. Pis i PO niczym się dla mnie nie różnią, poza linią propagandową - może mają innych przedstawicieli w tajnych służbach, ale co mnie, zwykłego człowieka, gówno to obchodzi.

poza tym są jedyna partią, z której postulatami się zgadzam i która stosuje metody walki o głosy, które nie wykraczają poza granicę mojej tolerancji.

ps. mam też nadzieję, że jesli konfa wygra, to z czasem uda się odtajnić informacje na temat farm trolli które manipulują opinią młodzieży na portalach typu wykop, joemonster, demotywatory, sadistic, itp.
Czekam aż podniesie się szlaban dla dziennikarzy śledczych i w końcu dowiemy się kim byli gromota, koroluk i inni łajdacy.
Jest wiele przesłanek i pośrednich dowodów, że anty-koriwnową i anty-konfederacką propagandę koordynuje ABW i trzeba ich wszystkich z tego rozliczyć. Stąd tyle ataków na konfę z ich strony, bo dokładnie tego się boją.

Websterthe1

2023-09-29, 20:03
chceszczynie napisał/a:

Jest wiele przesłanek i pośrednich dowodów, że anty-koriwnową i anty-konfederacką propagandę koordynuje ABW i trzeba ich wszystkich z tego rozliczyć. Stąd tyle ataków na konfę z ich strony, bo dokładnie tego się boją.Dokładnie. Uważaj, bo ABW wszędzie węszy. Nie zapomnij o bezpiecznym korzystaniu z internetu.Jak nie będziesz uważał, to służby ci wstydu narobią, Umieszczą ci w zakładce i w historii przeglądania linki do różnych stron porno, a potem naślą te wszystkie Gromoty i Koroluki i cały internet się będzie z ciebie śmiał.


freaky

2023-10-15, 10:08
A wy jakie macie typy?

Obstawiam, że PiS nie osiągnie wymaganej większości, a ich polityka polegająca na mimowolnym pompowaniu w reżimówce na podium Trzeciej Nogi i celowym osłabianiu konfederacji spowoduje jej spadek na 5 miejsce dając wynik podobny do tego w 2019 roku. W rezultacie to opozycja folksdojczy, pedałów i ludowców stworzy koalicję rządzącą. Wszystko zresztą w granicach scenariusza napisanego jeszcze przez samego Kiszczaka, czyli brak u władzy prawicy w szczególności tej narodowej. PO-PiS w pigułce.

Websterthe1

2023-10-15, 22:44
No i pięknie, Konfederacja się wyj***ła i sobie głupi ryj rozwaliła. Pieniądze od Sorosa nie poszły na marne. XD

przemekkaro

2023-10-17, 08:47
Websterthe1 napisał/a:

No i pięknie, Konfederacja się wyj***ła i sobie głupi ryj rozwaliła. Pieniądze od Sorosa nie poszły na marne. XDTo akurat duzy plus tych wyborów ze konfa tak ładnie sie wypie**oliła o ten stolik :) Z drugiej strony nie jestem przekonany czy rządy PO-Trzecia droga- Lewica przetrwają cała kadencje.

~tip.top

2023-10-19, 08:24
przemekkaro napisał/a:

Z drugiej strony nie jestem przekonany czy rządy PO-Trzecia droga- Lewica przetrwają cała kadencje.Luz, wycofają się ze wszystkich obietnic i jakoś to będzie.


darek1234

2023-10-19, 09:07
przemekkaro napisał/a:

To akurat duzy plus tych wyborów ze konfa tak ładnie sie wypie**oliła o ten stolik Z drugiej strony nie jestem przekonany czy rządy PO-Trzecia droga- Lewica przetrwają cała kadencje.PO-PSl było już w koalicji przez 8 lat, lewica ma szansę w końcu zaistnieć, bo po wyrzuceniu Olejniczaka do Europarlamentu, Miller znowu wrócił do PRL