18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wybory, ach wybory

Pravicow • 2015-05-11, 01:34
Znowu mnie tak naszło, żeby podzielić się pewną historią z użytkownikami naszego wspaniałego serwisu.

Właśnie wróciłem z "wyborów", tzn. byłem w Komisji.

W sumie, nie wiedziałem, czego mam się spodziewać, bo to był pierwszy raz, gdy uczestniczyłem w czymś takim.

Kilka rzeczy mnie rozśmieszyło, a mianowicie:

1. Z rana zaczęli przychodzić ludzie, wchodzi małżeństwo, okazuje mi dowody osobiste, sprawdzam ich adres zamieszkania i proszę o podpisy; oddaję dowód i podaję im długopis, a na to pan: "Nie, nie. My mamy własne, bo te wasze po kilku godzinach znikają". Na początku mnie to bawiło, ale powiem wam, że naprawdę spora część osób miała własne długopisy i jasno sygnalizowała, że nie "wierzy" tym naszym.

2. Powiem wam tyle, że nasz szanowny szogun ma przewagę nad innymi, wartości nie podam, bo jestem obsrany, że mogą mnie zamknąć, ale powiedzmy, że była trzykrotna w porównaniu do drugiej najsilniejszej pozycji. - w sumie, to zawsze byłem przekonany, że wybory są fałszowane, ale dziś przekonałem się, iż chyba nawet nie muszą być - ludzie to po prostu debile.

Szczególnie zapadł mi w pamięć jeden pan - typowy Janusz, który przyszedł, pobrał kartę i zaczął do nas mówić - "Mnie nie zależy na mnie, mi to mogą naskoczyć, mi należy na kraju", etc. - po tym oddał głos na pewnego Kena z "pie**olenia i Schizofrenii". Naprawdę, gdybym mógł coś powiedzieć...

Polska.

Matżarpa.

2015-05-11, 01:59
Madrze powiedziane. Ludzie chca by bylo dobrze przy wyborze kieruja sie tylko 'mniejszym zlem' bo boja sie nowosci. Wybieraja raz moherow a raz szogunow. Nic sie w tym naszym pieknym panstwie nie zmieni dopoki znowu nam komuna dupy nie ujebie i bedziemy musieli walczyc od nowa o wolnosc, ktorej i tak nie zastalismy juz kilkadziesiat lat. PIWKO LECI.

Miles87

2015-05-11, 02:06
Wiesz 20% głosowało na piosenkarza bez wykształcenia, poważnie on ma coś reprezentować? Faktycznie to musi być kandydat inteligencji.

motoguru

2015-05-11, 02:09
Miles87 napisał/a:

Wiesz 20% głosowało na piosenkarza bez wykształcenia, poważnie on ma coś reprezentować? Faktycznie to musi być kandydat inteligencji.



A ja to widze inaczej. Wystarczylo byc pisenkarzem bez wyksztalcenia, zeby uzyskac 20%. Wystarczy byc miekka klucha, ktora za bardzo nie przypomina pacjenta oddzialu psychiatrycznego, zeby byc prezydentem tego kraju.

Miles87

2015-05-11, 02:12
@motoguru

cieszy przynajmniej to że przygoda piosenkarza skończyła się na 20%.

Nihilus89

2015-05-11, 03:00
Miles87 napisał/a:

Wiesz 20% głosowało na piosenkarza bez wykształcenia, poważnie on ma coś reprezentować? Faktycznie to musi być kandydat inteligencji.



Boli Cie to? Ja tam się cieszę z tak wysokiego wyniku choć sam nie głosowałem na Kukiza. Ale dzięki jego kandydaturze kilku moich znajomych pierwszy raz poszło na wybory. Może im to wejdzie w krew.
Facet jest szczery w tym co robi i dzięki temu jest autentyczny. Bardzo podobała mi się jego "przemowa" podczas komentowania sondażowego wyniku wyborów w Studiu powyborczym w TVP. A reprezentować miałby jak sam mówi obywateli którzy mają dość tego co tam się odpie**ala.

Kto Twoim zdaniem tam cokolwiek reprezentuje godnego uwagi? Bo ja nie znajduje nikogo i niczego.

premium122

2015-05-11, 05:55

Pilsudzki tez profesorem nie byl a gdyby nie on to moze by 2 RP nie bylo..
Nasi krolowie tez do panteonu filozofow greckich sie nie zaliczali a kilku z nich pokazalo ze najbardziej liczy sie charakter.

I na brak wyksztalcenia pomstujecie to mogliscie glosowac na Brauna w koncu to nauczyciel akademicki:).
Ale niee tez do dupy co? :P

Do wladzy trzeba miec troche pomyslunku i charakter (jak charakter nie bedzie zj***ny to juz mozna duzo zrobic) i jak ktos ma te cechy to do innych spraw zatrunia sie profesorow ktorzy beda radzic.

A co do merytoryki to nasz obecny prezio z kukizem by sie mierzyc nie mogl bo rozumny jest niczym kawal placka drożdzowego.

GupekNumerJeden

2015-05-11, 07:44
A Bronek to ma zajebiste wyksztalcenie, co nie?

werther

2015-05-11, 08:18
Miles87 napisał/a:

Wiesz 20% głosowało na piosenkarza bez wykształcenia, poważnie on ma coś reprezentować? Faktycznie to musi być kandydat inteligencji.



Jeśli uważasz, że pacynka z doktoratem jest lepsza od niezależnego, niewykształconego muzyka to musiałeś glosować na szoguna.

zgonex

2015-05-11, 08:26
moim zdaniem w tych wyborach skompromitował sie korwin. gdyby zrobił tak jak ponoc obiecał kukizowi i przekazał mu poparcie, realna byłaby dogrywka między kukizem a duda. antyreżimowcy pokazaliby, że nie są oszołomami, ale potrafia się dogadać. stworzyliby coś mniej liberalnego, ale bardziej niż korwin-monarchista. to mogłoby przekonać 6-5% biernych i niezdecydowanych. teraz już po ptakach, ale trzeba przyznać, że prezydent kukiz był w zasięgu ręki. wprawdzie jego jednomandatowe okręgi wyborcze to bełkot szaleńca, ale i tak nie miałby szans na wprowadzenie tego. mi wystarczy, że jest patriotą i spoza tego całego postkomunistycznego układu. I ch*j w dupę wszystkim, którzy posądzają go o brak wykształcenia. Reagan był kiepskim aktorem, ale genialnym prezydentem, który faktycznie doprowadził do upadku sojuza, gdyby nie on wałęsa mógłby skakać... na ku*asie.

Matżarpa.

2015-05-11, 08:36
Premium122 Pilsudski nie pilsudzki.

Miles87

2015-05-11, 09:13
Pokazały się wyniki dzieci (18l - studenci). Po prostu nie wierzę. No k***a nie wierzę. Rozumiem że ten mało ogarnięty motłoch nie znający życia głosował na kukiza bo to była piękna medialna nagonka robiąca dzieciom buntownikom bałagan w głowach, ale k***a 2 wynik duda? Aktualnie głosowanie powinno być dostępne od 25 r, bo chyba mamy najgłupsze w historii młode pokolenie. W sumie świadczy też o tym poziom matur. Pamiętam 5 lat temu nagonkę na pis. k***a jaki to był ból dupy żeby tylko pis nie wygrał. Widzę że jednak 5 lat to za dużo dla niektórych.

Bugini

2015-05-11, 09:43
@up
Młode pokolenie raczej głosowało na kandydatów anty-systemowych, ludzi starsi głosowali na Szoguna bo" w ich wieku" albo na Dudę bo "prawica" "mniejsze zło", obserwując czas antenowy to tv poświęcała najwięcej czasu właśnie tym kandydatom tym samym jasno wskazując starszym widzom kto tak naprawdę jest poważnym politykiem a kim nie warto się w ogóle zajmować. Nie wiem czemu tak boli ciebie Kukiz jeżeli to jedyny kandydat który mógł złączyć wszystkich, nie dało mu się przylepić żadnej łatki, przynależności, dodatkowo były zwolennik Platformy stał się symbolem oszukanych wyborców. Co do podwyższenia ograniczenia wiekowego przy głosowaniu to przecież nic by nie dało, co z tego, że głosuje 40 latek jak nie zna ani programów partii, nie ogląda obrad sejmowych tylko idzie na pałę głosować.

Volfodzio

2015-05-11, 09:51
Jeżeli ktoś wczytał się w informacje wiszące w komisji wyborczej, to większość kandydatów włącznie z obecnym prezydentem, może się pochwalić "wykształceniem wyższym historycznym/filizoficznym/itp"... czyli żadnym, zwłaszcza analizując co mówią i jak się zachowują. Po ludziach z takim wykształceniem można by się spodziewać więcej niż odrobiny kultury, powściągliwości, elokwencji a co najważniejsze, skoro tacy historycy i filozofowie to czemu (do cholery) popełniają podstawowe błędy w strategii, dlaczego nie wyciągają wniosków na podstawie rzekomo tak namiętnie studiowanej historii. Magister czy chociażby nawet bakałarz takiej specjalności powinien bezbłędnie przejść przez kampanię nauczony błędami jakie popełniały postaci historyczne ;/ ALE ZARAZ, no tak, przecież ta cała ynteligencja odebrała swoje "wyższe" wykształcenie na ul. Szarej lub wedle podobnych zasad i dupy wołowe z nich a nie inteligenci.

Miles87

2015-05-11, 09:52
@Bugini
wiedza młodych ludzi na temat polityki jest tak mała, a oni sami są tak podatni na manipulację ( może to wyniki z ich trudnej sytuacji, oraz problemów decyzyjnych związanych z przyszłością) że efektem jest taki bałagan. Zawsze mówiłem że największym złem w kraju demokratycznym jest jednopartyjność. Mieliśmy tego efekt teraz i brak możliwości wetowania (ze względu na kolesiostwo) jest niekorzystny, ale tak czy siak PiS i Duda uważam za największe zło. Wyborem mniejszego zła jednak jest Komorowski(na którego sam nie głosowałem w 1 turze)