18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wybory, ach wybory

Pravicow • 2015-05-11, 01:34
Znowu mnie tak naszło, żeby podzielić się pewną historią z użytkownikami naszego wspaniałego serwisu.

Właśnie wróciłem z "wyborów", tzn. byłem w Komisji.

W sumie, nie wiedziałem, czego mam się spodziewać, bo to był pierwszy raz, gdy uczestniczyłem w czymś takim.

Kilka rzeczy mnie rozśmieszyło, a mianowicie:

1. Z rana zaczęli przychodzić ludzie, wchodzi małżeństwo, okazuje mi dowody osobiste, sprawdzam ich adres zamieszkania i proszę o podpisy; oddaję dowód i podaję im długopis, a na to pan: "Nie, nie. My mamy własne, bo te wasze po kilku godzinach znikają". Na początku mnie to bawiło, ale powiem wam, że naprawdę spora część osób miała własne długopisy i jasno sygnalizowała, że nie "wierzy" tym naszym.

2. Powiem wam tyle, że nasz szanowny szogun ma przewagę nad innymi, wartości nie podam, bo jestem obsrany, że mogą mnie zamknąć, ale powiedzmy, że była trzykrotna w porównaniu do drugiej najsilniejszej pozycji. - w sumie, to zawsze byłem przekonany, że wybory są fałszowane, ale dziś przekonałem się, iż chyba nawet nie muszą być - ludzie to po prostu debile.

Szczególnie zapadł mi w pamięć jeden pan - typowy Janusz, który przyszedł, pobrał kartę i zaczął do nas mówić - "Mnie nie zależy na mnie, mi to mogą naskoczyć, mi należy na kraju", etc. - po tym oddał głos na pewnego Kena z "pie**olenia i Schizofrenii". Naprawdę, gdybym mógł coś powiedzieć...

Polska.

Ptoon

2015-05-11, 09:54
Jestem pod wrażeniem wyników Kukiza i mocno trzymam za niego kciuki. Niech ten ruch rośnie siłę i robi spustoszenie od TVNu po Wiejską. Co do Dudy, to też dobry wynik, dla niego i dla Polski. Nie dlatego, że Duda i jego socjalna propaganda coś zmieni, tylko dlatego, że zmienia to układ władzy i tworzy przesilenie polityczne, a to jest jedyna droga do zmian. Na polską scenę polityczną nie wejdzie nic nowego Korwin, Kukiz, RN nie dadzą rady, jeżeli całość będzie okupowała platforma. Poczytajcie sobie o kohabitacji, w rozwiniętych systemach to jest całkiem dobra rzecz dla demokracji, a w mniej rozwiniętych jest zarzewiem rewolucji.
TVN, GW i cała agora oszaleją jak Duda wygra, zacznie się wojna. Nie wiem na ile on będzie się umiał w tym odnaleźć, a na ile prezes będzie nim sterować, ale wiem, że będzie płacz, ryk i zgrzytanie zębów, tak jak już wczoraj reżimowy Kraśko ze łzami w oczach pytał się "co się stało?, "jak to możliwe?".
Jeżeli Bronek zostanie, to na jesień wygra platforma i będziemy mieli kolejne lata tego sk***iałego obozu władzy, wyprzedawania Polski i partactwa w polityce międzynarodowej. Jeżeli Duda zostanie, zacznie się wojna Polsko-Polska i może coś się z niej wykluje, bo tylko w takich realiach mniejsze ruchy i partie mają szanse.
...już nie mówiąc o tym, że gdyby Bronek nie był z PO, a Duda nie był z PiS, i nie patrzylibyśmy na polityczne powiązania to Duda bije Bronka na głowę. Lepiej mówi, lepiej wygląda, ma lepszą rodzinę... Skoro prezydentura to tylko funkcja reprezentacyjna jak głoszą platformersy (a to nie prawda) to obiektywnie rzecz biorąc powinni oni głosować na Dudę, bo ten ziemniak z wąsem to tylko wstyd.

Tuathanach

2015-05-11, 10:07
Wow Kukiz bez wykształcenia???pie**olicie teraz jak tvn i gówniana gazeta!!!Śmiejecie sie z małolatów że maja marną wiedze a sami pie**olicie głupoty!!!

orwell14

2015-05-11, 10:11
Miles87 napisał/a:

Pokazały się wyniki dzieci (18l - studenci). Po prostu nie wierzę. No k***a nie wierzę. Rozumiem że ten mało ogarnięty motłoch nie znający życia głosował na kukiza bo to była piękna medialna nagonka robiąca dzieciom buntownikom bałagan w głowach, ale k***a 2 wynik duda? Aktualnie głosowanie powinno być dostępne od 25 r, bo chyba mamy najgłupsze w historii młode pokolenie. W sumie świadczy też o tym poziom matur. Pamiętam 5 lat temu nagonkę na pis. k***a jaki to był ból dupy żeby tylko pis nie wygrał. Widzę że jednak 5 lat to za dużo dla niektórych.



O tym, że obecne pokolenie nie jest najgłupsze, może świadczyć fakt, że w roku '87 przyszła na świat taka sp***olina jak ty.

Hasek

2015-05-11, 10:15
W obecnych wyborach bawiłem się w badanie "exit poll" (ale nie o tym).
Wybory odbywały się w szkole podstawowej, państwo w wieku 55+ wychodzą z komisji i żona zmierza do toalety. (Na drzwiach wisiał napis "dla dziewcząt".) W pewnym momencie koleś mówi do żony:
-Gdzie leziesz kobieto?! To dla dziewcząt a nie dla starych bab! *oczko do ludzi przed komisją*


Z poprzednich wyborów(byłem w komisji) zapamiętałem kobietę co przyszła z KSEROKOPIĄ dowodu osobistego w laminacie(bo boi się, że zgubi zwykły dowód), gdy odmówiłem to zj***ła mnie od prawej do lewej. Po godzinie przyszła i rzuciła we mnie dowodem ze słowami "bierz to Pan i dawaj karty, k***a, żeby polak polakowi niemcem!!"

Wracając do głównej myśli postu - tak, ludzie są przyj***ni, ale taki to już kraj.

@Ptoon
Zgadzam się w 100 procentach, dodał bym, że Bronio ma wykształcenie historyczne (jak Donaldinio) a Duda jest prawnikiem! (Co prawda ma żonę pochodzenia żydowskiego, ale to chodzi o niego a nie jego dupę a on ma lepsze "CV".)

zonik

2015-05-11, 10:16
mam nadzieje ,że PO dostanie wpie**ol jak ruscy w Afganistanie też im się wydawało ,że pokonają pasuchów z gór

arturo1988

2015-05-11, 10:17
Miles a co lepszy jest "wykształcony" Komorowski co pisać i mówić po Polsku nie umie czy nie wykształcony piosenkarz ? Bo dla mnie ten drugi mimo że jest mało reprezentatywny to i tak wydaje mi się że lepiej by się prezentował niż nasz Polski szogun. Druga sprawa wynik Kukiza pokazuję nie głupote młodych (18-29 lat - głosowali ponad 40 % na Kukiza), a pokaz buntu jaki się stał wśród młodych. Oni już mają dość tej wojny między POPiSem.

support3

2015-05-11, 10:20
Po wynikach tych wyborów muszę stwierdzić, że przestaje nazywać wyborców PO lemingami bo okazuje się, że prawdziwe lemingi to wyborcy PIS. Chodzi o to, że spora część wyborców PO zagłosowała na Kukiza, a te j***ne PISowskie lemingi tylko na Dudka. W tym kraju się nic nie zmieni :(

Sov3reign

2015-05-11, 10:22
Miles87 napisał/a:

Wiesz 20% głosowało na piosenkarza bez wykształcenia, poważnie on ma coś reprezentować? Faktycznie to musi być kandydat inteligencji.


Tak czytam twoje posty i mam proste pytanie - na kogo głosowałeś?
Volfodzio napisał/a:

Po ludziach z takim wykształceniem można by się spodziewać (...) odrobiny kultury, powściągliwości, elokwencji


Plus jeden. Osoba z wyższym wykształceniem robiąca błędy ortograficzne i popełniająca gafy gdzie by się nie udała? To wyższe wykształcenie jest tylko k***a tytularne.
Ptoon napisał/a:

(...) Duda i jego socjalna propaganda coś zmieni, tylko dlatego, że zmienia to układ władzy i tworzy przesilenie polityczne, a to jest jedyna droga do zmian.


To jest sedno problemu. Głosujecie na komorowskiego jak owieczki i nie ma żadnej siły napędowej która pokazałaby obecnemu betonowi władzy "o ch*j, zaraz się zjebiemy ze stołków, trzeba coś zrobić".

Xx...........oJ

2015-05-11, 10:23
@Tuathanach Poczytaj trochę dokładniej. Kukiz zaczął kilka kierunków, ale żadnego nie skończył.

Trollosiewicz

2015-05-11, 10:26
Też siedziałem w komisji, za to w wiejskiej gminie, u nas od lat w wyborach prezydenckich i parlamentarnych wygrywają i to znacznie pisiory, w samorządach za to PSL.

QuovadisSadolu

2015-05-11, 10:28
A moim zdaniem daliście się nabrać na kukizowe bajania o tym jak to "jowy wszystko zmienią". Głosujecie na niego, bo anty systemowość jest modna, a on jest świetnym kandydatem, bo krzyczy hasełka typu "trzeba zniszczyć system!", ale nie mówi jak to zrobić. I wy zgadzacie sie ze zniszczeniem tego systemu, ale np jak już słyszycie o odebraniu wam socjalów, to was k***ica rozpiera. Taka jest podejrzewam geneza tego wyniku.

piotrek_poldek

2015-05-11, 10:29
Niestety nie jestem zwolennikiem Pis, ale patrząc pragmatycznie zwycięstwo Pisiorów to jedyna szansa dla Polski. Czy tego chcecie czy nie Pis ma silny elektorat i tylko on może wyj***ć platfusów z koryta. Najważniejsze ,żeby teraz Kukiz+Korwin+narodowcy itd, mogli utworzyć silną partie koalicyjną dla Pisu , która może stawiać warunki.

Miles87

2015-05-11, 10:42
Jak pis rządził to były najgorsze czasy. Dziwi mnie że barany tutaj o tym nie wspominają . Prawdopodobnie bo byli za małymi gnojami. Za czasów pisiorów trzeba było przyspieszać wybory.

Kartofelhoffen

2015-05-11, 10:42
Sprowadzacie Kukiza do jednego hasła (JOWy) a tak naprawdę powinniście widzieć go jak orędownika obywatelskiego państwa.
Państwa, które nie ma w dupie miliona podpisów we wnioskach o referendum.
Państwa, gdzie polityk parlamentarny jest odpowiedzialny przed ludźmi, którzy władzę mu powierzyli.
Państwa, którego władza sądownicza wyrokuje wg przepisów prawa a nie telefonicznych wytycznych z Kancelarii Premiera
Państwa, w którym jest wola ścigania przestępstw a nie zamiatania ich pod dywan.
Państwa, w którym polityk-aferzysta jest usuwany z życia publicznego i struktur Skarbu Państwa a nie 'przesuwany' do rady nadzorczej jakiejś spółeczki.
Do tej listy możnaby sporo dopisać.
Kukiz jest głosem ludzi, którzy mają dość sk***ysyństwa władzy, ich sobiepaństwa i pogardy dla społeczeństwa. Jeśli ktoś z Kukizowców myśli, że Duda będzie ten głos realizować to jest naiwny. Ale jeśli zagłosuje na Bronka to jest skończonym debilem.

dumad

2015-05-11, 10:44
oni te długopisy z częstochowskiej jasnej góry przynoszą. Poświęcone oczywiście :szczerbaty: