18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

thoruus

2015-09-29, 21:58
A to ja polecę fenomenalne opowiadanie "The Golden Man" Philip K. Dicka.

atocha8

2015-09-29, 22:03
Czym większy poziom medycyny--- tym bardziej słabsza populacja ludzka !!!

AloneIStand

2015-09-29, 23:26
A ja uwielbiam głos lektorki, niesamowity;)

HiSpect

2015-09-29, 23:26
@up

Do szkoły gimbusie.

plagiat

2015-09-29, 23:53
Eh... tak to jest jak dają fragment wyrwany z kontekstu (to film dokumentalny o mustangu, ale przy okazji wyłapali takie perełki). Ten ogier to nowy przywódca stada i podobnie jak lew nie będzie on tolerował potomka swojego byłego rywala, tak więc to nie kwestia "wstawania" czy "słabowitości" źrebaka, a instynktowna potrzeba pozbycia się krwi poprzedniego przywódcy stada. Panie autor, kurde, idź pan po źródło i weź to okraś jakoś sensownie, a nie wstawiasz i ch*ja wiadomo.

MadDave

2015-09-30, 01:23
@W.S.N.R. Dobrze kombinujesz ok 80 tyś lat temu w Paleolicie, wybuch superwulaknu Toba, położył trupem kilkadziesiąt milionów (wg źródeł było to ok 60mln) osobników gatunku ludzkiego. Co było dość odczuwalną stratą jak na tamte czasy.Możliwe że miało to wpływ na to kim teraz jesteśmy.

Albo...

To sprawka kosmitów.

mikmas

2015-09-30, 10:02
support3 napisał/a:

Natura działa w taki sposób, że każe eliminować słabe i chore jednostki aby nie przekazały swojego DNA, a gatunek przetrwał silny i zdrowy. A nie k***a na siłę rodzić i leczyć, a do tego co bardziej poj***ne jednostki wybierać na posłów.


Czyli wg Ciebie nie powinniśmy leczyć na siłę takiego Hawkinga, bo nie jest fizycznie zdrowy?

Techron

2017-02-19, 15:16
@mikmas: Ludzi już dawno przestał określać instynkt, a zaczęły inteligencja i empatia. Dzięki temu właśnie staliśmy się dominującym gatunkiem Ziemi i byliśmy w stanie rozwinąć cywilizację, najpierw kamienną, potem starożytną i tak dalej aż z epoki maszyn dotarliśmy do epoki atomowej, a obecnie świta nam na horyzoncie epoka informacji.

Człowiek ma to do siebie, że od jakiegoś czasu chce uratować każdego przedstawiciela swojego gatunku niezależnie od poziomu upośledzenia (fizycznego czy umysłowego) chorego osobnika. I nie ma w tym nic złego. Przeciwnie, to jest dowód na naszą ewolucję od zwierzęcia do istoty myślącej. Ale ten tok rozumowania ma ten mankament, że zaburzamy naturalną kolej rzeczy wedle której chore i słabe osobniki powinny zginąć.

Oczywiście niektóre schorzenia pozwalają wciąż sprawnie funkcjonować (podobno odpowiednio prowadzona terapia u osób z zespołem Downa pozawala im być normalnymi ludźmi, ale nie znam się na tym i nie potwierdzam), a inne staramy się "uzupełniać" technologią, jak w przypadku wspomnianego przez ciebie Hawkinga.

Ale do czego zmierzam? Ano do tego, że ratowane osobniki powinny być poddawane sterylizacji. Może się to wydawać okrutne, ale w ten sposób zachowalibyśmy człowieczeństwo i jednocześnie nie zaburzali cyklu przetrwania.