18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wspomnienia - Amiga 500

Sith_ACiD • 2012-10-06, 15:08
Gdy to oglądam łzy same cisną się na oczy i mam chęć złapać za joystick... Takich tytułów było na pęczki, ale chcę Wam przedstawić moje TOP 5 przy których straciłem najwięcej czasu...ahhh cudowne czasy :amused:
Chwyćcie za chusteczki :-)

Flashback


Another World


Reszta ofkors w komentarzach :kawa:

Gunship 2000


Walker


oraz Lotus III


P.S. Prosze moda o dodanie trzech ostatnich filmików do komentarzy bo sam jakoś nie mogę ;/ laik jestem, automatycznie dodaje do głownego postu ;/

hierek18

2012-10-06, 21:24
Te gry w sobie coś miały nie to co teraz :-P osobiście amigi nie miałem tylko comodere 64 najpierw na kasety takie jak do radia do dziś pamiętam ustawianie głowicy hehe a później na te wielkie dyskietki :mrgreen:

Wayas

2012-10-06, 21:40
Moje Top 5:
SUPERCARS II


PORTS OF CALL


ANOTHER WORLD and FLASHBACK ( jako jedno :D )

Seria TEST DRIVE


Ooooraaaz LEMMINGS!!
Kultowy chyba tekst "Oh no more lemmings!"

Devilyn

2012-10-06, 21:41
Od siebie dodam:

Motörhead


Titus The Fox


No i oczywiście wielu sadystów pierwsze podejście do rwania głowy z kręgosłupem (brat miał PCeta już więc musiałem się Amigową wersją zadowolić ;) )

Mortal Kombat

gangstareso

2012-10-06, 21:41
to były piękne czasy :D teraz nie gram w gry choć ściągam ale im to brakuje tego czegoś co kiedyś mnie przykuwały na całodobowe granie a pamiętam jeszcze jak rodzice mi pegazusa kupili heheh z pistoletem i napie**alałem w kaczki za fotela hehe

Devilyn

2012-10-06, 21:47
gangstareso napisał/a:

to były piękne czasy :D teraz nie gram w gry choć ściągam ale im to brakuje tego czegoś co kiedyś mnie przykuwały na całodobowe granie a pamiętam jeszcze jak rodzice mi pegazusa kupili heheh z pistoletem i napie**alałem w kaczki za fotela hehe



Eeee :D ja dostałem oryginalne Nintendo (ze Street fighterem !!!) :D ... później to już na rynku nawet imitacja klawiatury z NESem w środku była hehe;)

masabitumiczna

2012-10-06, 21:51
@ Stuku - to był klasyczny joystick:

Quarantine:

Proximate

2012-10-06, 22:06
Ja pie**olę, grałem w prawie 90% ww., to były czasy, Cannon Fodder, Settlers 1, Lotus II (intro rozpie**ala), tak samo CF z muzą w intrze. Również Desert Strike, Gunship 2000, Walker i Franko po polsku rozpie**alało.
A teraz co? WoW... :)

mattheo

2012-10-06, 22:10
Łezka sie w oku kreci :) Ja śmigałem na Atari 800XL, nie mialem takiego luksusu jak dyskietki i musialem czekac az giera sie wgra z kasety magnetofonowej ;)

cyb3r4m

2012-10-06, 22:13
a protracker to był wypas <iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/NgOobkG5noo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Resider

2012-10-06, 22:13
Metal Slug'a nic nie przebije ;d

Sith_ACiD

2012-10-06, 22:20
Mówiłem, żeby chwycić za chusteczki :) cieszy mnie, że nie tylko ja w tym pochmurnym świecie spędziłem przy tych tytułach najświetniejsze dni mego dzieciństwa :) no i ciesze się też szyderczo, że gimbaza nie wie o co kaman w tym temacie :-P
Wszystkie tytuły, które wymieniacie rzeczywiście są genialne... nie to co teraz :-/ ciężko znaleźć teraz tytuł, który przykuje do TV czy tam monitora na dłużej niż pare godzin... to już nie to co kiedyś. Można by tak godzinami wymieniać wszystkie znakomite pozycje... dobrze, że Nam się nigdzie nie śpieszy :mrgreen:

StaryDzolero

2012-10-06, 22:26
kurde... była taka zajebista gierka, grałem w nią za dzieciaka na Amidze. Na początku leciał taki pociąg czy coś z tej kategorii, klimatyczna muzyczka, platformówka.. leciało się po jakiś wielopoziomowych budynkach, piramidach..
Byłbym ogromnie wdzięczny komuś co poda mi tytuł tej gierki :)

Badylarz

2012-10-06, 22:42
Czołem Sadyści (głównie ci starsi!). Jakieś 3 metry ode mnie leży sobie bezpiecznie w szafie A500 :-) . Ból w tym, że z ok. setki gier chodzi mi zaledwie kilkanaście. Ch*j w to, najważniejsze że działa Lotus 1 i 2, Chaos Engine, Lemmingi oraz Shadow of The Beast. Niestety, dyskietki z Cannon Fodder nie czyta :-( ... Zajebista frajda czasem pośmigać z córą w Lotusa 2, zaprawdę powiadam wam! Pozdrawiam Amigowców!!! Aha, C64(C) też w szafie.

FunkyKoval

2012-10-06, 22:49
Uzupełnię temat o jeszcze kilka kultowych tytułów.

Street fighter II


The Settlers


North and South


Dune II


Syndicate

Jerzyzwieży

2012-10-06, 23:01
Oddajcie mi rynki na które chodziło się powymieniać grami!