18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wolność Słowa aby na pewno.

Zeton • 2012-12-09, 23:38
Ciekawa sprawa nauczyciela od koleżanki...

Owszem i z kwejka :samoboj:

korinogaro

2012-12-10, 13:44
@feluke, wyjdź spod kamienia i się rozejrzyj w koło. Jasne, że możesz mieć kłopoty za poglądy. Idź na marsz SLD z czerwoną flagą z sierpem i młotem i zobaczysz, że stojąca policja nie zwróci na ciebie uwagi mimo, że za propagowanie symboli komunistycznych jest paragraf. Teraz pójdź na marsz np. Nowej Prawicy z flagą ze swastyką. Po paru/nastu minutach wyłuskają cię z tłumu tajniacy i będziesz miał postawiony zarzut. No i nie można zapomnieć, że w TV by od razu było larum, że symbole faszystowskie...
Przykłady można mnożyć, ale dam jeszcze tylko jeden. Jak żył świętej pamięci prezydent Kaczyński to wszyscy po nim jechali jak po łysej kobyle (a media twierdziły, że no to demokracja, że prawo do krytyki itd.). Teraz jak na Komorowskiego, Kwacha, czy Bolka coś powiedzą (znacznie lżejszego kalibru niż na Kaczkę) to krzyk w mediach i w polityce. Jak tak można znieważać panującego czy byłych prezydentów?! No jak?! Toż to barbarzyństwo, prostactwo i chamstwo!

sidsky

2012-12-10, 14:09
Kolegę widzę najbardziej boli to, że nie może sobie niepodległościowo-patriotyczną swastyką pomachać, hy hy hy...

korinogaro

2012-12-10, 14:19
@up To jest Polska właśnie. Mógłbym wymienić 200 różnych dowodów na to, że za opinie polityczne można mieć kłopoty. Wśród tych 200 przykładów znalazłby się ten jeden ze swastyką to od razu znalazłoby się stado idiotów które rzuciłoby mi w twarz: "Kolegę widzę najbardziej boli to, że nie może sobie niepodległościowo-patriotyczną swastyką pomachać, hy hy hy...".
Właśnie przez takich bezmózgów europa kłania się czarnym i arabom.
Domyślam się, że "kolega" sidsky uczelni technicznej nie ukończył o ile ma studia bo takie wybiórcze wybieranie faktów to chyba tylko na kierunku PR albo na statystyce na kierunku marketing...

masafahi

2012-12-10, 14:27
Nie ma się co dziwić... Taki nauczyciel niszczy, albo nawet rujnuje misterny plan ogłupienia i odebrania własnego zdania tysiącom młodych ludzi. Tak nie może być. Jeszcze taki jeden, czy drugi licealista zacznie się interesować, a co wtedy? No proste, inni też zaczną, a do tego nie można dopuscić! Władza potrzebuje armii poprawnych politycznie konfomistów, oraz garstki kontrolowanej opozycji (patrz woodstock i "niewygodne" pytania o szczepienia). Wtedy jest harmonia i szczęście, wtedy mozna nam opchnąć gaz, którego nie potrzebujemy i to drożej niż Niemcom, wtedy można nazwać prawdziwą opozycję faszystami lub też lewakami (kij z poglądami). Baranami rządzi się najlepiej, a jak jakiś fika, albo ma wątpliwości, to ABW i jest spokój. No i zawsze można się pośmiać z kaczora, albo rzucić eutanazję, paradę, czy in vitro i jest spokój.

sidsky

2012-12-10, 14:31
@korinogaro:
Nie wiem co ty kończyłeś, ale kultury cię nie nauczyło :D
Od lat wyrażam swoje opinie politycznie, zarówno mniej jawnie jak i całkowicie jawnie, i nigdy nie miałem z tego powodu kłopotów. Zapewne dlatego, że moje wyrażanie ich nie polega na wypatrywaniu wszędzie "czarnych i arabów". Zapomnialeś dodać jeszcze żydów, cała Europa kłania się przed czarnymi, arabami i żydami.
A przynajmniej wy, bo ja nie mam w zwyczaju kłaniać się przed nikim.

korinogaro

2012-12-10, 14:49
Jak całe życie spędziłeś w Polsce to jasne, że nie. Jednak gdybyś wyściubił nos do Francji, UK, Niemiec itd. to wiedziałbyś, że policja na którą płacą podatki głównie biali i żółci nie przyjedzie Ci pomóc w niektórych dzielnicach. Wiedziałbyś, że w tych krajach są na w pół oficjalne informacje do których dzielnic nie powinieneś się zbliżać jeśli nie jesteś czarny lub arab. Widziałbyś jak przerażeni są tam ludzie i władze na poziomie lokalnym. Nie wystarczy przejechać się do Paryża na wycieczkę. Pomieszkaj tam jednak rok, dwa i zobaczysz. Tak więc i owszem, europa kłania się czarnym i arabom.

PS. No jak się wyznaje opinie większości to nie sztuka je manifestować....
PS2. Kultury. Tęsknię to ja za prawdziwą kulturą, gdzie dyskusja była na argumenty rzeczowe, a nie na tanie chwyty. Za kulturą gdzie mądremu mówiło się, że jest mądry a głupiemu, że jest głupi. Za kulturą (a od tych czasów wcale tak dużo czasu nie minęło) gdzie człowiek nieobyty lub niewykształcony grzecznie pytał i prosił o wyjaśnienie pewnych zjawisk czy stwierdzeń osoby mądrzejsze a nie wykrzykiwał swoje bzdurne pomysły. Wraz z ochlokracją partyjną te czasy minęły. Teraz właśnie widzimy tego skutki, że ludzie zamiast prosić doktorów, profesorów o wyjaśnianie rzeczywistości to słuchają wyjaśnień Lisa czy Olejnik którzy na dobrą sprawę oprócz gadania nie mają pojęcia o niczym.

masabitumiczna

2012-12-10, 15:15
Był już taki nauczyciel co poglądy na uczelnie przynosił i już siedzi...
Brunon K.

domerinho

2012-12-10, 18:21
Jak to ktoś kiedyś zauważył: "Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi".

rusofil

2012-12-10, 21:05
Czajol3 napisał/a:

dłuższego eseja nie mogłeś je*nąć - takich maksym to ja nie czytam



Nie chwal się swoim debilizmem. To, że nie umiesz skupić swojego niewielkiego mózgu na krótkim tekście nie oznacza, że musisz się tym chwalić.

pyto napisał/a:

gowno ma do gloszenia pogladow. Wybral taki a nie inny zawod i powinien tak, a nie inaczej sie zachowac.

Nauczyciele, lekarze, pielegniarki, policja, straz - to sa zawody, ktore sie wybiera z powolania, a nie tylko dla pieniedzy. To sa zawody, w ktorych jest sie 'w pracy' cala dobe. I jak powinno sie prezentowac swoja osobe, zeby sluzyc kazdemu i umiec sie powstrzymac od pewnych dyskusji na forum publicznym.

imo



Że jak? Że jak nauczyciel, to musi trzymać mordę na kłódkę i nie może wygłaszać swoich poglądów? Zastanów się dwa razy, zanim znowu napiszesz taką wierutną bzdurę.