18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wojskowy zamach stanu w Turcji | 15 07 2016

ralfik111 • 2016-07-15, 22:58
Właśnie miarka się przelała i nastąpił zamach stanu w Turcji przy użyciu wojska...



kamil332211

2016-07-16, 00:37
Mam nadzieje ze za tydzien bedzie spokojnie bo do polski chce wrocic. A teraz to pie**ole siedze w pokoju hotelowym 24/7 i bede dzwonil zeby mi ktos jedzenie przynosil xd.

Lysack

2016-07-16, 00:38
p0lybius -> zajebisty komentarz. Racjonalny i pełen konkretnych argumentów. Piwo!

Swoją drogą mam pewien dylemat. Właśnie w kontekście tego co opisałeś.

Kara śmierci za dezercję lub zdradę kraju. Jakoś tak wyglądał ten przepis jeszcze niedawno. Sam jestem za karą śmierci za zdradę, czyli celowe działanie na rzecz utraty przez kraj terenu lub jakąś inną poważną krzywdę (nie do odratowania). Dezercja natomiast sama w sobie nie jest czymś strasznym. Zdecydowanie bardziej wolałbym, żeby taki wojak zdezerterował niż miałby sabotować.

Obawiam się jednak, że taki przywilej (kary śmierci), mógłby spowodować, że wszelkie akty działania przeciwko rządowi byłyby w ten sposób interpretowane. A tu już pojawia się ryzyko, że mimo działania w obronie ojczyzny, ci działający na jej niekorzyść wciąż mają władzę i mogą wykonać na Tobie karę śmierci.

Cheeki

2016-07-16, 00:41
farah398 napisał/a:

Gdzieś kiedyś czytałem, że wojsko jest niezadowolone z tego, że Erdogan wycofuje się ze świeckich reform i próbuje ugruntować swoją władzę poprzez fundamentalizm religijny. Jeżeli pucz ma miejsce pod hasłem laicyzacji państwa to powinniśmy się cieszyć.



Zwolennicy Erdogana:

Allah Akbar pełną gębą.

farah398

2016-07-16, 00:45
MSNBC podaje, że Niemcy nie zezwoliły Erdoganowi na lądowanie. Angela Merkel nie udzieliła azylu prezydentowi. <<< Czyli wszystko zaplanowane. Erdo uciekł z kraju i nie ma gdzie lądować.

edit: MSNBC informuje, żę Erdo kieruje się teraz do Londynu. Ale inna agencja twierdzi, że wylądował właśnie w Teheranie.

Mateh

2016-07-16, 00:47
k***a robi się ciekawie.

premium122

2016-07-16, 00:54
p0lybius napisał/a:



Jak nas napadnie Rosja, bo UE, NATO, Tuski i Kaczyńskie chcą ratować Ukrainę, bawią się w wojenki, otwarcie prowokują Rosjan i grożą im, to ja sp***alam do USA i do żadnego wojska nie idę.



Juz sie nie zesraj ze nas zaraz rosja napadnie.Poki co to na Polske glownie napadali niemcy.Gzie ty te wojenki i jawne grozby wobec rosji widzisz to nie wiem?Moze za duzo grzybow sie najadles?
Za ukraine tez nie bedziemy umierac.
Chyba pojmujesz ze w polityce czasem trzeba sie troche poszarpac pospierac postraszyc poblefowac aby cos gdzies ugrac i tak wlasnie jest w przypadku ukrainy.
Ruskie wiedza ze ofensywy nato nie bedzie a i oni nigdzie dalej sie nie zapedza ale licza na takich plochych dudkow jak ty co to sie schowaja wystraszeni i nie beda protestowac na znikanie strategicznego buforu miedzy nami a ruskimi.

A do tej ameryki lepiej chlopcze nie sp***alaj bo jak tam trafisz to moze sie okazac ze wysla cie do iraku czy afganistanu i przypominam ze tam kara smierci obowiazuje:D

Lepiej cykorze wiej na islandie.

mazga50

2016-07-16, 01:04
niezwyciężony napisał/a:

Niewątpliwie żyjemy w ciekawych czasach, co dzień to k***a zamach :kawa:



nie to, żebym przepadał za Żydami, ale czasem mają trafne przysłowia. tutaj akurat przekleństwo, jak znalazł:

"Obyś żył w ciekawych czasach"...

samon

2016-07-16, 01:05
@premium122
".Gzie ty te wojenki i jawne grozby wobec rosji widzisz to nie wiem?Moze za duzo grzybow sie najadles? "

A pamiętasz Gruzję (w sylwestra chyba) i kto tam się pałętał? A pamiętasz kto się pałętał na majdanie jak soros + USA płacili za rozkręcenie imprezy? A pamiętasz ja w publicznej tv (w dzienniku) pokazywano teledysk maleńczuka jak śpiewał do putina pokazując gest podcinania gardła? A wiesz kto teraz da ukrainie kilka milionów euro? A wiesz kto sprowadził do ukraińskich koncernów synka wiceprezydenta usa żeby mieć kontrolę nad strategicznymi koncernami?? A wiesz kto groził rosji kiedy ta dopominała się pieniędzy za ukradziony przez ukrainę gaz? itd itp/

Mupet2000

2016-07-16, 01:06
gdy chcesz wygrać III wojnę światową, a te ch*je z internetów pokazują pozycje twoich czołgów na youtube :lol:

Ko...........ki

2016-07-16, 01:13
samon napisał/a:

@premium122
".Gzie ty te wojenki i jawne grozby wobec rosji widzisz to nie wiem?Moze za duzo grzybow sie najadles? "

A pamiętasz Gruzję (w sylwestra chyba) i kto tam się pałętał? A pamiętasz kto się pałętał na majdanie jak soros + USA płacili za rozkręcenie imprezy? A pamiętasz ja w publicznej tv (w dzienniku) pokazywano teledysk maleńczuka jak śpiewał do putina pokazując gest podcinania gardła? A wiesz kto teraz da ukrainie kilka milionów euro? A wiesz kto sprowadził do ukraińskich koncernów synka wiceprezydenta usa żeby mieć kontrolę nad strategicznymi koncernami?? A wiesz kto groził rosji kiedy ta dopominała się pieniędzy za ukradziony przez ukrainę gaz? itd itp/



Kto taki?

Cheeki

2016-07-16, 01:16
Helikopter bojowy ostrzeliwujący główną siedzibę telewizji TRT.


lapps

2016-07-16, 01:21
ciekawie sie robi...

john kerry w rosji...

zeby chociaz do tego wrzesnia sie wstrzymali

InnyName

2016-07-16, 01:27
Cytat:

01:10
Jeden z dowódców tureckiej armii Erdal Ozturk podczas wystąpienia na żywo w telewizji wydał rozkaz swoim żołnierzom, aby natychmiast powrócili do swoich baz, w przeciwnym razie będą ścigani.




Czyli mamy wyskok kilku osób, zaraz się uspokoi, kilka osób pójdzie do pudła i tyle z afery

marksista13

2016-07-16, 01:32
Zwłaszcza, że zestrzelili helikopter, a śmierć poniosło ponad 40 osób.

simoni

2016-07-16, 01:32
Helikopter ostrzeliwuje ludzi i pojazdy - przynajmniej tak jest w opisie.



Ogień nad Ankarą.




Ciekawe czy to też było z góry zaplanowane jako część wprowadzania NWO...