18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Woda z kranu

CrazyEdek • 2014-12-09, 22:19
Woda ognista. Wyciek u sąsiadów (pola naftowe)


syriusz

2014-12-10, 18:07
@Lukasero, MadDave- to, że oglądnęliście "Gasland", jedną z bardziej bezczelnych manipulacji w historii filmów dokumentalnych, nie czyni Was ekspertami. Często na obszarach gdzie występuje ropa i gaz znajdują się płytkie pokłady metanu biogenicznego, który samoczynnie przenika do warstw wodonośnych. Koncernom naftowym nie opłaca się źle wykonywać odwiertów, bo spartolony odwiert nie będzie produkował ropy i gazu (czyli nie będzie z tego $$$) i stanowi zagrożenie dla pracowników wiertni. Proste.

mistrz_ceremonii

2014-12-10, 18:29
2 kilometry od mojego domu sk***ysyny chcieli wydobywać ten syf. wszystko spoko dopóki nie pojawili się i nie robili tylko PRÓB. w promieniu kilometra z wibracji i wstrząsów ludziom popękały domy a to był dopiero początek... obecnie po roku protestów ludzi odpuścili i sp***olili... może i ten gaz to przysłość może i pieniądze i zysk ale nie powinno być to kosztem innych ludzi i ich zdrowia nie mówiąc już o środowisku bo w sumie mi też to wisi...

MadDave

2014-12-10, 19:17
@syriusz - faktycznie, oglądałem gasland ale nieuważnie i nie cały. Jednak chciałem zauważyć tylko fakt że ludzie chcą chciwi i może się stać tak że niewłaściwe decyzje kogoś z góry, zaślepionego $$ doprowadzą do katastrofy której nie odwróci zwykłe "Sorry"

byczkos

2014-12-10, 19:28
Prawda Panowie i panie jest taka, po okresie drugiej wojny światowej wielu niemieckich naukowców (zwanych przez wielu niesłusznie nazistami) pracowało dla rządu U.S.A. na ich terenie. Nie od dziś wiemy że w U.S.A. żyje wielu żydów. Wnioski nasuwają się same, jeśli w tej wodzie jest GAZ to napisze tak mają rozmach sk***ysyny

paganhuragan

2014-12-10, 19:53
@MadDave @Lukasero

Wydobywanie gazu z łupków nie powoduje żadnych takich rzeczy, o których mówicie - weźcie na logikę, zabiegi umożliwiające wydobywanie są drogie, więc jaki inwestor chciałby być na tyle chciwy i na przykład wykonać je źle, lub zostać diabłem wcielonym i specjalnie dawać inną drogę ujścia gazowi? Każdy metr sześcienny się liczy :) a przy takich migracjach, które są zauważalne w domach takie straty są naprawdę duże.

Teraz krótki wykład o PRAWDZIWEJ przyczynie migracji gazu - nie ma ona nic wspólnego z WYDOBYWANIEM, jedynie ze złym zacementowaniem kolumn rur okładzinowych, które wykonuje się identycznie dla wszystkich złóż gazu, ropy, itd itp. Czy to ze złóż niekonwencjonalnych (gaz z łupków, tight gas, odmetanowanie węgla, etc.) czy to konwencjonalnych.

Co do wpływu poszukiwania na środowisko - nie słyszałem jeszcze żeby wibracje (bo na tym polega poszukiwanie) miały jakiś wpływ na środowisko.
A przy samych procesach rozpoznawania i eksploatacji to maksymalnie dba się aby płyny, których się używa w jak najmniejszym stopniu wnikały w skały otaczające, i nie będę tutaj rzucał historyjki, że w ten sposób dba się o środowisko, a niektórzy "ekolodzy" powiedzą, że to bujda. Posłużę się Waszym koronnym argumentem - chciwością, otóż takie płyny stosowane podczas wiercenia są ku***sko drogie - nawet 30% całych kosztów, więc każde uniknięcie straty jest na wagę złota :)

PS - nikogo nie jadę, nie wyzywam, nie stroszę się do walki na słowa. Chciałbym po prostu, żeby niektóre sprawy zostały lepiej wyjaśnione, nie tylko przez lobby antygazowe.

PS2 - gaz ziemny (czy to z łupków, czy nie - skład jest taki sam) - jest najbardziej ekologicznym paliwem :)

MadDave

2014-12-11, 22:39
@paganhuragan - hmmm nie jestem słoikogłowym zatwardzialcem z klapkami na oczach, twój komentarz faktycznie sporo mówi o całej tej akcji z gazem, może nie wszędzie mamy rację ale dobrze jest czasem przeczytać coś wartościowego i dającego do myślenia.
Człowiek jednak uczy się przez całe życie.