18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Własnoręczne szycie rany

Jerzy_Owsik • 2023-05-11, 22:08
Film instruktażowy jak zszyć ranę żyłką i superglutem








SpoconyMariusz

2023-05-12, 21:18
Z kiedy ten filmik jest? Wrzucisz zdjecia jak teraz wyglada rana ? Opowiesz co sie stalo ze musiales dzialac e domu a nie pojechales do szpitala? Ciekawi mnie ta historia :-D oczywiscie piwko leci i duzo zdrowka wariacie :-D

Wiewór

2023-05-12, 22:09
Szacunek NFZ lubi to. Aczkolwiek jak nie zjadłeś antybiotyku to jutro masz pewna gangrenę.

Zawulon

2023-05-12, 22:46
DmNQ napisał/a:

Brawo , Klej cyjanoakrylowy zawierający związki cyjanku. Wpie**ol sobie więcej do krwioobiegu. Za rok powiesz, że raka albo inngo syfilisu dostałeś przez szczepionkę XDD



Związki czego ? Cyjanku ?

Masz na myśli cyjanowodór czy cyjanek potasu ? Nie odpowiadaj bo już wiem, że nie masz pojęcia o czym piszesz i o co pytam.

tim1989

2023-05-12, 23:06
DmNQ napisał/a:

Brawo , Klej cyjanoakrylowy zawierający związki cyjanku. Wpie**ol sobie więcej do krwioobiegu. Za rok powiesz, że raka albo inngo syfilisu dostałeś przez szczepionkę XDD



Brawo, teraz przestań używać soli z której antyzbrylacz w żołądku zamienia się w cyjanek. A super zdrowego energy drinka piją dzieci przed szkołą i nawet nie wiedzą jaki to syf a tutaj boją się kropelki kleju

:mrgreen:

Anonimowyja

2023-05-12, 23:06
DmNQ napisał/a:

Jak ty czlowieku super glue porównujesz do kleju chirurgicznego to pozdrawiam XD
ale trzeba łbie wiedzieć , że są różne pochodne danych substancji i tak n-butyl-2-cyjanoakrylatu to jest klej chirurgiczny a super glue jest 2-cyjanoakrylanem etylu. O własciwosciach se poczytaj.



Ciekawe spostrzeżenie. Myślałem, że cyjanoakryl to cyjanoakryl, jedno i to samo, ale jak widać diabeł tkwi w szczegółach.

Co do całej akcji z szyciem nogi, to takie coś można zaopatrzyć zwykłymi stripami.


DmNQ

2023-05-12, 23:23
Zawulon napisał/a:

Związki czego ? Cyjanku ?
Masz na myśli cyjanowodór czy cyjanek potasu ? Nie odpowiadaj bo już wiem, że nie masz pojęcia o czym piszesz i o co pytam.



A Ty co k***a chemie wykladasz w Lidlu?
2-Cyjanoakrylan etylu poczytaj sobie to będziesz wiedział czym jest i co powoduje dla zdrowia. Pewnie nie wiesz, że w medycynie są stosowane jego polimery bo są mniej toksyczne chemiku.

andyq

2023-05-13, 01:08
DmNQ napisał/a:

Brawo , Klej cyjanoakrylowy zawierający związki cyjanku. Wpie**ol sobie więcej do krwioobiegu. Za rok powiesz, że raka albo inngo syfilisu dostałeś przez szczepionkę XDD



Debil. Jak sam napisałeś to klej cyjanoakrylowy czyli na bazie monomerów cyjanoakrylanu. No ale jak widać dla niektórych wystarczy że w nazwie jest CYJANEK i już brak podstawowej wiedzy robi swoje. Ten nie powoduje nawet podrażnień i jest stosowany w zabiegach chirurgicznych. Ty na prawdę myślałeś że to jest to samo cyjanek potasu? Zobaczymy ilu jest idiotów takich jak ty. Każdy z nich podpisze się pod twoim postem stawiając piwo.

stopcham

2023-05-13, 03:09
Jesteście debilami czy co?! (Oczywiście pytanie retoryczne)
Przecież on nie dawkuje kleju do obiegu krwi, tylko zamyka ranę z zewnątrz pacany. Ja tak zamykam przecięcia od kilku dobrych lat (może nawet kilkunastu, czas szybko leci...) To jest genialne rozwiązanie, żadnych szram, a jak już to minimalne. To (czyli klej) plus czasem stripy (szwy w plastrach) i większość ram goi się w 3-5dni bez żadnego jadzenia itp. tylko robić to powierzchownie!
Ale ogólnie wam nie radzę, bo widzę jakie tu są debile...

Przemyslaw_Przemyslawski

2023-05-13, 07:11
Tak jest jak się zapie**ala na czarno i składek zdrowotnych nie opłaca. Boi się taki iść na zszycie bo wypłatę z całego roku by zaj***li ci z NFZtu. Nawet k***a rany nie rozwarł do kamery j***ny.

razak

2023-05-13, 13:17
na takie rany to ja daje kawałek chusteczki i szkotem owijam... za 24 godziny ściągam i rana zasklepiona.

Cipczan

2023-05-13, 20:52
DmNQ napisał/a:

Jak ty czlowieku super glue porównujesz do kleju chirurgicznego to pozdrawiam XD



Chłopaku, widzę że teoretyk z Ciebie przedni. Znam te idiotyzmy, że np. lewoskrętny izomer jest w p*zdu lepszy od prawoskrętnego itp.

DmNQ

2023-05-14, 01:21
andyq napisał/a:

Debil. Jak sam napisałeś to klej cyjanoakrylowy czyli na bazie monomerów cyjanoakrylanu. No ale jak widać dla niektórych wystarczy że w nazwie jest CYJANEK i już brak podstawowej wiedzy robi swoje. Ten nie powoduje nawet podrażnień i jest stosowany w zabiegach chirurgicznych. Ty na prawdę myślałeś że to jest to samo cyjanek potasu? Zobaczymy ilu jest idiotów takich jak ty. Każdy z nich podpisze się pod twoim postem stawiając piwo.



Sam jesteś debil. Nie odróżniasz pochodnych jednego od drugiego. Chcesz to zaklej se cipe super glue nikt Ci nie broni.

Smuxer

2023-05-16, 18:15
c o za idiota se rane klejem dopie**ala? D:

Pitok

2023-05-16, 21:04
Akurat "Super Glue" został właśnie wymyślony z tego co pamiętam właśnie przez USA właśnie do klejenia skóry w takich przypadkach. Szybkie i działa.
Zresztą jak ktoś sobie tym paluchy pokleił, to wie jak to działa.