18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Własnoręczne szycie rany

Jerzy_Owsik • 2023-05-11, 22:08
Film instruktażowy jak zszyć ranę żyłką i superglutem








Will70

2023-05-11, 23:24
Ale paznokci obciąć ćwok nie potrafi....

planet

2023-05-11, 23:28
Pepewatch napisał/a:

Już nawet intuicyjnie nie wiedząc co jest w składzie w życiu bym sobie super gluta na otwarta ranę nie wpierdzielił.
Twój przykład z "Wietnamu" do mnie kompletnie nie przemawia, po pierwsze pewnie mieli inny klej, bo przecież są pseudo kleje, żele medyczne, a jeżeli był to rzeczywiście super glut o takim składzie jak dzisiaj to też nie jest to żaden argument. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale w Wietnamie hamburgersy polewali całe hektary buszu, zarośli ogromnymi ilościami środka podobnego do dzisiejszego randup-u (nazwy nie pamiętam, ale roślinność usychała) żeby Wietnamczycy nie mieli się gdzie ukrywać.
Hamburgersy wrócili do domu i co się po paru latach okazało? Kilka albo nawet naście tysięcy umarło w wielkich męczarniach po tym cudownym specyfiku który dostał się do ich organizmu w sporych ilościach. Jest o tym dokument ale nie chce mi się szukać



Agent Orange się to zwało.

Baronessa

2023-05-11, 23:38
A żeby ci ku*asie sepsa się wdała i girę uj***li, tak samo, jak welczurowi. Tfu, j***ć brudasów.
Jak jesteś biedakiem bezrobotnym i nie masz ubezpieczenia, to wystarczyło w aptece kupić plastry zamykające rany cięte za 10zł.


Jerzy_Owsik napisał/a:

podczas wojny wietnamskiej "Super Glue" pomagał ratować życie żołnierzom. Wielu z nich odniosło poważne obrażenia poza bazą, a zanim otrzymali odpowiednią pomoc medyczną, wykrwawiali się. Dzięki wynalazkowi Coovera medycy mogli rozpylać klej bezpośrednio na skórę, aby zatrzymać krwawienie, dopóki pacjent nie trafi do szpitala.


Z dupy chyba wyssałeś tą historyjkę, albo pomyliłeś preparaty. "Super glue" jest bardzo toksycznym dla ciała ludzkiego preparatem i samo trzymanie twarzy blisko klejonego nim przedmiotu wywołuje pieczenie i łzawienie oczu. Zjeb na powyższym wysrywie albo blefuje i miał inny preparat w tubce po "super glue", a jeśli to był super glue, to ta rana jest teraz w ch*j czerwona i będzie się goić 5 razy gorzej i zostanie kurewska blizna, o ile nie wda się jakieś gówno...

mac_nikolaj

2023-05-11, 23:48
dałem piwo, ale kleju nie polecam :szczerbaty:

Novik

2023-05-11, 23:49
Nie lepiej zasypać prochem strzelniczym i przystawić rozgrzany nóż z ogniska jak w Rambo ?

sothis

2023-05-12, 00:14
Owsik, jak to Ty jesteś na filmie to metod nie popieram, ale podejście szanuje.
Inna sprawa, że wizyt na sorze boje się bardziej niż chałupniczego ogarniania ran i obawa ta wynika z przykrych doświadczeń.....

jasypan

2023-05-12, 00:21
Miałem kiedyś klejoną ranę na głowie ale na pogotowiu w Irlandii. Pachniał jak super glue, był jak super glue po wyschnięciu, ale czy skład był identyczny jak ten na filmie to niestety nie wiem.

smc

2023-05-12, 01:15
Psiknąłem sobie super glue do oka. Powieka mi się skleiła i czułem jak wszystko w środku zamienia się w skorupę. Wsiadłe w auto i po omacku dojechałem na sor. Po trzech godzinach spędzonych w poczekalni rozważałem, jak się żyje z jednym okiem. Po wejściu do gabinetu i opowiedzeniu co się stało doktor napisał coś na kartce i kazał wyjść. Na korytarzu spojzrałem na kartkę, a tam były jakieś cyfry. Wracam do gabinetu i pytam o co chodzi. Doktoŕ mówi: to numer od okulisty, proszę zadzwonić tam rano...
Następnego dnia po nieprzespanej nocy dzwonię i jadę na biegu do prywatnego gabinetu. Starsza Pani Doktor kładzie mnie na leżance i zaczyna zabieg. Modlę się w duchu i myślę, że to już koniec. Będę inwalidą.
Po kilkumastu minutach doktorka każe otworzyć oczy i wstać. Wszystko jest ok! Nie wierzę :-) ))
Jestem Jej wdzięczny po kres życia, uratowała mi oczy.

Do dziś wystrzegam się tego cyjankowego gówna i Wam też to polecam...

bimaczow

2023-05-12, 01:27
Baronessa napisał/a:

Z dupy chyba wyssałeś tą historyjkę, albo pomyliłeś preparaty. "Super glue" jest bardzo toksycznym dla ciała ludzkiego preparatem i samo trzymanie twarzy blisko klejonego nim przedmiotu wywołuje pieczenie i łzawienie oczu. Zjeb na powyższym wysrywie albo blefuje i miał inny preparat w tubce po "super glue", a jeśli to był super glue, to ta rana jest teraz w ch*j czerwona i będzie się goić 5 razy gorzej i zostanie kurewska blizna, o ile nie wda się jakieś gówno...


Gdybyś łbie nie widział to cyjanoakryl którym jest superglue jest stosowany w medycynie, szerokie zastosowanie ma w chirurgii okulistycznej. Więc zanim zaczniesz pisać bzdury to weź i poczytaj. Cyjanoakryl był stosowany w Wietnamie i można powiedzieć że przeszedł tam testy na ludziach i nie jednemu uratował życie. Wystarczy parę sekund w google i wiedział byś wszystko i przestał pisać bzdury. Tak samo jak jakiś osioł wcześniej o związkach cyjanku tak samo ty pociskasz frazesy o toksycznosci...

koko69

2023-05-12, 01:35
á za kilka tygodni bedziesz robil zrzute tak jak ten jeden na V :) ))

~Velture

2023-05-12, 01:39
Aby ukrócić tę dyskusję




Will70

2023-05-12, 02:31
VeIture napisał/a:

Aby ukrócić tę dyskusję



Niedługo będziecie pytać na czacie jak się wysrać. Ja prdle. Wiadomości z tego czata są tak ubogie, że nie wiem jak można się tym jarać.





VeIture napisał/a:

Aby ukrócić tę dyskusję


musielovsky

2023-05-12, 03:18
Sor jest darmowy nawet dla nieubezpieczonych, Kretynizmem jest robić takie gówno samemu przy kompletnym braku jałowości.

Baronessa napisał/a:

A żeby ci ku*asie sepsa się wdała i girę uj***li, tak samo, jak welczurowi. Tfu, j***ć brudasów.
Jak jesteś biedakiem bezrobotnym i nie masz ubezpieczenia, to wystarczyło w aptece kupić plastry zamykające rany cięte za 10zł.
Z dupy chyba wyssałeś tą historyjkę, albo pomyliłeś preparaty. "Super glue" jest bardzo toksycznym dla ciała ludzkiego preparatem i samo trzymanie twarzy blisko klejonego nim przedmiotu wywołuje pieczenie i łzawienie oczu. Zjeb na powyższym wysrywie albo blefuje i miał inny preparat w tubce po "super glue", a jeśli to był super glue, to ta rana jest teraz w ch*j czerwona i będzie się goić 5 razy gorzej i zostanie kurewska blizna, o ile nie wda się jakieś gówno...




TylerPL

2023-05-12, 12:49
ch*j z nogą, ryby chociaż brały?

DmNQ

2023-05-12, 19:05
Cipczan napisał/a:

Wszystko bardzo poprawnie. Tylko po co ten klej na koniec? Albo szyjesz, albo kleisz.
Mylisz się. Kleje tkankowe to kleje cyjanoakrylowe. Trucizna to cyjanek potasu.



Jak ty czlowieku super glue porównujesz do kleju chirurgicznego to pozdrawiam XD

bimaczow napisał/a:

Gdybyś łbie nie widział to cyjanoakryl którym jest superglue jest stosowany w medycynie, szerokie zastosowanie ma w chirurgii okulistycznej. Więc zanim zaczniesz pisać bzdury to weź i poczytaj. Cyjanoakryl był stosowany w Wietnamie i można powiedzieć że przeszedł tam testy na ludziach i nie jednemu uratował życie. Wystarczy parę sekund w google i wiedział byś wszystko i przestał pisać bzdury. Tak samo jak jakiś osioł wcześniej o związkach cyjanku tak samo ty pociskasz frazesy o toksycznosci...



ale trzeba łbie wiedzieć , że są różne pochodne danych substancji i tak n-butyl-2-cyjanoakrylatu to jest klej chirurgiczny a super glue jest 2-cyjanoakrylanem etylu. O własciwosciach se poczytaj.