18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wizualizacja promieniowania emitowanego przez kawałek uranu

~Beny • 2021-05-12, 11:07
Miałam ten filmik wrzucić w temacie idealnych prezentów dla teściowej, ale (jak zwykle w ostatnim czasie) wątek główny zszedł na dalszy plan na rzecz drapania się czyja racja jest 'naj'.
Do rzeczy:
"To mały kawałek minerału uranu znajdujący się w komorze mgłowej, co oznacza, że ​​można zobaczyć proces rozpadu i emisji promieniowania. Czym jest komora mgłowa? To szczelny szklany pojemnik schłodzony do -40 ° C, zwieńczony warstwą płynnego alkoholu. Według Cloudylabs na YouTube, który nakręcił powyższy film, para emitowana z alkoholu wypełnia pojemnik poniżej i większość z nich skrapla się na szklanej powierzchni, ale część z nich pozostanie jako para nad zimnym skraplaczem. „Tworzy to warstwę niestabilnej, nienasyconej pary, która może w każdej chwili ulec kondensacji” - mówi Cloudylabs. „Kiedy naładowana cząstka przechodzi przez tę parę, może wytrącać elektrony z cząsteczek tworzących jony. Powoduje to kondensację niestabilnych oparów alkoholu wokół jonów pozostawionych przez przemieszczającą się cząstkę jonizującą. Ścieżka cząsteczki w materii jest następnie odsłaniana przez ścieżkę złożoną z tysięcy kropelek alkoholu ”.
(Tekst tłumaczony przez google, prawie nie redagowany)

Sadistic uczy i bawi :->


alchemik80

2021-05-12, 21:55
j***ć to ( da sie to pić) bo bym pie**olnoł

Heliar

2021-05-12, 23:51
Fajna "lampa", gdzie można kupić? :->

botersky

2021-05-13, 10:57
Piter3 napisał/a:

Skoro w eksperymencie miał brać udział czysty alkohol to zgaduję że, ani w Rosji ani na wschodzie europy ten film nie powstał ale materiał przedni jak cycki młodziutkiej latynoski z harda



Albo sie mylisz, albo w Centrum Nauki Kopernik nie pija ;p

razak

2021-05-13, 14:31
wszystko co wytwarza alkohol jest nam potrzebne.

Go...........Fr

2021-05-13, 17:57
Zefirowy,
Stephen Hawking twierdził że czarne dziury nie istnieją i zmarł. :szloch:

atomboy

2021-05-13, 22:45
z tymi prezentami dla teściowej już za późno, był gość co w USA rozdawał tak minerały na giełdzie. Nie do końca wiedział, że to uran :D . Parę lat temu taki nius z arizony hehe.

Huherko

2021-05-14, 22:14
Go4Fr napisał/a:

Piękny widok, od zawsze zastanawiało mnie co napędza ten świat, grawitacja? Nie bo elektryczność i można nią obalić grawitację. Pewnego razu wziąłem taką małą przetwornicę napięcia z mikrofali która emituje prąd wysokiego napięcia jak paralizator, podłączyłem do paluszka 1,5V o dziwo strzelał prąd i pomyślałem, a wezmę zobaczę co się stanie z płomieniem jak przytknę do tej iskry, ku mojemu zdziwieniu płomień się gibał na boki jak mi się podobało, a iskra elektryczna dostała takiego wzmocnienia że się wystraszyłem, ale dziwne zjawisko że przy użyciu elektryczności można manipulować płomieniami i dodatkowo jeszcze wzmocnić wyładowanie elektryczne, a w sumie to przecież plazma.



Zastanawia mnie, jak Ty zmusiłeś do pracy transformator prądu zmiennego 230V do pracy z półtora woltową bateryjką dającą prąd stały...

GangTrap

2021-05-16, 19:31
Znawca_Cipek napisał/a:

Sadol? Serio? Niektóre tłuste świnie mają tu niezłe pobłażanie...



Jesteś za głupi żeby zrozumieć naukę. Zostaje ci tylko śmiać się z głupich filmików.