18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Wizualizacja promieniowania emitowanego przez kawałek uranu

~Beny • 2021-05-12, 11:07
Miałam ten filmik wrzucić w temacie idealnych prezentów dla teściowej, ale (jak zwykle w ostatnim czasie) wątek główny zszedł na dalszy plan na rzecz drapania się czyja racja jest 'naj'.
Do rzeczy:
"To mały kawałek minerału uranu znajdujący się w komorze mgłowej, co oznacza, że ​​można zobaczyć proces rozpadu i emisji promieniowania. Czym jest komora mgłowa? To szczelny szklany pojemnik schłodzony do -40 ° C, zwieńczony warstwą płynnego alkoholu. Według Cloudylabs na YouTube, który nakręcił powyższy film, para emitowana z alkoholu wypełnia pojemnik poniżej i większość z nich skrapla się na szklanej powierzchni, ale część z nich pozostanie jako para nad zimnym skraplaczem. „Tworzy to warstwę niestabilnej, nienasyconej pary, która może w każdej chwili ulec kondensacji” - mówi Cloudylabs. „Kiedy naładowana cząstka przechodzi przez tę parę, może wytrącać elektrony z cząsteczek tworzących jony. Powoduje to kondensację niestabilnych oparów alkoholu wokół jonów pozostawionych przez przemieszczającą się cząstkę jonizującą. Ścieżka cząsteczki w materii jest następnie odsłaniana przez ścieżkę złożoną z tysięcy kropelek alkoholu ”.
(Tekst tłumaczony przez google, prawie nie redagowany)

Sadistic uczy i bawi :->


Zenonn

2021-05-12, 12:54
Uran z AliExpress ?

Deadlyo

2021-05-12, 13:22
Fajne.
Zawsze myślałem, że promieniowanie to taka fala (jakby uderzeniowa) która jest cała i nie da się jej ominąć.
Na obrazku wygląda to tak jakby promieniowanie było pociskami wyrzucanymi przez centrum.

Kriski

2021-05-12, 14:16
Deadlyo napisał/a:

Fajne.
Zawsze myślałem, że promieniowanie to taka fala (jakby uderzeniowa) która jest cała i nie da się jej ominąć.
Na obrazku wygląda to tak jakby promieniowanie było pociskami wyrzucanymi przez centrum.



Fala uderzeniowa to po wybuchu, pędząca fala wysokiego ciśnienia, a promieniowanie to mniej więcej to co na filmie.

Z klimatyczną muzyczką:



Rozpad trytu:


Rozchędażacz

2021-05-12, 14:44
Za wizualizację promieniowania emitowanego przez kawałek uranu zawsze piwo

Piter3

2021-05-12, 15:07
Skoro w eksperymencie miał brać udział czysty alkohol to zgaduję że, ani w Rosji ani na wschodzie europy ten film nie powstał :-D ale materiał przedni jak cycki młodziutkiej latynoski z harda ;-)

Znawca_Cipek

2021-05-12, 15:18
Sadol? Serio? Niektóre tłuste świnie mają tu niezłe pobłażanie...

PękniętySłoik

2021-05-12, 15:34
Marcello3031 napisał/a:

Jprdl co za gowno



1 gram tego gówna w twoim układzie pokarmowym albo płucach, zabiłby cie w ciągu kilku dni.

Kominek1993

2021-05-12, 15:35
W sumie to dość przerażające, szczególnie jeśli sobie uświadomimy, co te "pociski" potrafią zrobić z ciałem żywej istoty...

Go...........Fr

2021-05-12, 16:57
Piękny widok, od zawsze zastanawiało mnie co napędza ten świat, grawitacja? Nie bo elektryczność i można nią obalić grawitację. Pewnego razu wziąłem taką małą przetwornicę napięcia z mikrofali która emituje prąd wysokiego napięcia jak paralizator, podłączyłem do paluszka 1,5V o dziwo strzelał prąd i pomyślałem, a wezmę zobaczę co się stanie z płomieniem jak przytknę do tej iskry, ku mojemu zdziwieniu płomień się gibał na boki jak mi się podobało, a iskra elektryczna dostała takiego wzmocnienia że się wystraszyłem, ale dziwne zjawisko że przy użyciu elektryczności można manipulować płomieniami i dodatkowo jeszcze wzmocnić wyładowanie elektryczne, a w sumie to przecież plazma.

andrzejrobert75

2021-05-12, 18:03
Kominek1993 napisał/a:

W sumie to dość przerażające, szczególnie jeśli sobie uświadomimy, co te "pociski" potrafią zrobić z ciałem żywej istoty...



Karaluchy podobno dobrze sobie radza.

Zefirowy

2021-05-12, 18:33
Go4Fr napisał/a:

Piękny widok, od zawsze zastanawiało mnie co napędza ten świat, grawitacja? Nie bo elektryczność i można nią obalić grawitację. Pewnego razu wziąłem taką małą przetwornicę napięcia z mikrofali która emituje prąd wysokiego napięcia jak paralizator, podłączyłem do paluszka 1,5V o dziwo strzelał prąd i pomyślałem, a wezmę zobaczę co się stanie z płomieniem jak przytknę do tej iskry, ku mojemu zdziwieniu płomień się gibał na boki jak mi się podobało, a iskra elektryczna dostała takiego wzmocnienia że się wystraszyłem, ale dziwne zjawisko że przy użyciu elektryczności można manipulować płomieniami i dodatkowo jeszcze wzmocnić wyładowanie elektryczne, a w sumie to przecież plazma.



No to "obal" grawitację przy horyzoncie zdarzeń czarnej dziury - zobaczysz, jaka słaba ;)

~_Yarko_

2021-05-12, 18:35
To wygląda na promieniowanie jonizujące cząstek alfa.
Takie cząstki są stosunkowo duże, ciężkie i poruszają się powoli, przez co nie potrafią przeniknąć np:przez skórę.
Jeśli jednak zostaną wchłonięte do organizmu - na przykład połknięte - potrafią wywołać spustoszenie wśród chromosomów.
Promienie beta są mniejsze, poruszają się szybciej i potrafią przeniknąć do do tkanek i spowodować oparzenia.
Jednak z odległości trzech metrów cząstki beta nie stanowią już dużego zagrożenia.
Promienie gamma - fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości, poruszające się z prędkością światła potrafią penetrować wszystko z wyjątkiem grubego betonu i ołowiu na dużych dystansach.
Promienie gamma mogą przeniknąć przez ludzki organizm bez zwalniania, rozbijając komórki niczym kanonada mikroskopijnych kul.
I to te ostatnie były dla wielu zabójcze w 1986 roku.