18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wierzysz w stereotypy?

gmk69 • 2016-03-09, 18:33

Nowa kampania internautów mająca na celu promocję Polski :]

MaratHS

2016-03-09, 18:37
Ludzie w Polsce są bardziej rozgarnięci i zaradni od innych narodów zachodnich, jednak w naszym przypadku wybicie się na jakimkolwiek rynku skutecznie ukróca rząd.

"Tajny jest w benzynie haracz
Ciężkie VATy oraz ZUSy!
Wszystko płacisz państwu naraz!
Objadają się fiskusy!
To co ludzie wytwarzają
Swoją własną ciężką pracą!
Urzędnicy przeżerają!
Różne mafie się bogacą!"

KlinikaAborcyjna

2016-03-09, 19:25
up
Dokładnie, natomiast społeczeństwo chce państwa opiekuńczego jednocześnie nie zdając sobie sprawy z tego że na te fanaberie każdy obywatel musi oddać lwią część swych dochodów państwu. Aby państwo miało za co opiekować się tymi lemingami.

kalijanek

2016-03-09, 19:30
up@ my tylko chcemy państwa, które będzie nas broniło przed wyzyskiem przez takich podludzi jak ty

Ptoon

2016-03-09, 19:30
@up'y Podatki to osobna kwestia, w każdym państwie są mniejsze lub większe, tylko u nas duża część jest marnotrawiona i przejadana. I w tym jest zasadnicza kwestia, dlaczego tak się dzieje?
Bo system jest projektowany przez niekompetentnych aparatczyków. Bo lwia część narodowego kapitału jest z polski wyprowadzana, czy to przez ustawione prywatyzacje, czy przez ustawianie rynku tak, że jesteśmy wyrobnikami dla obcego kapitału. Bo zawarta w konstytucji koncepcja "społecznej gospodarki rynkowej", która ma dążyć do sprawiedliwego podziału dochodu narodowego i do zagwarantowania równych szans na rynku dla wszystkich obywateli, to tylko pusty frazes, bo zawsze byli i są u nas "równi i równiejsi". Bo wiele decyzji gospodarczych polskich rządów, od wielu lat, zawsze ma drugie dno i niekoniecznie ich pierwszym celem jest służyć dobru publicznemu Polaków. Bo od ok. 80 roku odkąd służby i aparat partyjny zaczęły powolną transformację systemu gospodarczego i prywatyzowanie publicznego majątku kapitał w Polsce zawsze był akumulowany na przekór wolnemu rynkowi. Przez "grubą kreskę" nasz potencjał zawsze był temperowany przez postkomunistyczne pijawki, a i tak nawet po takim niepełnym uwolnieniu rynku osiągaliśmy duży ok. 7% wzrost w latach 90. Rozumiem, że gdy istniało nawet potencjalne zagrożenie ze strony Rosji i nie można było być pewnym do czego są zdolni komuniści w Polsce to trzeba było z nimi rozmawiać i dla świętego spokoju pozwolić im "brać udział" w transformacji. Ale już po paru latach można było to zatrzymać, a nawet zweryfikować i naprawić, ale układ był silniejszy i właściwie do teraz nasz "wolny" rynek śmierdzi tą ustawką, a nasz potencjał gospodarczy jest w wielu sektorach zarzynany przez stare komunistyczne k***y ich uwłaszczone rodzinki i dzieci pracujące w mediach, które dbają o to żeby tak dalej było.

GO...........ED

2016-03-09, 19:39
Cytat:

Nowa kampania internautów mająca na celu promocję Polski :]



jak to przecież jest już dawno sprzedana obcym kapitałom :-?

KlinikaAborcyjna

2016-03-09, 20:03
kalijanek napisał/a:

up@ my tylko chcemy państwa, które będzie nas broniło przed wyzyskiem przez takich podludzi jak ty



O jaki ch*j ci chodzi debilu ze się przypie**alasz?
Czy ja napisałem że to ja chcę, czy lemingi głosujące na pis/po/psl/nowoczesną. Sam jestem wolnościowcem i przeciwnikiem rozdawnictwa i wszelkiego socjalu.

PieronJasnySzlag

2016-03-09, 20:08
Mimo że naciągane to odrazu na sercu jakoś raźniej :)

domat1

2016-03-09, 20:32
20 piwko poszło

pozytywne i prawdziwe, a jedyne za co możemy się wstydzić, to nasi politycy

mi...........80

2016-03-09, 20:40
Odwieczny kompleks że trzeba wszystkim udowadniać że jesteśmy w czymś dobrzy...

a potem w wiadomościach "Zachodnie gazety o nas piszą blablabla..."

Go...........ga

2016-03-09, 20:41
Świetny materiał, bo prawdziwy. Szkoda tylko, że o 99% takich ludzi nigdy nie słyszymy, bo zamiast tworzyć wielkie rzeczy robią po budowach bo nie stać ich na założenie przedsiębiorstwa lub nie ma kasy na rozwój i badania. pie**olone państwo zabiera mnóstwo kasy, przez co Ci geniusze nie mają kasy na prototypy a bez nich nie ma finansowania joint venture ani innego. Ucieszyłem się i wk***iłem jednocześnie...

MaczoJuh

2016-03-09, 20:45
ch*j z tego, jak inne kraje maja podobnie ? Zreszta jaki ja mam z tego pozytek? Wolabym wieksze zarobki...

NastyRascal

2016-03-09, 20:47
Ja tam jestem dumny z pochodzenia.
I sram na tych co pluja na Polske.
Pozdrawiam.

mi...........80

2016-03-09, 20:59
@up dałem ci piwo dla jaj

w ogóle się z tym nie zgadzam

rigsuit

2016-03-09, 21:15
U nas doszli do takiej perfekcji, że biorą rozj***ne auto z dojczlandu, składają je z tanio zakupionych części które załatwili po znajomościach i auto jak nówka. Janusz handlarz jak i nabywca "nowego" są zadowoleni