18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wieloryb na plaży

zderealizowany • 2013-09-17, 20:08
Witam.

W miejscowości, w której aktualnie sobie pomieszkuję wczorajszej nocy został wyrzucony na brzeg wieloryb. Zamieszczam filmik (nie mojego autorstwa).




A teraz dwa pytania do eksperta:

- Jak dokładnie nazywa się przedstawiony na filmiku zwierz (gatunek etc. Nie chodzi mi o jego imię; osobiście nazywam go Władysław)?
- Co zadało mu widoczne na filmiku obrażenia ("nie co mogło mu zadać", tylko co mu zadało? Jako ekspert powinieneś wiedzieć)?

PS. Dodam, że cała sytuacja wydarzyła się w Holandii. (Nie wiem czy krąg poszukiwanych wielorybów zmniejszy się do wielorybów holenderskich dzięki tej informacji.)

MadDave

2013-09-17, 23:47
Widzę że same lajkonie na tym sadolstick więc wypowiem się mądrze, rzeczowo jak Gucwińsky Antonii niesłusznie skazany, ale do rzeczy:
1. Jest to osobnik co by nie mówić...martwy, wieloryb to niestety nie zaskroniec lub opos który udaje martwego i wstanie gdy poczuje że już jest wszystko ok. Ten kolega jest martwy, w przypadku człowieka można by powiedzieć że wyciągnął nogi ale ten nieszczęśnik ma płetwę więc bardziej trafnym terminem będzie opcja że zdechł na śmierć i nic nie da się już zrobić, no może za wyjątkiem dokarmienia bezdomnych zwierząt, ale te raczej by go nie tknęły ale o tym później.
2. Waleń prawdopodobnie jest młody jak ktoś to już zauważył, widocznie miał problemy z asymilacją w swojej społeczności i nie był tolerowany, słuchał gównianej muzy, miał przetłuszczone fiszbiny i liczne pąkle na pysku co doprowadziło go do aktu samookaleczenia, prawdopodobnie wstrzykiwał sobie marihunalnen i robił sobie sznyty ostrygą- stąd te blizny. Widocznie popadł w depresję i postanowił rzucić się zza lustro wody.
Tak niekochany waleń zamieni się w kompost dla papryki albo zostanie przerobiony na karmę dla bezdomnych murzynów, natomiast jego dusza trafi do piekła ponieważ jak wiadomo samobójcy nie mają w niebie czego szukać.
Mówię jak jest, Sadistic.
Amen

GerWaZyProtaZy

2013-09-17, 23:54
Xarn??
Patrząc na Twój profil to mam takie małe pytanie?
Gdzieś Ty sie podziewał przez 3 lata? :D

miedzianek

2013-09-17, 23:58
Daje 10 za niezly skos Z wody:) (tak,wiem-przyplyw i te sprawy)

Blackjoe

2013-09-18, 00:03
Nie takie rybska się ze szwagrem łowiło :D

blokers3

2013-09-18, 01:26
to jest fałdowiec z rzędu waleni, może padł ze starości i go morze wyrzuciło albo coś(ludzie, statek) go spłoszyło na płytsze wody i najnormalniej w świecie utknął.. ogólnie ciężko stwierdzić

SkipiBoom

2013-09-18, 02:20
Gatunek: Płetwal błękitny
Widzimy tu młodego osobnika.

Obrażenia spowodowane liną stalową stosowaną przy sieciach rybackich pozostawianych w pewnych obszarach najczęściej przez kłusowników... zapewne część obrażeń spowodowała sama sieć.

zakapior

2013-09-18, 02:37
Sporo wielorybów ginie przez zderzenie ze statkiem czy też od samej śruby okrętowej. Ja obstawiam taki wariant

PoMaluchu

2013-09-18, 10:59
o znalazła się moja teściowa

quaresma

2013-09-18, 12:43
Prawdopodobnie jest to sejwal, dorosły samiec, bo jego cochones sterczały na wierzchu.
Na humbaka ma za krótkie płetwy boczne a sejwal to taka pomniejszona wersja płetwala błękitnego.
Przyczyna śmierci jest nieznana może Horatio Caine wyjaśni tą zagadkę, ja strzelam że umarł ze starości o czym świadczy wieniec obok truchła lub wkręcił się w śruby jakiegoś dużego statku.

kubenB

2013-09-18, 20:20
Ło ja pie**ole, kwiatki mu tam wrzucili haha. Niedługo jak zabije muche to będe zakopywał w ogródku :amused:

slavo1

2013-09-18, 20:53
wal grenlandzki...