18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wieloryb na plaży

zderealizowany • 2013-09-17, 20:08
Witam.

W miejscowości, w której aktualnie sobie pomieszkuję wczorajszej nocy został wyrzucony na brzeg wieloryb. Zamieszczam filmik (nie mojego autorstwa).




A teraz dwa pytania do eksperta:

- Jak dokładnie nazywa się przedstawiony na filmiku zwierz (gatunek etc. Nie chodzi mi o jego imię; osobiście nazywam go Władysław)?
- Co zadało mu widoczne na filmiku obrażenia ("nie co mogło mu zadać", tylko co mu zadało? Jako ekspert powinieneś wiedzieć)?

PS. Dodam, że cała sytuacja wydarzyła się w Holandii. (Nie wiem czy krąg poszukiwanych wielorybów zmniejszy się do wielorybów holenderskich dzięki tej informacji.)

Junki3

2013-09-17, 22:12
gdzieś oglądałem że takie dupne kałamarnice czy coś w tym rodzaju atakuje wieloryby ale to chyba nie ten rejon

ng...........th

2013-09-17, 22:34

sirbaqu

2013-09-17, 22:39
To jest pletwal blekitny (najwieksze zwierze na ziemi) i wyglada na to ze zostal ladnie okaleczony
zazwyczaj wieloryby te nie zapuszczaja sie na dalej niz za ocean ale ten dostal pewnie od klusownikow i w panice uciekl albo tez zostal zapedzony na wody europejskie i tam sobie zdechł ;)

GerWaZyProtaZy

2013-09-17, 22:41
A teraz cicho ekspert będzie pisał:
Odpowiedź na pytanie pierwsze: Jest to płetwal błękitny, a dokładniej młody osobnik tego gatunku.
Odp na pytanie drugie: Obrażenia zadały najprawdopodobniej orki. Stado orek atakuje matkę która chroni swoje młode. Walka może trwać nawet kilka godzin. Matka traci siły, a orki odpychają młode jak najdalej od niej po czym konsumują. Wyjadają najlepsze kawałki najczęściej język, okolice głowy, lub to co na co mają dziś ochotę i zostawiają. Orki to naprawde sadolowe zwierzęta.
Dziękuje. Dobranoc.

sirbaqu

2013-09-17, 22:44
Grzeniek napisał/a:

A teraz cicho ekspert będzie pisał:
Odpowiedź na pytanie pierwsze: Jest to płetwal błękitny, a dokładniej młody osobnik tego gatunku.
Odp na pytanie drugie: Obrażenia zadały najprawdopodobniej orki. Stado orek atakuje matkę która chroni swoje młode. Walka może trwać nawet kilka godzin. Matka traci siły, a orki odpychają młode jak najdalej od niej po czym konsumują. Wyjadają najlepsze kawałki najczęściej język, okolice głowy, lub to co na co mają dziś ochotę i zostawiają. Orki to naprawde sadolowe zwierzęta.
Dziękuje. Dobranoc.



jak daleko od Holandii sa orki?
orki poszarpaly by go jak stado psow.

1r0n

2013-09-17, 22:44
Widzę, że jesteś bliziutko Monster. Pracowałem tam dwa lata temu przez ok. 1,5 miesiąca.
Oprócz samej pracy (wszędzie turasy), to bardzo dobrze wspominam ten czas. :maryska:

EloAngie

2013-09-17, 22:50
ciekawe czy jutro tez tu bedzie, daj znac czy go nei zjedli

korinogaro

2013-09-17, 23:02
Powiedziałbym raczej że zdechł, procesy gnilne rozdeły mu bebechy i spowodowały rozerwanie fałd brzusznych. Wieloryby mają dość czułą skórę więc zaczerwienienia zapewne są wynikiem oparzeń słonecznych, uderzania o skały i szurania o przybrzeżny piach.

FoxD

2013-09-17, 23:03
Ale tak na poważnie, to jest Sejwal, najpewniej zdechły z jakichś przyczyn naturalnych. Na filmie widać jedynie ślady działania padlinożerców. Orki zwykle atakują te fałdy pod spodem, ofiary orek często nie mają języka. Ekspert dziękuje za uwagę.

melvin

2013-09-17, 23:08
rudzinuszka napisał/a:

Gdzie są rodzice się pytam?



Może w środku :lol:

Oko112

2013-09-17, 23:09
k***a wszędzie wszędzie Polaki :emo:

Wieloryb wjechał na pełnej k***ie mozna powiedziedz :krejzi:

xS...........on

2013-09-17, 23:18
1. wieloryb holenderski
2. od walenia* marihunae w żyły

Xarn

2013-09-17, 23:36
Grzeniek napisał/a:

A teraz cicho ekspert będzie pisał:
Odpowiedź na pytanie pierwsze: Jest to płetwal błękitny, a dokładniej młody osobnik tego gatunku.
Odp na pytanie drugie: Obrażenia zadały najprawdopodobniej orki. Stado orek atakuje matkę która chroni swoje młode. Walka może trwać nawet kilka godzin. Matka traci siły, a orki odpychają młode jak najdalej od niej po czym konsumują. Wyjadają najlepsze kawałki najczęściej język, okolice głowy, lub to co na co mają dziś ochotę i zostawiają. Orki to naprawde sadolowe zwierzęta.
Dziękuje. Dobranoc.



Dobry wieczór, również jestem ekspertem. Pragnę przedstawić swoją opinię.

1. Możliwe, że to płetwal błękitny
2. Są trzy warianty:
a) teza 1: umarł z pragnienia. Dowód: ma otwarty pyszczek,
b) teza 2: śpi. Dowód: ma zamknięte oczka,
c) teza 3: zabił go Davy Jones z Latającego Holendra. Dowód: rozległe rany, ponadto Jack Sparrow go nie uratował.

Swoją ekspertyzę opieram na wieloletnim doświadczeniu, ponieważ w przedszkolu miałem książeczkę o wielorybach i wiem, że jest uniwersytet, który ma naukowców specjalizujących się w wielorybach.

Dobranoc.

Thoor

2013-09-17, 23:39
Udzielę Ci odpowiedzi na Twoje jakże nurtujące pytania.

Jest to wieloryb z gatunku wielorybiego.

A obrażenia?
Prawdopodobnie statek w niego jebnął, większość wielorybów ginie od tego :)