18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Weterani SS o Lisie

AHAHAHA_NO • 2013-10-15, 10:31
Jakim to trzeba być człowiekiem, żeby weterani SS oburzali się na porównanie do ciebie?


Cytat:

Wśród głosów oburzenia na okładkę tygodnika „wSieci” z Tomaszem Lisem w mundurze SS, mainstreamowe media celowo pomijają oświadczenie weteranów SS z organizacji Stille Hilfe, oburzonych porównaniem do… Lisa.

„Historia oceniła ideologię nazizmu. Ale surowe potępienie zbrodni niektórych oddziałów SS, nie może służyć krzywdzącym uogólnieniom” – czytamy. Jak podnoszą weterani i wspierająca ich 84-letnia Gudrun Burwitz (córka Heinricha Himmlera), w Waffen SS byli też szeregowi żołnierze, którzy „nie politykowali, nie mordowali cywilów, a walczyli odważnie na linii frontu”. Inne motywacje przyświecały ochotnikom SS z Danii czy Norwegii, inne Łotyszom czy Estończykom. „Jakkolwiek dostrzegamy liczne podobieństwa pomiędzy krytyczną wobec kleru katolickiego linią programową pisma Tomasza Lisa a programem NSDAP, to porównanie tej osoby do żołnierzy SS uważamy za zniesławiające” – czytamy. Jak argumentują autorzy, „inaczej niż Lis, żołnierze SS byli ludźmi odważnymi, nieprzekupnymi, walczyli z silniejszym wrogiem, nie poniżali własnego narodu. Wnuki, których dziadkowie służyli w Wehrmachcie i SS mogą chodzić z podniesioną głową”. Dlatego domagają się przeprosin i wpłaty 200 tys. euro na fundusz pomocy dla weteranów wojny.



:idzwch*j:

tonieja

2013-10-15, 11:21
to na pewno jest prawda, wiem, bo oglądam superexpress i fakta

Suka_Blyat

2013-10-15, 11:40
A ja myślałem, że SS to była swego rodzaju elita do której nie dostawał się każdy kto chciał tylko trza było się trochę wykazać. Jak się mylę to mnie poprawcie

ja...........ax

2013-10-15, 13:09
@up zobacz jak wyglądał ich szef najpierw :P

Ba...........co

2013-10-15, 17:48
Te SSmańskie k***y mają jakieś prawo głosu? Wszyscy powinni spłonąć.

ArkaSzatana

2013-10-15, 19:59
Lis porównał się do diabła, diabeł stwierdził że to zdecydowana przesada. k***a z Ciebie nieziemska Tomaszu.

IPeIPe

2013-10-15, 20:01
"inaczej niż Lis, żołnierze SS byli ludźmi odważnymi, nieprzekupnymi, walczyli z silniejszym wrogiem, nie poniżali własnego narodu"

Ale mu k***ie pojechali!

santaxl

2013-10-15, 20:01
jedyne czego oni mogą się domagać to trochę ołowiu w ryj

Jeadong

2013-10-15, 20:10
Hahahaha, z jednej strony mają rację co do tej lisiej kurewki, z drugiej domagają sie odszkodowania, jakby to oni zostali napadnięci.
Jeszcze córka Himmlera na czele praw weteranów niemieckich, to tak jakby syn hitlera był głową organizacji chroniącej prawa żydów, albo mengelego pracujący jako dyrektor na oddziale psychiatrycznym :D

kurczasty

2013-10-15, 20:14
Źródło waćpanie, ponieważ nie wierzę Lincolnowi, że każdy cytat w necie to prawda.

Paskudny Stary Dżon

2013-10-15, 20:48
Źródło można prosić? :D

Już znalazłem :P Lisiewicz się wygłupia :D Ale robi to z klasą :P

Prokurator

2013-10-15, 20:52
@Wołek SS z początku była elitą, wojska ss oprócz walki miały zająć się "szerzeniem aryjskiej rasy po wygraniu wojny" przed kandydatami stawiani takie wymagania jak m.in udokumentowane pochodzenie niemieckie co najmniej 3 pokolenia wstecz. Później od 43 przyjmowano każdego, w mundurze SS byli ciapaci skierowani do walki z partyzantką w grecji, Słowianie i a nawet żydzi.
Kiedy odbierzesz żołnierzowi bron - zostanie cywilem. Zbrodniarze zostali osądzenia w Norymberdze, a Ci co nadal żyją niech będą żywym świadectwem o tamtych czasach.

mihaueeek

2013-10-15, 21:14
k***a jakie tłuki się wypowiadają w tych komentarzach to aż mnie dupa boli dlatego wkleje sobie maść na ból dupy.



a teraz do rzeczy, połowa debili wierzy że ten tekst jest prawdziwy chociaż parę dni tem pojawił się żart że SS mani są oburzeni porównaniem do lisa, dodanie małej historyjki do tego żartu a połowa sp***olonych użytkowników w wieku zapewne gimnazjalnym wierzy że to prawda. Pytam się sadistica ? Co się stało ze starym sadolem, teraz byle p*zda o kretyńskich poglądach zaśmieca ten portal swoimi rzygowinami mentalnymi.

Andre1945

2013-10-15, 21:38
Cytat:

Zbrodniarze zostali osądzenia w Norymberdze, a Ci co nadal żyją niech będą żywym świadectwem o tamtych czasach.



Tak? Joseph Mengele zmarł w 1979, nigdy nie osądzony. Erich Priebke zmarł cztery dni temu, do 1994 roku nikt go nie osądził. Alois Brunner nigdy nie został osądzony. Klaus Barbie został osądzony dopiero w 1987 roku. Proces Hansa Lipsichisa niedawno się rozpoczął.
Badum-tss.

bloodwar

2013-10-15, 22:05
Prokurator napisał/a:


Kiedy odbierzesz żołnierzowi bron - zostanie cywilem. Zbrodniarze zostali osądzenia w Norymberdze, a Ci co nadal żyją niech będą żywym świadectwem o tamtych czasach.



Ale piszesz tu o "dużych" zbrodniarzach - którzy wydawali nakazy eksterminacji całych pociągów wypełnionych po brzegi ludźmi, nakazywali przeprowaadzać zbrodnicze, paramedyczne "eksperymenty" i zmuszali do wycieńczającej pracy ponad siły, a co z "małymi" zbrodniarzami - tymi wszystkimi anonimowymi Hansami, Heinrichami, Peterami etc. zwykłymi ludźmi którzy zostali wcieleni do wojska pod pewnym przymusem ale poddali się "regułom gry" i idąc przez Polskę, Rosję, Francję, Holandię etc. rabowali, gwałcili i mordowali ile się dało a po wojnie założyli sobie organizację weteranów i wspominają chwalebne wyczyny na polu bitwy przemilczając te mniej chwalebne, dokonywane podczas przemarszów przez podbite tereny. Broń możesz złożyć, mundur możesz spalic ale zbrodniarzem zostajesz do końca zycia, ludzie mogą zapomnieć ale sumienie nie pozwoli!