18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Weterani SS o Lisie

AHAHAHA_NO • 2013-10-15, 10:31
Jakim to trzeba być człowiekiem, żeby weterani SS oburzali się na porównanie do ciebie?


Cytat:

Wśród głosów oburzenia na okładkę tygodnika „wSieci” z Tomaszem Lisem w mundurze SS, mainstreamowe media celowo pomijają oświadczenie weteranów SS z organizacji Stille Hilfe, oburzonych porównaniem do… Lisa.

„Historia oceniła ideologię nazizmu. Ale surowe potępienie zbrodni niektórych oddziałów SS, nie może służyć krzywdzącym uogólnieniom” – czytamy. Jak podnoszą weterani i wspierająca ich 84-letnia Gudrun Burwitz (córka Heinricha Himmlera), w Waffen SS byli też szeregowi żołnierze, którzy „nie politykowali, nie mordowali cywilów, a walczyli odważnie na linii frontu”. Inne motywacje przyświecały ochotnikom SS z Danii czy Norwegii, inne Łotyszom czy Estończykom. „Jakkolwiek dostrzegamy liczne podobieństwa pomiędzy krytyczną wobec kleru katolickiego linią programową pisma Tomasza Lisa a programem NSDAP, to porównanie tej osoby do żołnierzy SS uważamy za zniesławiające” – czytamy. Jak argumentują autorzy, „inaczej niż Lis, żołnierze SS byli ludźmi odważnymi, nieprzekupnymi, walczyli z silniejszym wrogiem, nie poniżali własnego narodu. Wnuki, których dziadkowie służyli w Wehrmachcie i SS mogą chodzić z podniesioną głową”. Dlatego domagają się przeprosin i wpłaty 200 tys. euro na fundusz pomocy dla weteranów wojny.



:idzwch*j:

lnq83

2013-10-15, 22:31
Jak można zniesławić SS ?

Prokurator

2013-10-15, 22:44
@bloodwar Andre1945 Oj i zaczyna się ból dupy, tak zbrodni wojennych było mnóstwo, zaczynając od "masowych" po mniejsze jak np. odwety za działania partyzantki a o tych nie wszystko wiadomo, dlaczego? Bo w dużej części nie były meldowane, główne dowództwo tolerowało zbrodnicze mordy na cywilach tylko do pewnego momentu, były przypadki sadów wojskowych, którym jedynym wyrokiem było rozstrzelanie. Wiec możliwe że o wielu się jeszcze dowiemy to raz, a dwa może wyjaśni się kto był odpowiedzialny za zbrodnie, o których mamy tylko szczątkowe dane.

@bloodwar mówisz wielkie rzeczy o sumieniu tylko, że wojna to inne realia, których mam nadzieje nie poznamy. W codziennym życiu nie myślisz sobie a rozstrzelam sobie kogoś na śniadanie. To są inne warunki, inna codzienność, inna rzeczywistość o której tak jak ja nie masz pojęcia.

aichi

2013-10-16, 00:35
Cytat:

domagają się przeprosin i wpłaty 200 tys. euro na fundusz pomocy dla weteranów wojny.



Oho, jak nie wiadomo o co chodzi to oczywiście o pieniądze :kawa:

GerWaZyProtaZy

2013-10-16, 00:48
NO i ktoś tu z wcześniejszego tematu wykrakał o tych SSmanach i ich pultach.

Blizzard93

2013-10-16, 01:08
Co jak co ale SS zawsze kojarzyło mi się z elitą wojska III-ciej Rzeszy. Już same ich mundury projektowane przez Hugo Bossa były magnetyzujące. Żołnierze idealni pozbawieni skrupułów, bezwzględni, bez poczucia winy i sumienia, niezwykle zdyscyplinowani, zdolni do wykonania każdej nawet najbrudniejszej roboty, maszyny do zabijania.
Ciekaw jestem jaki był w ich oddziałach odsetek psychopatów.
Niby wiem że gdyby wygrali to mnie nie byłoby na świecie, ale w jakiś popie**olony sposób zawsze uważałem SS za najlepszą jednostkę biorącą udział w II wojnie.

R4d0

2013-10-16, 08:56
Lisa powinni wsadzić w ruski mundur, nie ss-mański.

ja...........ax

2013-10-16, 09:00
bloodwar napisał/a:



Ale piszesz tu o "dużych" zbrodniarzach - którzy wydawali nakazy eksterminacji całych pociągów wypełnionych po brzegi ludźmi, nakazywali przeprowaadzać zbrodnicze, paramedyczne "eksperymenty" i zmuszali do wycieńczającej pracy ponad siły, a co z "małymi" zbrodniarzami - tymi wszystkimi anonimowymi Hansami, Heinrichami, Peterami etc. zwykłymi ludźmi którzy zostali wcieleni do wojska pod pewnym przymusem ale poddali się "regułom gry" i idąc przez Polskę, Rosję, Francję, Holandię etc. rabowali, gwałcili i mordowali ile się dało a po wojnie założyli sobie organizację weteranów i wspominają chwalebne wyczyny na polu bitwy przemilczając te mniej chwalebne, dokonywane podczas przemarszów przez podbite tereny. Broń możesz złożyć, mundur możesz spalic ale zbrodniarzem zostajesz do końca zycia, ludzie mogą zapomnieć ale sumienie nie pozwoli!

rozumiem że chciałbyś osądzić i skazać na więzienie cały naród?