18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wakacje w Korei Północnej

Samilo • 2012-02-19, 16:38
Ciekawy dokument, dość długi jednak warto obejrzeć.
Co w nim sadystycznego? Między innymi poziom wyprania mózgów obywateli, szczelność cenzury, kult jednostki.

"Za komuny było lepij" - no chyba jednak nie


iPoCoTaRejestracja

2012-02-19, 21:57
Q-BartNH napisał/a:

Przestańcie pie**olić o Jarosławie K bo on akurat chce dobrze jemu chodzi o coś innego chce żeby była Polska suwerenna a nie k***a jakaś j***na Korea, chyba komuś się tu popie**oliła prawica z lewicą



No akurat Korea Północna jest całkowicie suwerenna.

Meliar

2012-02-19, 21:59
obejrzał bym kolejną część

zukennuken3d

2012-02-19, 22:01
nie wiem jak to zrobiles ale autentycznie spedzilem przy tym dokumencie cala godzine. piwo mistrzu

da...........za

2012-02-19, 22:11
Już to widziałem.

rogalina

2012-02-19, 22:14
na przykładzie Korei można śmiało powiedzieć że historia czy nasza czy ich jest mistyfikacją i tak naprawdę nie wiemy na ile tak naprawdę jesteśmy kontrolowani i manipulowani chociaż wiadomo że koreańczycy mają już totalnie wyprane mózgi
amerykańce nie są wcale lepsi pod tym względem ale dbają przynajmniej o swoich

Q-BartNH

2012-02-19, 22:23
iPoCoTaRejestracja napisał/a:



No akurat Korea Północna jest całkowicie suwerenna.



Tak zwłaszcza że nie mają złóż Ropy

Dziadek Alzheimer

2012-02-19, 22:34
Skoro mają tak szczelną cenzurę i świetnie działający aparat państwowy, to jak jacyś Francuzi nagrali godzinny film ewidentnie krytykujący cały system? I w sumie w te propagandowe filmiki, które puszczali tym turystom wcale nie były dużo gorsze od tego. Teksty jakich używał lektor były tak perfidnie nieobiektywne, że aż odniosłem wrażenie, że to mi piorą mózg, a nie tym Koreańcom. Co nie zmienia faktu, że faktycznie obrazy przerażają, tylko po prostu nie podoba mi się forma tego dokumentu. I tak swoją drogą ciekawe, że strażnik, który zatrzymał ich na wybrzeżu, pomimo wypranego mózgu i indoktrynacji od małego, znał angielski.

Hannibal_PL

2012-02-19, 22:42
Dziadek Alzheimer napisał/a:

Skoro mają tak szczelną cenzurę i świetnie działający aparat państwowy, to jak jacyś Francuzi nagrali godzinny film ewidentnie krytykujący cały system? I w sumie w te propagandowe filmiki, które puszczali tym turystom wcale nie były dużo gorsze od tego. Teksty jakich używał lektor były tak perfidnie nieobiektywne, że aż odniosłem wrażenie, że to mi piorą mózg, a nie tym Koreańcom. Co nie zmienia faktu, że faktycznie obrazy przerażają, tylko po prostu nie podoba mi się forma tego dokumentu. I tak swoją drogą ciekawe, że strażnik, który zatrzymał ich na wybrzeżu, pomimo wypranego mózgu i indoktrynacji od małego, znał angielski.



To był STRAŻNIK, nie wsiok. On tam sie pojawił specjalnie ... Zresztą skoro i tak sprawdzają cały nagrany materiał,ciekawe jakim cudem mieliby inny obraz niż propagandowy wywieźć. Wiadomo że komentarz jest dograny do obrazu później...

Caravaggio

2012-02-19, 22:44
Mnie natomiast najbardziej wkurzały te francuskie snobistyczne pieski. Przyjechali jak do zoo oglądać tragedie 20 milionowego narodu. Są już tak zmanieryzowani, że chcą ekstremalnych doznań, ale już głośniej coś powiedzieć to się bali. Srać na takie ściery.

Samilo

2012-02-19, 22:45
@Up taki odważny przed komputerem? Nie widziałeś że nawet strażnik dygał o własne życie gdyby pozwolił im zobaczyć prawdziwy obraz wsi? Babka pojechała odwiedzić kraj ojca, co miała się stawić milionowej armii? Oglądaj ze zrozumieniem.

Q-BartNH

2012-02-19, 22:47
aż dziw bierze że jeszcze tam Polacy nie wpie**olili się na linię

flussq

2012-02-19, 23:14
To pies mojego sasiada przypiety na lancuchu do budy na -20' mrozie ma lepiej niz ze kitajce

iPoCoTaRejestracja

2012-02-19, 23:41
Q-BartNH napisał/a:

Tak zwłaszcza że nie mają złóż Ropy



Mylisz pojęcia. Korea jest suwerenna, ale nie samowystarczalna.
Po prostu nie wiesz co oznacza suwerenność.

Chata

2012-02-19, 23:59
grandl napisał/a:

A co jeśli to jest najlepszy ustrój a nam wałkują przez całe życie konsumpcyjny tryb i pokazują Koreańczyków jako największe zło?


To się pakuj i jedź, powodzenia życzę