18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Volvo bęc...

~DMT • 2020-10-29, 20:53
Cytat:

Do wypadku doszło przy wyjeździe w Pieszyc w kierunku Dzierżoniowa




kapelan_szturmowy

2020-10-30, 09:02
madufo napisał/a:

klocki hamulcowe kupił chyba na wyprzedaży w biedrze .





ptwardowski2 napisał/a:

po mojemu to się zablokowała link na gazu i wskoczyło mu na maksymalne obroty. Napęd jest na tył.
mógł biegiem zdusić lub silnik wyłączyć ale go zaskoczyła sytuacja





StalowyNożyk napisał/a:

ABS, ale nawet jakby działał to i tak ch*ja by to dało, bo w tych warunkach mógłby tylko wydłużyć drogę hamowania i nic by też nie pomogły opony z górnej półki, bo po prostu kierowca był poj***ny i zapie**alał.





Touch_Of_Madness napisał/a:

Diagności powinni ponosić odpowiedzialność za dopuszczanie do ruchu takich złomów.



Ja wiem, że to zabrzmi Januszowato, ale jedyne co mi się ciśnie na usta to: " Japie**ole.... co za k***a wiedza." Mechanicy z Jutuba, miłośnicy czterech kółek i Łysego...

CASSIUSmay

2020-10-30, 09:05
"Do wypadku doszło przy wyjeździe w Pieszyc w kierunku Dzierżoniowa" w sensie jakiś wyp*zdów. Po co ta informacja? Nie wiem... :roll:

zaku1234

2020-10-30, 09:34
Naj***ny jechał 3 promile miał wiem bo moje miasto

~DMT

2020-10-30, 09:51
CASSIUSmay napisał/a:

" Po co ta informacja? Nie wiem...



Regulamin serwisu Sadistic.pl

IV. Zasady tworzenia nowych wątków oraz pisania komentarzy.

4.2. Każde zdjęcie lub materiał wideo powinno być poprzedzone tekstem, opisującym jego zawartość. Nie należy używać CAPSLOCKa.



Nie chciało mi się nic wymyślać, bo i nie ma za bardzo do czego, to skopiowałem pierwsze zdanie z opisu YT, dlatego jest w formie cytatu... Nie ma za co.

:kawa:

na...........pl

2020-10-30, 12:20
@fiattt
Do tej wypowiedzi z ABSem się niepotrzebnie przyj***łeś (reszta to oczywiste brednie). ABS nie służy skracaniu drogi hamowania, nie taki jest cel tego systemu - ma przeciwdziałać blokowaniu kół aby nie tracić sterowności przy gwałtownym hamowaniu. W specyficznych warunkach (np. liście na drodze) może wręcz znacznie tę drogę wydłużyć. Tutaj mógłby akurat pomóc - ale kierowca i tak w złą stronę kręcił kierownicą...

dżonyłojlker

2020-10-30, 12:50
fiattt napisał/a:

Ja wiem, że to zabrzmi Januszowato, ale jedyne co mi się ciśnie na usta to: " Japie**ole.... co za k***a wiedza." Mechanicy z Jutuba, miłośnicy czterech kółek i Łysego...



To, że zacytowałeś moją wypowiedź, dowodzi, że chyba sam oglądasz tego łysego pedała, "fiaciku". Specjalnie wyszukałem ten odcinek i tam ten gruby niedorozwój udowadnia, że ABS skraca drogę hamowania, tyle, że na mokrym, co jest oczywiście prawdą, nie znalazłem tam natomiast nic o hamowaniu na suchym. Na sucho może być gorzej jeśli ktoś jedzie na zimówkach, albo jeśli asfalt jest brudny.

narkotykiTanio.pl napisał/a:

@fiattt
Do tej wypowiedzi z ABSem się niepotrzebnie przyj***łeś (reszta to oczywiste brednie). ABS nie służy skracaniu drogi hamowania, nie taki jest cel tego systemu - ma przeciwdziałać blokowaniu kół aby nie tracić sterowności przy gwałtownym hamowaniu. W specyficznych warunkach (np. liście na drodze) może wręcz znacznie tę drogę wydłużyć. Tutaj mógłby akurat pomóc - ale kierowca i tak w złą stronę kręcił kierownicą...



Gościu pewnie czerpie wiedzę z "internetuf"

Diggerx

2020-10-30, 16:18
Sprawny ABS nigdy nie wydłuża drogi hamowania


CASSIUSmay napisał/a:

"Do wypadku doszło przy wyjeździe w Pieszyc w kierunku Dzierżoniowa" w sensie jakiś wyp*zdów. Po co ta informacja? Nie wiem...



Mi się przydała to informacja, bo kiedyś robiłem tam drogę, więc może dlatego tym volvo tak poleciał. Może asfalt był zły?

dżonyłojlker

2020-10-30, 17:19
Diggerx napisał/a:

Sprawny ABS nigdy nie wydłuża drogi hamowania



Na suchym i czystym asfalcie i letnich oponach auto bez ABS-u zatrzyma się wcześniej. Sprawny ABS wydłuży drogę hamowania na poprzecznych nierównościach, oraz gdy auto ma już słabe amortyzatory, a połączenie jednego i drugiego daje już naprawdę ch*jowy efekt.

lilmuzynio

2020-10-30, 18:35
ABS - mówi to panu coś?

latirro

2020-10-30, 22:09
v40 są bardzo wdzięcznymi samochodami, ciężko już coś zadbanego i nie gnijącego znaleźć

hellmartin

2020-10-31, 11:18
wiadomo, że wina volvo ale oprócz hamowania trzeba używać też tego okrągłego przedmiotu który jest w samochodach w ilości 1 szt. zawsze po stronie kierowcy. Obaj by użyli i kolizji by nie było...