18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

VIS wz. 35

FabulousBitch • 2016-03-16, 19:45
W najnowszym odcinku Andrzej Leszczyński opowie nam o legendarnym, polskim pistolecie VIS wz. 35.

łapcie sadole trochę historii polskiego przemysłu zbrojeniowego. Mam nadzieję że chociaż część z was to zainteresuje.






PS. radzę pogłośnić

xavi85

2016-03-16, 19:51
temat z bronia zawsze spoko :)

rozrubacz

2016-03-16, 20:04
dobrze się go słucha. Piweczko

Ptoon

2016-03-16, 20:29
Dobra broń, sprawdza się podczas polowań na tygrysy :jezdziec:

erevoo

2016-03-16, 21:11
W tych czasach każde info jak posługiwać się bronią jest dobre.

beeveer

2016-03-16, 21:24
ja jestem ciekaw, czy ktoś z was wypróbował już patent z posiadaniem broni na podstawie darowizny - gdzieś tu opisywany.

bloodwar

2016-03-16, 21:31
Patent z darowizną nie działa - znajomy prawnik obalił cytując mi tylko jeden paragraf z przepisów :) Póki co w Polsce jedyny patent na "działającą", legalną broń bez milionów pozwoleń i biurokracji to broń czarnoprochowa

Tradyt

2016-03-16, 22:19
Za Visielca zawsze browar :)

Mateo.

2016-03-16, 22:31
Patent z kolbokaburą jak w Mauserze C96.
Program bardzo ciekawy, szczególnie jak ktoś się trochę interesuje militariami.

oc...........an

2016-03-16, 22:48
Mnie interesuje czy ViS rzeczywiście taki wspaniały był jak go Polacy opisują, czyt. jak by się sprawdził w warunkach bojowych. Bo to że wszystko czego polska ręka dotknęła to wiadomo, zawsze opiszecie jako najwspanialsze, wybitne i wyprzedzające epokę wynalazki. A mnie interesuje jak było w praktyce i dlaczego niemcy wyprodukowali niewielką ilość tanich podróbek, a ZSRR nigdy nawet nie tknęło tego projektu.


Riffer

2016-03-16, 23:00
DUST DEVIL napisał/a:

Mnie interesuje czy ViS rzeczywiście taki wspaniały był jak go Polacy opisują, czyt. jak by się sprawdził w warunkach bojowych. Bo to że wszystko czego polska ręka dotknęła to wiadomo, zawsze opiszecie jako najwspanialsze, wybitne i wyprzedzające epokę wynalazki. A mnie interesuje jak było w praktyce i dlaczego niemcy wyprodukowali niewielką ilość tanich podróbek, a ZSRR nigdy nawet nie tknęło tego projektu.



Widze ze bzdur ciag dalszy.

lotnik_1

2016-03-16, 23:05
DUST DEVIL napisał/a:

a ZSRR nigdy nawet nie tknęło tego projektu.



Powiedział człowiek z leninem w avatarku XD
Ruscy w ramach umowy landleasse z usa dostali motocykle, jeepy i colta 1911, którego przerobili na uproszczone tt wz. 33 broń o tyle dobra że pluła pestkami i była jeszcze tańsza niż kałach bo nie miała sklejkowych elementów jak kolba czy chwyt ;) wszystko dało się tłuc młotkiem.

Filmik spoko, tylko wydaje mi się że bardziej prawdziwe jest co ten Pan poniżej mówi. Polacy podj***li projekt Browninga Hi Power w małym odwecie za porażkę jaką była umowa licencyjna odnośnie BAR'a. (2 filmik)





Ti...........ch

2016-03-16, 23:10
DUST DEVIL napisał/a:

Mnie interesuje czy ViS rzeczywiście taki wspaniały był jak go Polacy opisują, czyt. jak by się sprawdził w warunkach bojowych. Bo to że wszystko czego polska ręka dotknęła to wiadomo, zawsze opiszecie jako najwspanialsze, wybitne i wyprzedzające epokę wynalazki. A mnie interesuje jak było w praktyce i dlaczego niemcy wyprodukowali niewielką ilość tanich podróbek, a ZSRR nigdy nawet nie tknęło tego projektu.



Niewielką? Niemcy natłukli tych pistoletów od groma, ale z innymi numerami seryjnymi (stare numery zachowali tylko na tych które złożyli z gotowych części wyprodukowanych do zdobycia fabryki), a potem przenieśli produkcję ich do Rzeszy. Tak samo jak produkowali w zakładach FN w Belgii M1911 i Browninga HP.

A czerwoni, dlategpo się nim nie zainteresowali, bo w 1939 nie mieli dostepu do niego, a w 1944 roku linia produkcyjna była wywieziona do Niemiec? Dlatego że sami tłukli swojego przezajebistego Tokariewa wz. 33?

Zresztą, każdy kto twierdzi, że VIS był wspaniały to dyletant. VIS był solidnym pistoletem, dobrzy wykonanym. Był bardzo dobrze skopiowany i miał zastosowane pewne innowacje. Nie rozumiem, dlaczego kpisz pisząc o nim?

LesnyBoruta

2016-03-17, 00:41
Świetnie, ludzki głosem i bez tej całej "rambo-napinki" koleś opowiada o broni. Piwo i to takie duże.

FransFr

2016-03-17, 01:18
lotnik_1 napisał/a:



Powiedział człowiek z leninem w avatarku XD
Ruscy w ramach umowy landleasse z usa dostali motocykle, jeepy i colta 1911



Drobna uwaga >>> lend lease