18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Varg Vikernes o Chrześcijaństwie

Lupido • 2012-06-22, 00:56
Ktoś wrzucił kawałek z tego nagrania, które wrzucam tutaj, a w dodatku bez napisów. Swoją drogą ostatnio na hardzie gipson opisał historię Varg'a, choć polecam też komentarze poczytać. A tutaj kawałek z jego poglądów.



P.S. Znalezione na youtube. Autor napisów ostrzegał, że tłumaczenie może być niedokładne.

kaiel

2012-06-22, 18:39
brednie i oszołomstwo

dback

2012-06-22, 19:07
Oglądałem dosłownię tylko chwilę. Bo niby k***a dlaczego miałbym poświęcać sekundę dłużej pajacowi, który jest na tyle przyj***ny, by za dzieciaka zbierać bronie i strzelać w macdonalda?

Ogarnijcie się ludzie..

_R...........s_

2012-06-22, 19:27
Tak szczerze, to średnio interesują mnie stare bóstwa. To co mi się u nich podobało, to to że o ile mi wiadomo, żadne bóstwo nie chciało zdominować całego świata i nie kazało swoim wyznawcą mordować innowierców. Wiadomo, może któreś bóstwo chciało krwi, ale na szczęście nie było poj***nym hipokrytą, który pie**oli o miłości, a potem nakazuje zabijać. Wyznawcy jedynego słusznego boga odpowiadają za bardzo wiele sk***ysyństwa na całym świecie. Dobrze gościu gada, że przez "miłujących bliźnich" wiele kultur po prostu zostało wymazane. Nawet jeśli jakaś ciągle jeszcze istniała, to co to za problem przerzedzić ich szeregi, wyniszczyć kulturę a potem pokazać jedyną drogę do zbawienia. Niestety w szkole tego nie uczą, bo przecież katolickie państwo, bo przecież to religia miłości, więc trzeba zapomnieć o całym sk***ysyństwie jakie wyrządzili bogobojni ludzie. Można trochę oczywiście popie**olić ile osób zginęło w imię religii, natomiast już nikt nie mówi ile przez tą religię zostało zabitych.

@Szoqn
O ile mi wiadomo, to wierzący w dżiżys krajsta też postanowili się dokształcić w 391 r n e. Ale jak to już z nimi bywa, dla nich jest tylko jedna słuszna książka, a całą resztę trzeba brać na wiarę. Tak więc po co komuś taka wielka biblioteka, lepiej strzelić sobie w niej jakąś świątynie, albo przynajmniej ją zdewastować. Rozkaz wyniszczenia wydał abp Theophilus. Na dodatek część biblioteki znajdowała się przy świątyni Serapejonu, więc jak to bywa z nimi, pewnie postanowili postawić sobie na cudzym świętym miejscu swoje święte miejsce. Czyli tak na dobrą sprawę, muzułmanie tylko spalili jakiś kościółek lub ruiny, a nie bibliotekę. Wszak wtedy liczyła się już tylko 1 książka, a cała reszta, jako że pogańska była już dawno zniszczona.

duumek20

2012-06-22, 19:46
@Szogn bardziej debilnei i ignoranckiej wypowiedzi nie widziałem .

suchy945

2012-06-22, 20:15
Norwegowie są chyba najbardziej oświeconym narodem jeśli chodzi właśnie o wpływ innych kultur na nasze pierwotne. Breivik, Vikernes - oni widzą co się dzieje. Zna ktoś jakieś organizacje wyznające identyczne poglądy ? Przydałoby się coś zrobić ze starym porządkiem. Dłużej tak być nie może.

erni13

2012-06-22, 20:33
Nie interesuja mnie poglady swira-mordercy. A Black Metal ssie, przykro mi mhrrroczniakki...

Lupido

2012-06-23, 15:20
erni13 napisał/a:

Nie interesuja mnie poglady swira-mordercy. A Black Metal ssie, przykro mi mhrrroczniakki...



No i co to ma być? Skoro Cię nie interesuje, to po co oglądasz? A jak nie oglądasz to po ch*j się odzywasz?
Co do ssącego "Black Metalu", to już wchodzisz na dyskusję o gustach, która nie ma sensu...

hessasin21

2012-06-25, 02:25
Będę kolejną osobą, która jednie elaborat, no ale widać jeszcze są rozumni ludzie na tym świecie...
1 @hycel masz najpopularniejszego słowiańskiego boga w awatarze, więc nie szpanuj... byle dzieciak czytający coś więcej niż tłilajt wie kto to Świętowit.
2. Od muzułmanów z czasów biblioteki aleksandryjskiej europa w tamtych czasach powinna się uczyć kultury, ogłady i tym bardziej poziomu nauki.
3. Varg może i jest poj***ny jak stado wieprzy, ale głupi nie jest i trochę prawdy w tym co mówi jest. Chrześcijaństwo niszczyło kultury, aby było miejsce na właśnie chrześcijaństwo. Podle powiedzenia: "Najpierw zniszcz, aby mieć na czym budować." Boże narodzenie zbyt chrześcijańskie nie jest, więc to najprostszy przykład... :lol: