18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Uważaj, co udostępniasz. Social media stalker

kulturysta • 2015-06-24, 13:02

W dzisiejszych czasach w mediach społecznościowych dzielimy się już prawie wszystkim. Każde wydarzenie z życia, intymne szczegóły są przez nas dokumentowane, a następnie archiwizowane na serwerach Facebooka czy Instagrama. Często widoczne są nawet dla nieznajomych. Jak zareagują ludzie, gdy podejdzie do nich obca osoba, która wie o nich bardzo dużo? Nawet za dużo...

marcin1221

2015-06-24, 17:53
Znam hakera który by temu żartownisiowi zablokował płytę główną i byłoby po stalkingu.

vl...........00

2015-06-24, 17:59
Najbardziej mnie dziwi że ludzie notorycznie wrzucają zdjęcia każdego swojego posiłku. Rozumiem że można walnąć fote pizzy o średnicy pół metra, albo metrowego burgera, no ale jak ktoś k***a wrzuca zdjęcie schabowego z ziemniakami albo pomidorowej to nie wiem do końca jaki to ma cel.

Sosnowiec_jest_be

2015-06-24, 18:47
Mnie zaciekawiło jedno? Tytuł filmu: "Uważaj, co udostępniasz. Social media stalker". Dlaczego same kobiety? I to tylko kobiety w towarzystwie innych kobiet? Czy tylko płeć żeńska jest tak sp***olona, że wychodząc z przyjaciółkami na piwo/ciastko/kawę musi wrzucić zdjęcie owego piwa/ciastka/kawy i do tego oznaczyć się jak jakieś zwierze. Dlaczego koleś nie ośmieszyl jakiegoś cwe*a? Prosty powód. Nie dał rady znaleźć. Płeć żeńska cofnęła się w rozwoju. Kiedyś kobiety się szanowało. Kiedyś nie rozumiałem jak to jest możliwe, że moi dziadkowie żyją razem ze sobą 50 lat. Przecież ich nic nie łączy. Łączyła miłość. Normalna miłośc. A nie "lajki", hashtagi, "wsolnezainteresowania" i inne gówno wypływające z komputera. Teraz nawet nie można nie kupić smartphone'a bo inne telefony nagle zrobiły się drogie albo nieopłacalne. Musisz mieć smartphone'a. Z prezaintalowanym fejsem i innym shitem, którego nikt normalny tak na prawdę nie potrzebuje. Zrobiono z ludzi niewolników internetu. A ze społeczeństwa galerie i kompetycje kto sie najlepiej sprzeda. Wakacje w Egipcie? Milion fotek. Wypad z przyjaciółmu. Milion fotek. Mecz? Milion fotek. Ślub? Milion fotek? Nowy związek? Zmiana statusu. Przecież bez tego nei da się funkcjonować. Bo przecież teraz tak ważne jest pokazanie, że coś się w życiu robi. I ta desperacka próba zaimponowania we wszystkim. A i jeszcze endomondo. Dla tych najbardziej sp***olonych:) Pozdrawiam normalnych a jeszcze bardziej normalne, bez instashitów, snapgowna i milionem tych samych fotek z ciastem i sniadaniem w tle:)

Gołyniemiec

2015-06-24, 19:35
remi1982 napisał/a:

Jednak ludzie to idioci. Wpie**alają wszystkie informacje o sobie na zj***ne portale społecznościowe, a później wielkie zdziwienie - "o jejku skąd ty tyle wiesz". Z komputera głupie ch*je!



I k***y, nie zapominaj o k***ach.

kozojebca1231 napisał/a:

nie jestem stary, ale nie ogarniam tych instagramów i snapchatów, a fejs służy mi do umawiania się na piwo. Być może brak mi AjFona i rurek...



Wiesz, nie bierz mnie za debila ale wielu ludzi powtarza "Ajfon", "Tablet", "Samrtfon" etc. a ja teraz mówię jak najbardziej poważnie, co to są te j***ne smartfony, ajfony, tablety i inne wynalazki do k***y nędzy? ja wiem że jest komórka, komputer i ewentualnie laptop, a do k***y nędzy co to są te ajfony, wiem że przekierujesz mnie na google ale ja się tym nie interesuję, nie będę sprawdzał i nie oczekuję że mi odpowiesz, po prostu manifestuje swoje przyzwyczajenie do anachronicznych reliktów przeszłości i brak aprobaty dla tego syfu co teraz jest, wyobraź sobie że dowiedziałem się o istnieniu fejsbóka po tym jak dziewczyna mnie poprosiła o to żebym sobie konto założył żeby się z nią kontaktować, wcześniej nie wiedziałem o czymś takim, miałem tylko konto na NK żeby sobie znajdywać szkoły i planować zems... eee... wspominać dawne czasy, do dzisiaj nie wiem o wielu tego typu stronach, nigdy nie wrzucałem zdjęć przedstawiających mnie lub kogokolwiek z mojej rodziny i znajomych na fejsbóka, nawet nie miałem na fejsbóku własnego imienia i nazwiska żeby mnie masoneria nie znalazła, ale to cholery, po co to komu? kiedyś był gameboy, piłka, podwórko, solówa, Dragon Ball, Kapitan Tsubasa, Czy boisz się ciemności, Frugo, Guma Turbo, oranżada w proszku, chitosy, normalne spędzanie czasu z dziewczyną u niej, u siebie albo na dworze, albo w barze albo r*chanko a nie u Zuckerberga co będzie patrzył mi na ręce czy nie posiadam broni i czy nie mówię źle o pedałach, po co komu dwudziesty pierwszy wiek?! lata dziewięćdziesiąte były najlepszą dekadą w dziejach całej ludzkości bo było wszystko ale był też w tym wszystkim umiar.

marcin1221 napisał/a:

Znam hakera który by temu żartownisiowi zablokował płytę główną i byłoby po stalkingu.



A ja znam Komendanta głównego policji który jest moim wujkiem i za takie żarty zablokuje ci możliwość korzystania z internetu na dwadzieścia lat a hakera wsadzi na dwanaście jak wyściubi nos z jaskini. Poza tym te baby same sobie są winne, jak wstawiasz swoje dane na jakimś tam profilu to jesteś głupi i jak ktoś cię okradnie albo będzie szpiegował to twoja wina, oczywiście za to jest też jail. Jeśli chcesz kogoś straszyć to pamiętaj że w internecie nigdy nie wiesz kto stoi za drugim monitorem, może jestem szefem CBŚ i właśnie zgłosiłem twój komentarz jako groźbę do sztabu? a może jestem szefem mafii i nie podoba mi się twój nick i chcę twojej śmierci? a może jestem psychopatą? Mała rada napinaczu, nigdy, przenigdy nie obrażaj ludzi w internecie (chyba że dla jaj), nigdy nie groź komukolwiek że mu zablokujesz płytę główną albo twój kolega to zrobi bo nie wiesz jak łatwo można po IP znaleźć hakera a nawet ciebie, nie wiesz kogo możesz tym wk***ić więc nie rób czegoś takiego. Jeśli uważasz że baba która podaje informacje o której sra i gdzie i kiedy ma jakieś prawo do oskarżenia kogoś to się mylisz, jeśli podajesz dobrowolnie informacje o sobie na publicznej stronie to nie możesz nikogo oskarżyć o to że cie znalazł i powiedział że wie coś o tobie, a gość nie jest stalkerem napinaczku tylko jajcarzem który chce pokazać babom że są głupie, puste i może im się stać krzywda, gość odwalił kawał dobrej roboty bo potencjalnie uratował życie dwóch lasek które zmieniły status na prywatny i należy mu się twój szacunek a nie groźby które są poniekąd karalne lamusie. A teraz ostrzeżenie, jeśli twój kumpel zablokuje coś mnie to zanim to zrobi ostrzeż go że sterczące kikuty do końca życia będą przypominały mu że popełnił błąd.

KI...........R3

2015-06-24, 19:50
Jestem chyba człowiekiem na wymarciu, nie mam facezboka choć nie jestem aspołeczny. Wszystkich ludzi których potrzebuje mam na telefonie. Jak chcę się napić piwa to po prostu dzwonie. Nie cykam sobie zdjęć bo po ch*j, mam ich tle(nie licząc dzieciństwa) że na pomnik cmentarny to chyba będą musieli mnie narysować. Jak mam ochotę popatrzeć na fajne dupy to wchodzę na hoty a nie na instagrama (pentagrama heuhueh).

DuckDodgers

2015-06-24, 20:16
kulturysta napisał/a:


W dzisiejszych czasach w mediach społecznościowych dzielimy się już prawie wszystkim. Każde wydarzenie z życia, intymne szczegóły są przez nas dokumentowane, a następnie archiwizowane na serwerach Facebooka czy Instagrama.



Że co? Chyba ty...

Doomik

2015-06-24, 21:15
kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej babka zapytała mnie czy podobał mi się najnowszy odcinek Breaking Bad? Ja zdziwiony okrutnie powiedziałem że tak, że super serial to jest, a ona "wiem wiem, w końcu dałeś 9/10 na filmwebie". Okazało się, że na filmweb-ie można wyszukiwać po nazwisku. Od tamtej pory mam problem z podaniem dowodu osobistego komukolwiek, w obawie przed inwigilacją :D

CiemnosciHetman

2015-06-24, 21:31
To warszawka to nie ma co się dziwić. Przyjeżdżają bardziej skowyrne siksy z prowincji, mają ambicję, ale za grosz talentu, żeby stać się gwiazdą, więc chociaż chcą się upodobnić do gwiazd będąc sobie samym paparazzi. To właśnie tego pokroju dupy dostają/przyjmują oferty brązowego klocka z dubaju w zamian za 35 zielonych klocków z ameryki.

Kreeggan

2015-06-24, 22:08
Piękne. Te tępe wory rozpłodowe się nadają tylko do pokazania albo posuwania, nawet nie pomyślały o tym, że informacje o nich mógłby zbierać ktoś nieprzyjaźnie nastawiony.

Liczą na headhunterów z agencji modelek a doczekają się wygłodniałego zwyrodnialca 120kg w ciemnej uliczce.

voidinfinity

2015-06-25, 00:07
nepster napisał/a:

Ta spora część normalnych jest dla nas niewidoczna a debile błyszczą.



Najlepiej widoczne są ekstrema - negatywne i pozytywne.

Bycie przeciętniakiem właśnie do tego prowadzi że się nie wyróżniasz czyli masz kamuflaż ;-)

mibcadet

2015-06-25, 01:09
Przeczytajcie sobie regulamin takiego facebooka.
Miałem tam konto, potem poszedłem po rozum do głowy. Nie mi oceniać czy znalazłem, ale przeczytałem sobie regulamin sumiennie. Nie umieszczałem tam nic nazbyt prywatnego. Ale facebook sam dba o to żeby takie informacje pozyskać.
Usunałem konto z facebooka.
Dość dawno już.
I teraz mam głupią nadzieję, że te konto faktycznie jest usunięte (próbowałem je przywrócić z czystej ciekawości i się nie udało więc rokuje dobrze).

Sporo śmieci w głowie mniej. Zostaje jeszcze sadistic ale to gorzej się odkleić.

ValvePlsFix

2015-06-25, 12:34
@Gołyniemiec - większego debila na sadolu prawdopodobnie nie znajdziecie.

ilbe2

2015-06-25, 22:04
@mibcadet z tego co kojarzę to takie informacje, po skasowaniu konta są jeszcze przez jakiś czas przechowywane.