18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Uważaj, co udostępniasz. Social media stalker

kulturysta • 2015-06-24, 13:02

W dzisiejszych czasach w mediach społecznościowych dzielimy się już prawie wszystkim. Każde wydarzenie z życia, intymne szczegóły są przez nas dokumentowane, a następnie archiwizowane na serwerach Facebooka czy Instagrama. Często widoczne są nawet dla nieznajomych. Jak zareagują ludzie, gdy podejdzie do nich obca osoba, która wie o nich bardzo dużo? Nawet za dużo...

remi1982

2015-06-24, 13:21
Jednak ludzie to idioci. Wpie**alają wszystkie informacje o sobie na zj***ne portale społecznościowe, a później wielkie zdziwienie - "o jejku skąd ty tyle wiesz". Z komputera głupie ch*je!

grudawwk

2015-06-24, 14:10
Prywatność to osobista sprawa, przecież na większości portalach społecznościowych jest opcja, na zablokowanie dostępu do twojego konta osobom z zewnątrz (nie dotyczy nsa itp.), ale jest tak, że dużo ludzi o tym nie wie albo mają naj***ne w głowie i udostępniają nawet to że srają albo po prostu lubią się pokazać.

AgentGrzesiek

2015-06-24, 14:11
no to ich zdziwienie najlepsze :mrgreen:
pomyśleć że kiedyś SB musiało się męczyć, podglądać, szukać kapusiów itp. :lol:


nepster

2015-06-24, 14:28
Ja bym chciał coś od siebie wtrącić. Coraz więcej osób i coraz częściej powtarza, że ludzie to idioci. Ba, jest nawet takie śmieszne stwierdzenie, że jeśli powiesz, że większość ludzi to debile to 90% się z tobą zgodzi. To chyba jednak o czymś świadczy :) Ogromna większość ludzi ma o sobie po prostu bardzo wysokie mniemanie, niekoniecznie idące w parze z intelektem. W końcu statystycznie rzecz biorąc na świecie jest tyle samo ludzi z IQ <100 co ludzi z IQ>100, statystycznie ok. 2% ludzi ma IQ powyżej 130 czyli jest wyraźnie inteligentniejsza od reszty ale też 2% jest umysłowymi amebami z IQ poniżej 70. Od jakiegoś czasu bardzo wyraźnie da się zauważyć jak działa efekt globalnej wioski. A, że promuje się bycie na szczycie, bycie pięknym, bogatym i popularnym to ludzie do tego zwyczajnie dążą. O ile komuś inteligentnemu nie wypada szukać poklasku tanimi metodami typu samojebka z kubkiem kawy ze Starbucksa, o tyle idiotom to nie nie przeszkadza. Zgodnie z powiedzeniem, nie ważne co ważne żeby się mówiło. Stają się popularni a my łapiemy się za głowę jak drastycznie wzrasta ilość debili w naszym otoczeniu, nie przez to, że samych debili przybywa tylko właśnie przez to, że nasze otoczenie drastycznie się powiększa a gówno wypływa na wierzch stąd wydaje nam się, że ogół ludzi to idioci. Ta spora część normalnych jest dla nas niewidoczna a debile błyszczą. No to tak z moich przemyśleń.

wersja dla tl;dr
scrolluj dalej amebo

kozojebca1231

2015-06-24, 14:28
nie jestem stary, ale nie ogarniam tych instagramów i snapchatów, a fejs służy mi do umawiania się na piwo. Być może brak mi AjFona i rurek...

KaiWren

2015-06-24, 14:39
ale ch*jowy filmik... musze zmienić opcje na Fejsie.

pi...........ja

2015-06-24, 15:08
Tak w temacie refleksja. Jak to dobrze że w dawnych czasach nie było internetu, mass telewizyjnej propagandy i tych wszystkich socjal-mediów. Inaczej takie np. III Rzesze i pierwszy ZSRR trwałyby do dziś a ludność byłaby szczęśliwa że w nich żyje.

airwalk

2015-06-24, 15:49
permanentna inwigilacja nie wytrzymam!

damian8857

2015-06-24, 15:57
no dobra, ale skad znali nazwiska tych lasek? Siedzi sobie laska, pije piwko... no właśnie, no i co? Pyta sie o nazwisko czyco? bo nie kumam, żeby znaleźć kogoś na fejsie to trzeba jakieś dane znac.

Aedero

2015-06-24, 16:19
Kiedyś to były czasy bez fejsbuków i innego gówna. Zapraszało się dziewczynę na randkę, wysyłało się listy aby zdobyć jej sympatie. Dzisiaj nawet nie trzeba się spotykać bo wszystkiego o tej osobie dowiesz się na fejsie. Jakiej muzyki słucha, co lubi, czy jest szmatą :D Sam usunąłem fejsa jakiś czas temu, polecam każdemu. Pierwsze trzy dni są mega ciężkie, człowiek odruchowo wchodzi na fejsa a potem przypomina sobie że nie ma konta :D Teraz gdy nie mam fejsbuka czuje się kompletnie anonimowo, czuję że uwoniłem się od tego nałogu i narzędzia do manipulowania osobami.

MówięPrawdę

2015-06-24, 16:31
No dobra łatwo znaleźć informacje o ludziach w necie ale o to im przecież chodzi. Gwiazdy pop i osoby publiczne też sprzedają czesto życie prywatne za fejm. I tak samo jest z gwiazdami insta i snapchatu oraz fejsbuka. Tacy ludzie chcą byc czesto obserwowani przez obcych i w sumie czesto mają z tego więcej korzyści niż jakichkolwiek przykrości.

wieczór

2015-06-24, 16:56
Jako użytkownik facebooka powiem tak - owszem mając moją fotkę, można się dowiedzieć całkiem sporej ilości faktów z mojego życia. Z tym, że jest to dla mnie nieistotne :) Nic co chciałbym zachować dla siebie na fejsa nie trafia, a fakty które można tam zobaczyć, zna cała masa ludzi, nawet tych, którzy fejsa nie używają :)

yasuu

2015-06-24, 17:09
damian8857 napisał/a:

no dobra, ale skad znali nazwiska tych lasek? Siedzi sobie laska, pije piwko... no właśnie, no i co? Pyta sie o nazwisko czyco? bo nie kumam, żeby znaleźć kogoś na fejsie to trzeba jakieś dane znac.



wchodzisz na profil knajpy i czekasz aż się ktoś oznaczy albo doda hasztaga i już masz profil

Kardio_Error

2015-06-24, 17:40
pani od psychologi mina zrzedła
w sumie nic dziwnego, jest wykształcona to zdaje sobie sprawę z czym wiąże się taki "ekshibicjonizm"