18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

USA zrzuca matkę wszystkich bomb na cele ISIS

supra36 • 2017-04-13, 22:11
Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych zrzuciły dziś o godzinie 7:32 czasu lokalnego matkę wszystkich bomb, tj. GBU-43/B o mocy 11 ton (ok 0,3% mocy całkowitej bomby 'Little Boy' zrzuconej na Hiroshimę).



Bomba, celem zniszczenia podziemnych tuneli, została zrzucona na stanowiska ISIS w prowincji Nangarhar we wschodnim Afganistanie.



Jest to pierwszy przypadek użycia tej broni od czasu jej wyprodukowania.



supra36 napisał/a:





źródło: CNN

woytasw

2017-04-14, 11:43
Szkoda marnować tyle wieprzowiny. Tylu głodnych na świecie.
Wystarczy atak plastrami boczku - ewentualnie świńskimi kopytkami.

svirusx

2017-04-14, 11:55
Dla mnie bomba!

lapps

2017-04-14, 15:04
Cross9819 napisał/a:

@lapps Nawet nie chce mi się czytać te wypociny, po pierwszym zdaniu widać że to płacz typowego lewaka przekroju welcome refugees. Jebie mi że są tam cywile, wytępić co do jednego. A skoro według ciebie Ameryka rozpętała to sama i celowo.. To tylko polać jej piwo, plan idealny.



ja pie**ole :facepalm:

i jeszcze sie oszolomie nie zorientowales, ze gdyby nie takie akcje, to by nie bylo "refugees welcome" w europie??

izrael wraz z us wyludniaja tamte rejony i zaganiaja do europy, a ty im kibicujesz. brawo k***a zerowej orientacji w sytuacji na swiecie

zairland

2017-04-14, 15:08


Kiedyś i dziś. Jak patrzę na te zdjęcia to Afganistan był chyba jedynym przykładem gdzie komunizm wprowadził zachodni styl życia, i z naszego punktu widzenia- cywilizację. Ale to ZSRR a nie USA więc trzeba było obalić :roll:

Tomikchomik1

2017-04-14, 16:43
Ktoś jest chyba nie doinformowany...Największą bombą konwencjonalną (nie atomową) jest rosyjska bomba AWBPM zwana "Ojcem wszystkich bomb". Ma siłę od 2 do 4 razy większą niż ten amerykański szmelc. Kolejny baran przeczytał wiadomość na necie i od razu poleciał z tym na sadola nie sprawdzając wszystkich faktów.

Wiewór

2017-04-14, 16:56
zairland napisał/a:

Kiedyś i dziś. Jak patrzę na te zdjęcia to Afganistan był chyba jedynym przykładem gdzie komunizm wprowadził zachodni styl życia, i z naszego punktu widzenia- cywilizację. Ale to ZSRR a nie USA więc trzeba było obalić


Rząd Iranu został obalony dlatego, że panowała tam krwawa dyktatura a nie dobrobyt i szczęście.

razak

2017-04-14, 17:38
Drodzy sadolowi experci...

Czy jest ktoś wstanie powiedzieć mi jaki obszar w m2 ta petarda niszczy :>

Sabajone

2017-04-14, 19:28
razak napisał/a:

Drodzy sadolowi experci...

Czy jest ktoś wstanie powiedzieć mi jaki obszar w m2 ta petarda niszczy :>



Cytat:

Promień wybuchu wynosi 137.61 m, chociaż masywny wstrząs utworzony przez wybuch powietrzny jest w stanie, zniszczyć obszar tak duży jak dziewięć miejskich bloków.



Proszę.

Źródło: http://www.eioba.pl/a/1ziq/bomba-termobaryczna-moab

hellbwoi

2017-04-14, 20:57
Niedawno pokazał się filmik ze zrzucenia MOABA na zwolenników kozich szant. Na razie nie ma nic z afterparty.

Jak podają źródła właśnie szykuje się 2592 dziewic, zabito 36 ciapaków.

Cytat:

Published on Apr 14, 2017
The U.S. Department of Defense released video footage on Friday of Thursday's "Mother of All Bombs" strike in Kabul, Afghanistan on Thursday, April 13, 2017. The military says that the strike targeted an ISIS cave and tunnel network. The Massive Ordnance Air Blast bomb (MOAB) is colloquially known as the "Mother of All Bombs."





C0...........BO

2017-04-14, 21:01
na każdym kanale w tv to pokazano. rozumiem ze materiał kierowany jest do sadoli bez tv?

mygyry

2017-04-14, 21:26
Cytat:

koszt jednego ładunku wynosi ok. 16 mln USD


Sory ale taniej by im było kupić te dziewice, bo to wychodzi 500mln$ na głowę a jeszcze koszt całej logistyki?
Jak tyle płacą za jednego ciapaka to zbieram ekipę i mogę jechać...

hellbwoi

2017-04-14, 21:38
LGproject napisał/a:

na każdym kanale w tv to pokazano. rozumiem ze materiał kierowany jest do sadoli bez tv?



Ja tam nie mam TV.

tranzystor

2017-04-15, 09:39
MaszAyahuaskę napisał/a:



Ach to propagandowe CNN (taki tvn u hamburgerów, jakby ktoś nie wiedział). Amerykanie tak naprawdę zrzucili kurewsko wielką petardę, która miała wywołać strach i panikę, a nie bombę zdolną zburzyć tunele. Miało być głośno, zatrząść ziemią i podpalić wszystko dookoła, bo do tego ta bomba została stworzona - do walki psychologicznej, a nie do burzenia tuneli.

Pan inżynierek wspomina, że jest z bardzo cienkiego aluminium, (w celu zmaksymalizowania ilości środka bojowego, którym jest mieszanka paliwowa na bazie benzyny), które jest za lekkie i miękkie, przez co wręcz niemożliwym staje się, pomimo masy, żeby to przebiło skały i zniszczyło tunele...(rozmawiamy w końcu o Afganistanie, a tam tunele się drąży w skałach).



Siła penetracji gruntu, też skalnego, to nie masa i twardość korpusu bomby, tylko odpowiednio odpalane ładunki wybuchowe w jej głowicy. To działa podobnie jak granatnik przeciwczołgowy z głowicą tandemową - tor penetracji ustalają mniejsze ładunki wybuchowe z przodu głowicy.
MOAB to raczej większy sukces propagandowy wynikający z wielkości pie**olnięcia, aniżeli skuteczności penetracji gruntu.

Ti...........ch

2017-04-15, 18:01
tranzystor napisał/a:



Siła penetracji gruntu, też skalnego, to nie masa i twardość korpusu bomby, tylko odpowiednio odpalane ładunki wybuchowe w jej głowicy. To działa podobnie jak granatnik przeciwczołgowy z głowicą tandemową - tor penetracji ustalają mniejsze ładunki wybuchowe z przodu głowicy.
MOAB to raczej większy sukces propagandowy wynikający z wielkości pie**olnięcia, aniżeli skuteczności penetracji gruntu.



Ty masz w ogóle pojęcie jak działa bomba paliwowo-powietrzna? Ona ma zabijać wszystko co żywe, wywołaną przez zapołon i eksplozję mieszanki paliwowo-powietrznej, falą uderzeniiową . Tam w grę wchodzi różnica ciśnień.. Gdyby chcieli burzyć bunkry i jaskinie to użyli by coś w stylu bomb burzących zrzucanych na Peenemunde.

Jednak bomby paliwowo-powietrzne to dużo gorsze k***iska są...