18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukrofilia nie pomoże wygrać wojny

Nocturno • 2023-07-11, 21:19
Yo. Podzielę się dziś z wami tym, co się odpie**oliło na pewnym znanym portalu, JBZD. Znacie, nie znacie, nie wiem. Strzelam, że tak. Nie będzie to niemniej zwykły wysryw z mojej strony żalu, lecz dotyczyć to będzie szerszego kontekstu, który już nie tylko w internecie, ale i w prawdziwym życiu zmienia się powoli w cenzurowanie.

Pozwoliłem sobie zrobić coś, co wielu użytkowników JBZD odradzało, czyli napisać kilka słów krytyki wobec Ukraińców żyjących obecnie w naszym kraju i wrzucić to na dział Wojna. Wszyscy mówili "trzymaj się od nich z daleka, bo cię zjedzą", "wsadzisz kij w mrowisko", "to debile, nic do nich nie dociera". Myślałem, że przesadzają. Myliłem się, oj srogo się myliłem.

Wstawiłem następujący obrazek:



Nie, nie dyskutujmy tu na jego temat, bo nie o niego mi chodzi konkretnie. Obrazek poszedł. Zebrał trochę plusików, złotych dzid (coś jak u nas piwka), kilka komentarzy popierających, kulturalnych, krytykujących... I jeszcze więcej walenia po mnie i innych. Standardowe "onuco", "agencie" i te sprawy.



Doszło do tego, że koleś zagroził mi zgłoszeniem do administracji. Za co? Za "niepisane zasady", co sam przyznał. Czemu? Gdyż regulamin nie posiada ani jednego słowa na temat tego, że mogą być wstawiane jedynie posty chwalące Ukrów. I nie, na dziale Wojna nie tylko posty z wojny były, oj nie.



W końcu stało się, wpadł ban. Koleś, nie mając za co mnie zgłosić, zgłosił spam. Tak, po jednym obrazku. Napisałem do administracji ze zrzutami ekranu i zobaczymy, jak odpiszą, to i tu się podzielę.

Czemu o tym piszę. Wiecie, zauważyłem że na 90% stron w internecie, od czarnego humoru, aż po pedalskie kwejki i demotywatory, patologiczna polityka rządu dotycząca Ukraińców stała się tematem absolutnego tabu. Nie jesteśmy państwem w trakcie wojny, by cenzura tego typu była uzasadniona. Przeciwnie, u nas jak dotąd jest spokój, co najwyżej rośnie polaryzacja społeczna, a to może kiedyś doprowadzi do wojny, ale najwyżej domowej. Mniejsza.

Mamy w kraju niedopowiedzianą cenzurę. Już nie dotyczącą lewicy, nie nawet wojny na Ukrainie i Rosjan, a dotyczącą samej obecności Ukraińców u nas, benefitow, jakie osiągają na naszą szkodę, faktu ignorowania historii i ukraińskiej dumy z Bandery.
Cenzura ta tkwi w umysłach ludzi, zasilana ewidentnie ludźmi opłacanymi przez partie i bawiącymi się w memiarstwo. Ludzie boją się krytykować Ukraińców. Boją się zwrócić uwagę młodym, silnym bykom kupującym piwo, dlaczego piją piwo, zamiast iść chronić swój kraj przed agresją. Idąc ostatnio miastem widziałem kilku ukraińskich uczniów w otoczeniu gromadki polskich dzieciaków, a Ukry ani słowem po polsku nie mówiły z nimi. To polskie dzieci próbowały łamanym językiem i translatorem ich zrozumieć. Wchodząc do biedronki słyszałem z głośników teksty po ukraińsku. Oglądając tv w reklamach są ukraińskie napisy.

Ludzie są tak zaczadzeni, że uważają, że Ukry nie mają żadnej pomocy socjalnej od państwa. A gdy im wysyłam linki, typu:

https://pomagamukrainie.gov.pl/
https://www.zus.pl/-/500-dla-obywateli-ukrainy
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38586811-emerytury-dla-ukraincow-jedna-skladka-do-zus-wystarczy-do-otrzymania-polskiego-swiadczenia

Pieprzą, że to na pewno nieprawda. Żarty z tik toka. Że to biedni uchodźcy bez domów, aut, ubrań i przyszłości, że chcą tylko uczciwie pracować i żyć, a ty jesteś nienawistnym zazdrośnikiem albo agentem, jeśli ci to przeszkadza.
Społeczeństwo pok***ione umysłowo na punkcie wojny dokonuje dziwnej kalkulacji: Ukr dezerter ma w Polsce piwo za nasze = Ukraina wygra wojnę z Rosją.
Żadne argumenty nie docierają. W życiu prywatnym znam sporo takich zamkniętych osób, masę pie**olenia o biednych uchodźcach, zero rozmysłu. I tu na pewno tak samo znajdzie się kilku, którzy mnie za to opie**olą. Trudno, mam twardą skórę.

Martwi mnie jedynie ten brak myślenia realistycznego, politycznego w tym wszystkim. Brak zastanowienia się, jakie będą konsekwencje dla nas takich zabiegów. Kto za to zapłaci. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że Ukry z poziomu "uchodźców" są bardzo blisko poziomu posiadania praw wyborczych na równym poziomie. W ciągu, k***a, lekko ponad 4setnego dnia od wybuchu wojny, w Polsce pojawiło się kilka MILIONÓW nowych osób. Pesele. Socjale. 500+. Emerytury. Pierwszeństwo w kolejkach do lekarzy pracy. Domy socjalne, noclegownie, zmniejszone wymagania do pracy, darmowe studia i edukacja, nauka języka, naginanie pod nich naszych nauczycieli, reklam, głośników w sklepach.
Co to ma, k***a, być? Ludziom się wydaje, że takie zabiegi nie będą mieć konsekwencji?
Że im więcej banderowskich dup wyliżą, tym bardziej prawdopodobne, że Ukraina wygra wojnę?
A najlepsze jest to, że Sejm się śmieje z tych dyskusji, wiecie dlaczego?
Bo oni mają w piździe i Ukrainę, i Polskę, i naszą historię.

Oni chcą ratować umierającą demografię Polski, a tym samym ratować system emerytalny, rynek pracy, który wysechł z młodych z powodu niskich zarobków, wysokich podatków i braku perspektyw. Oni to robią z rozmysłem, by Ukry tu zostały, miały rodzinę. Stąd też nagonka ze strony niemal każdej partii na każdego, kto nie zgadza się z tym burdelem. Nie trzeba chcieć tu Ukraińców na stałe i nie trzeba dawać im przywilejów, by chcieć żeby wygrali wojnę. Jedno z drugim nie ma, k***a, wiele wspólnego.

No, to tyle. Wiem, ch*j mi w dupę i didnt read lol, ale polecam ku rozwadze, jak ktoś tam ma rozum.
Czyny mają konsekwencje.

Na zakończenie, też do moderacji, bo widzę że ostatnio sporo nowych się pojawiło, co ćwierkają na lewo.
Post dotyczy Ukraińców w Polsce i efektów, jakie wojna odbija na nas. Nie jest to post pod dział Wojny na Ukrainie. To post ewidentnie do Polityka i Religia, a jeśli ktoś nie ogarnia, przytaczam: "Polityka i religia
Dla tych którzy nie moga zasnąć kiedy ktoś w Internetach nie ma racji."

No nie, nie mogę, a jak komuś to nie pasuje to niech przegląda tego działu, będzie mieć spokój.
No. Ave.

Halman

2023-07-11, 21:22

Kriski

2023-07-11, 21:34
Jakbyś się zmieścił w jednym obrazku i trzech zdaniach, to może by to kogoś zainteresowało.
A tak, kolejny wysryw o niczym.

dżonyłojlker

2023-07-11, 21:35
Nie przejmuj się, tu też zaraz się zlecą banderowskie k***y i zaczną szczekać i wyzywać od onuc itp.

onucek

2023-07-11, 21:35
j***ć sk***ysynów

jjzz26

2023-07-11, 21:43
Ogólnie masz rację tylko mam nadzieję że w swojej krytyce bierzesz też pod uwagę Ukrainki ich bombelki. Jak chcą tu zostać to niech idą do roboty a jak nie to też won bronić kraju. Jedynie bombelki można przetrzymać a jak nie wrócą to zrobić z nich porządnych obywateli RP plujących na banderę.

frytburger.z.paprykarzem

2023-07-11, 21:47
Zapraszam do Szczecina. Całe miasto w remontach. 90% pracujących na budowach to Ukraińcy. Odpie**olisz 8 godzin w upale, pójdziesz jako Polak na piwko po robocie i nie ma problemu. Mi tam rybka kto będzie zapie**alał byle szybciej skończyli.
Byś troszkę poczytał to byś wiedział ilu ludzi w Polsce jeszcze do pracy trzeba.

Nero1682

2023-07-11, 21:48
I? Próbujesz objąć rozumem coś co cię przerasta ewidentnie.
Rynek pracy wysycha bo "wysokie podatki"? Nie pie**ol głupot - płaca realna [po odjęciu inflacji] w ciągu dekady wzrosła 25%. Rynek pracy wysycha bo roboty coraz więcej, ludzi coraz mniej a małe i średnie firmy są orane przez duże firmy i korporacje - nie mają takich możliwości analizy rynku, łańcuchów dostaw czy możliwości dostarczania produktu/usługi.
Nie tylko u nas ten problem - jak ukraińcy zalali polskę to Kanadyjskie ambasady im masowo wydawały pozwolenia na pobyt. Pamiętam jak byłem w Goleniowie pod Szczecinem w tym roku odwiedzać magazyn operatora logistycznego w celu monitoringu procesów - całe miasto ukraińców, młodzi polacy w wiellkich miastach albo jebią za granicą.
A to że ludzie nie są mongołami jak ty i rozumieją, że nie wyślesz na siłę ludzi do maszynki do mięsa bo to gówno da a sami polacy nie chcieliby być deportowani z DE do PL w czasie wojny.
Witamy w nowej rzeczywistości na którą nie masz wpływu i którą przegrasz nie ważne co zrobisz bo struktura, w której żyjesz potrzebuje taniej siły roboczej a ty do niej się zaliczasz.

Nocturno

2023-07-11, 21:49
jjzz26 napisał/a:

Ogólnie masz rację tylko mam nadzieję że w swojej krytyce bierzesz też pod uwagę Ukrainki ich bombelki. Jak chcą tu zostać to niech idą do roboty a jak nie to też won bronić kraju. Jedynie bombelki można przetrzymać a jak nie wrócą to zrobić z nich porządnych obywateli RP plujących na banderę.



W sensie mówisz o tym, że baby chcą równouprawnienia, więc powinny iść na wojnę?
Wiesz, sam nie wiem. Nie jestem jakoś bardzo temu przeciwny, ale jednak nie wyznaję zasad tych poranionych bab i uważam, że na wojnie kobiety są jednym z trofeów, surowców potrzebnych do przyrostu liczebności narodu. Polek, na ten przykład, nie chciałbym widzieć w wojsku. Kto wysuwa swoje surowce naturalne na front? Z drugiej strony, to Ukrainki. My nic na tym nie stracimy, więc kto wie, może i masz rację... Muszę przemyśleć.

Qrulsromu

2023-07-11, 21:51
Kriski napisał/a:

Jakbyś się zmieścił w jednym obrazku i trzech zdaniach, to może by to kogoś zainteresowało.
A tak, kolejny wysryw o niczym.



wiedziałem ,że jednym z pierwszych będzie koleś z banderowskim kałem na nosie kriski, płacą ci w hrywnach czy szeklach?

zaraz będzie telefon do przyjaciela i zjawi się przydupas obrońca banderowców majles

Nocturno

2023-07-11, 21:54
frytburger.z.paprykarzem napisał/a:

Zapraszam do Szczecina. Całe miasto w remontach. 90% pracujących na budowach to Ukraińcy. Odpie**olisz 8 godzin w upale, pójdziesz jako Polak na piwko po robocie i nie ma problemu. Mi tam rybka kto będzie zapie**alał byle szybciej skończyli.
Byś troszkę poczytał to byś wiedział ilu ludzi w Polsce jeszcze do pracy trzeba.



Trzeba, bo młodzi wyjechali za granicę, tudzież idą do prac typowo umysłowych. Nie słyszałem o ukraińskich profesorach, genetykach, czy farmaceutach. Ściągamy za to roboli. Jeśli ci o to chodzi, to tak, robią. I co to zmienia w tym, co napisałem? Kto jest odpowiedzialny, że ludzie nie chcą mieć dzieci i takie są, k***a, efekty, że rząd teraz ściąga i próbuje zatrzymać na stałe Ukrów?

Nero1682 napisał/a:

I? Próbujesz objąć rozumem coś co cię przerasta ewidentnie.
Rynek pracy wysycha bo "wysokie podatki"? Nie pie**ol głupot - płaca realna [po odjęciu inflacji] w ciągu dekady wzrosła 25%. Rynek pracy wysycha bo roboty coraz więcej, ludzi coraz mniej a małe i średnie firmy są orane przez duże firmy i korporacje - nie mają takich możliwości analizy rynku, łańcuchów dostaw czy możliwości dostarczania produktu/usługi.
Nie tylko u nas ten problem - jak ukraińcy zalali polskę to Kanadyjskie ambasady im masowo wydawały pozwolenia na pobyt. Pamiętam jak byłem w Goleniowie pod Szczecinem w tym roku odwiedzać magazyn operatora logistycznego w celu monitoringu procesów - całe miasto ukraińców, młodzi polacy w wiellkich miastach albo jebią za granicą.
A to że ludzie nie są mongołami jak ty i rozumieją, że nie wyślesz na siłę ludzi do maszynki do mięsa bo to gówno da a sami polacy nie chcieliby być deportowani z DE do PL w czasie wojny.
Witamy w nowej rzeczywistości na którą nie masz wpływu i którą przegrasz nie ważne co zrobisz bo struktura, w której żyjesz potrzebuje taniej siły roboczej a ty do niej się zaliczasz.



Według wszelkich sondaży robionych do tej pory, ludzie boją się zakładać firmy w Polsce z powodu zawiłości przepisów. Spytaj dowolnego przedsiębiorcę, ile go kosztuje samo zdobycie wszystkich pozwoleń.

To ty się obudź, w jakiej zaszczutej rzeczywistości żyjemy, że młodzi wolą wyk***ić na zmywak do Anglii, kwiaty do Holandii, często rozstając się na kilka miesięcy z żoną i dziećmi, niż robić tu, na miejscu.

Polkos001

2023-07-11, 21:58
Tu tez swojego czasu tak było, ze nic na Ukraińców napisać nie można było. Nie mówię o hejtach, ale nawet jak z sensem ktoś, coś dał…. To znikało. Ruscy maja swoją propagandę, zachód ma swoją. Putin inwestował w ukraine długie lata przed ta akcja, teraz chce coś w zamian. Po drugie, to Ukraińcy zaczęli męczyć Rosjan w Ukrainie, jeszcze przed 2014r. Putin się dlugo odgrażał, ze to zrobi… osobiscie nie popieram żadnej wojny, w tym przypadku i jedni i drudzy są sami sobie winni. Dzieje się co ma się dziać. Światowy teatr warty miliardy i mnóstwo istnień ludzkich. Nie zapominajcie, ze zaraz Ukraine będzie trzeba odbudować…. Teraz tylko pytanie… kto ten przetarg wygra? Jeśli zachód, to szykują się Wam w Polsce fajne i dobrze płatne stanowiska pracy na Ukrainie. Każdy Ukrainiec z Polski, wtedy tam wróci i nie będzie problemu migracyjnego. Polska się oczyści. Jeśli Rosja, to będą to miejsca pracy i dobre pieniądze, dla …. Rosjan.

Nocturno

2023-07-11, 22:00
Polkos001 napisał/a:

Tu tez swojego czasu tak było, ze nic na Ukraińców napisać nie można było. Nie mówię o hejtach, ale nawet jak z sensem ktoś, coś dał…. To znikało. Ruscy maja swoją propagandę, zachód ma swoją. Putin inwestował w ukraine długie lata przed ta akcja, teraz chce coś w zamian. Po drugie, to Ukraińcy zaczęli męczyć Rosjan w Ukrainie, jeszcze przed 2014r. Putin się dlugo odgrażał, ze to zrobi… osobiscie nie popieram żadnej wojny, w tym przypadku i jedni i drudzy są sami sobie winni. Dzieje się co ma się dziać. Światowy teatr warty miliardy i mnóstwo istnień ludzkich. Nie zapominajcie, ze zaraz Ukraine będzie trzeba odbudować…. Teraz tylko pytanie… kto ten przetarg wygra? Jeśli zachód, to szykują się Wam w Polsce fajne i dobrze płatne stanowiska pracy na Ukrainie. Każdy Ukrainiec z Polski, wtedy tam wróci i nie będzie problemu migracyjnego. Polska się oczyści. Jeśli Rosja, to będą to miejsca pracy i dobre pieniądze, dla …. Rosjan.



Obawiam się, że możesz mieć sporo racji.
Są tematy, które w tym społeczeństwie wywołują atak padaki i jednym z nich stali się potomkowie Banderowców. Obrzydliwe. Ochydne. Tchórzliwe. Gardzę takimi Polakami.

8marca

2023-07-11, 22:03
Qrulsromu napisał/a:

wiedziałem ,że jednym z pierwszych będzie koleś z banderowskim kałem na nosie kriski, płacą ci w hrywnach czy szeklach?
zaraz będzie telefon do przyjaciela i zjawi się przydupas obrońca banderowców majles



W zasadzie się z Tobą zgadzam, ale muszę zwrócić uwagę że zapomniałeś o rudym z pierwszego posta
Pozdrawiam

majeńka

2023-07-11, 22:05
Czy można prosić adminów o zbanowanie całej tej wzajemnie popierającej się kliki kont sterowanych przez proxy przez jakiegoś zasranego kacapa z Olgino?
Ci z JBZD mieli dobry pomysł.