18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukraina 2022 TEMAT ZBIORCZY - TYLKO ZDJĘCIA I FILMY

~Angel • 2022-02-25, 12:31
EDIT: 11.09.2023

INFOTMACJA
W związku z nagminnym usuwaniem lub oznaczaniem materiałów jako +18 przez YT. o d dnia dzisiejszego tj. 11.09.2023 zostaje wprowadzony bezwzględny zakaz stawiania wszelkich materiałów z YOUTUBE do tego tematu. Proszę nie uploadować materiałów z kanału Raporty z Ukrainy na serwery - osoby zainteresowane tym kanałem zapraszamy na YT


28.06.2022


ZASADY PANUJĄCE W TYM TEMACIE:
- BEZWZGLĘDNY ZAKAZ ZWRACANIA SIĘ DO INNYCH UŻYTKOWNIKÓW ORAZ KOMENTOWANIA INNYCH POSTÓW. MASZ COŚ DO POWIEDZENIA INNEMU UŻYTKOWNIKOWI T PRZEKAŻ MU TO W WIADOMOŚCI PRYWATNEJ.
- NIE PISZEMY W POSTACH RAD, PRZEMYŚLEŃ PRÓŚB I SWOICH ŻALI
- WRZUCAMY MATERIAŁY BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE Z DZIAŁANIAMI MILITARNYMI NA UKRAINIE - ŻADNYCH ANALIZ, POGADANEK Z YT, ARTYKUŁÓW Z PORTALI INFORMACYJNYCH, MEMÓW, ŚMIESZNYCH OBRAZKÓW ITD.
- WRZUCANE MATERIAŁY DOBRZE ABY MIAŁY OPIS SYTUACJI - MIEJCE AKCJI ITD. ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY (NIE JEST TO KONIECZNE ALE MILE WIDZIANE)
- POSTY ZAWIERAJĄCE W/W MATERIAŁ ORAZ ZAWIERAJĄCE KOMENTARZ DO INNEGO MATERIAŁU CZY ZWROT DO USERA RÓWNIEŻ BĘDĄ USUWANE A ICH AUTORZY ORZYMAJĄ BANA.
- WIDZISZ MATERIAŁ PROPAGANDOWY CZY TO STRONY UKRAIŃSKIEJ CZY ROSYJSKIEJ MOŻESZ GO SPROSTOWAĆ TAK JAK BYŁO TO WCZEŚNIEJ UŻYWAJĄC TAGU MODSPROSTOWANIE MA ZAWIERAĆ INFORMACJE ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY - TAKI POST ZOSTANIE DODANY DO TEGO MATERIAŁU

- AUTORZY POSTÓW NIEZGODNYCH Z W/W ZASADAMI OTRZYMAJA BANA.

PROPAGANDA TO ELEMENT WOJNY INFORMACYJNEJ I KAŻDA ZE STRON WIELOKROTNIE UDOWODNIŁA ŻE ROBI TO DOSKONALE. ZAPEWNE CZĘŚC MATERIAŁÓW ZAMIESZCZANYCH PRZEZ RÓŻNYCH UŻYTKOWNIKÓW MOŻE MIEĆ CHARAKTER DEZINFORMACYJNY - MY NIE JESTEŚMY W STANIE WERYFIKOWAC KAŻDEGO MATERIAŁU KTÓRY JEST ZAMIESZCZANY W TYM TEMACIE WIEC JAK WIDZICIE TEGO TYPU MATERIAŁY TO ZAMIAST WYPISYWAC SWOJE MĄDROŚCI TO POŚWIĘĆCIE TEN CZAS NA PORZĄDNE SPROSTOWNIE.
AUTORZY WRZUCAJĄCY UDOWODNIONĄ PROPAGANDĘ ZOSTANA POZBAWIENI MOŻLIWOŚCI PISANIA KOMENTARZY


W związku z waszymi licznymi prośbami ten temat będzie tylko i wyłącznie na zdjęcia i filmy z wojny na Ukrainie. Temat jest otwarty ale proszę o dodawanie postów wyłącznie z materiałami z Ukrainy bez komentowania pozostałych materiałów.

Komentarze bez w/w materiałów będą usuwane a ich autorzy otrzymają blokadę pisania na 30 dni.

EDIT od dnia 09.05 wszelkie komentowanie bez materiałów z wydarzeń na Ukrainie =BAN

WSZELKIE EWENTUALNE SPROSTOWANIE ŻLE OPISANYCH MATERIAŁÓW LUB SPROSTOWANIA PROSZĘ WPISYWAĆ W TAGU modTaki komentarz zostanie dołączony do posta i usunięty.


29.04.2023


Wojna trwa od ponad roku więc nazbierało się już trochę materiału przez ten czas.
Aby nie robić bałaganu i zachować chronologię nie wrzucajcie starych zdjęć czy filmów i weryfikujcie takie materiały przed ich wrzuceniem. Dodatkowo przy dodawaniu materiałów dodawajcie opisy o miejscu akcji bo np wrzucanie zdjęć samych zwłok niczego nie wnosi do tematu a wiele tych materiałów pochodzi z początku wojny.


spoiler

~tedwaha

2022-10-06, 20:16
Call of Duty k***a, j***ny chyba miał wall-hacka. Wyj***li w niego tyle amunicji co policja w USA

losowy_ciąg_cyfr

2022-10-06, 23:11
Xardas11 napisał/a:

"W nocy nieprzyjaciel prowadził rozpoznanie we wszystkich trzech kierunkach, łącznie z Bajraktarem, sondował pozycje. Nie było ataków.
O godzinie 6:00 w kierunku Charkowa złapano oficerów rozpoznawczych Sił Zbrojnych Ukrainy, informujących o r*chach naszej grupy, opuściliśmy pozycję (wynik na zdjęciu podaje strona)"
"W bitwie nasi schwytali bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy i udzielili im pierwszej
pomocy"
DRL: żołnierze przedostali się za linie wroga i zniszczyli paliwo do sprzętu wojskowego" jak podaje strona ale chyba jakaś pusta
Natowski transporter opancerzony YPR-765 rozerwany ogniem rosyjskiej armii w regionie Charkowa
Bitwy pod Donieckiem: batalion DNR „Sparta” niszczy Siły Zbrojne UkrainyCzy to ci wygląda na YPR-765? (Weryfikacja zajęła mi 2 minuty)Całkowicie inne oświetlenie i umocowanie zawiasu włazu.

To m113, najprawdopodobniej Ukraiński.Nie wiem tylko czy oderwany przedni pancerz należy do tego pojazdu. Nie znalazłem takiej wersji m113, ale jest ich tyle, że jestem w stanie dopuścić taką możliwość.

Manhunt66

2022-10-07, 01:56
Ork z przygniecioną nogą prosi o dobicie, a potem wali ściemę, że jest doktorem i nikogo nie zabił, wrzucam tłumaczenie niżej po angielsku

U# - Ukrainian soldier

R - russian soldier

After 0:49

R: Hey man, finish me off.

U1: Fucking easy.

shot

U1: Scared?

U2: Did you finish him off?

U1: Nah. Alright, get in there, cover me from the garden, I'll pull him out. (to the russian) We aren't you, fuckers. Alright, I need to be covered, cover me from over there.

U2: Alright, alright.

U1: Where's the weapon, motherfucker?

R: There.

U1: Where "there", asshole? Cover me, cover me, hold the sector. Fuck.

cuts off the belt, turns him around

U1: Where are you wounded? Fucker, where are you wounded?

R: Leg

U1: Where are you from? Where are you from, motherfucker? Quickly!

R: Kostroma.

U1: fuCkInG kOstRoMA, in my motherfucking Kupyansk!!

debrainwashing slaps

R: Ow! I'm a doctor!

U1: What fucking doctor?

R: I'm a fucking doctor!

U1: THEN WHY ARE YOU COMING TO KILL PEOPLE?!!

R: I wasn't killing anybody!

U1: Fucking pull another one! On a fucking BTR, motherfucker! Pull your fucking leg ou-- ah, I see.

R: I'm a fucking doctor!

U1: You're stuck, man, you're fucked. He can't be pulled out until we move the BTR back.

U2: What, can't pull out [illegible]?

U1: Nah, his leg.

U2: Ah, he got stuck [illegible]...

U1: Here, hold this. Fucking doctor. If you were a fucking doctor, you never would've come here to kill civilians. Motherfucker.

R: I wasn't killing civilians!

U1: STOP BULLSHITTING ME! You're here on a BTR! With a weapon!

R: I was showing the fucking road!

U1: tHe rOaD... bitch.

ptachu222

2022-10-07, 03:16
Komentarz oraz obraz propagandy RU razem z kilkoma informacjami (niektóre kamizelki kuloodporne podrożały o 1870% czy to że poborowi mają budżet na kupno sprzętu)Coś się urwało się z holu :) )


Salwa z bm-21 Grad. Dobre porównanie celności do artylerii lufowej :shock:


I na zakończenie trochę sarkazmu :lol: :lol:


CoJaTamKurwaWiem

2022-10-07, 03:41
I kolejny karaluch zneutralizowany :brawo:


Tutaj przykład jak można sobie poradzić z kryzysem energetycznym- trzeba przerabiać onuce na węgiel! :mrgreen:


Ukraińcy nie mogą sobieporadzić z taką ilością truchłą i w końcu zaczęli je wsyłać Fedexem tam, skąd przybyło.


To mi wygląda jak pozdrowienia dla Veltura, ale co ja tam k***a wiem :mrgreen:

PanTao2000

2022-10-07, 07:55
W sieci pojawiła się informacja, że wojska rosyjskie na kierunku Chersońskim użyły broni chemicznej, tak zwanej „chloropikryny”, w wyniku której wypływają oczy.


~tedwaha

2022-10-07, 09:26
Kolejne użycie amunicji 155 typu SMARTUkraiński czołg podstawowy T-64BV niszczy rosyjski czołg podczas operacji kontrataku w pobliżu wsi Nowoołeksandrywka w obwodzie chersońskim, To tylko urywek większej bitwy pancernej ale nie będę 9min wrzucał


Chyba będzie padać....Ruski T-62 zerwał się z holu i poszedł popływaćOrki miały swoją bazę w chlewie dla świń, świnie uważają że takiego chlewu to one jeszcze nie widziały


ppp45

2022-10-07, 11:53
Matki płaczą, a Wańki oddychaju na UkrainuSmerfy sołdatyDronowanie kacapskiego ścierwaArtyleria 30. OMBr w kierunku Bachmuta


Xardas11

2022-10-07, 14:46
YPR-765 vs M113 jest jakiś tankista do wydania werdyktu przeglądałem wiele zdjęć i te dwa wozy są bardzo podobne do siebie a nie znalazłem zdjęcia tego złomu z profilu by wydać ostateczny werdykt. zajęło mi to więcej niż 2 minuty

"Żołnierze PKW „ Wagner ” otrzymali pozwolenie na Go Pro"

spoiler
"Nasi ludzie odzyskali swoje stanowiska w Chersoniu i wreszcie zmierzają w kierunku centrum decyzyjnego!" muzyczka 10/10 :D"W strefie NWO widziano tajfuny-siły powietrznodesantowe z automatyczną armatą kalibru 30 mm."ukry sie nie nudzą :D"Jeśli chodzi o Chersoń, sytuacja i status „trudny”. Bez zmian. " podoba mi się ten cudzysłów na trudny :D


polecieli pozdrowić bandere :D
spoiler"Partia więźniów z Pietrowskiego."podpisane "200"Bapsy

2022-10-07, 15:44
Życie w ukraińskich okopach to nie przelewki. Słaba dieta i chłód. Żarcie głównie z puszek... trzymajcie się tam


ppp45

2022-10-07, 16:20
Oda do Orka

Zwiadowcy 128 Brygady Piechoty przeprowadzają nocny nalot na kacapskie pozycje.
Wy*ebało kacapski szybkowar.losowy_ciąg_cyfr

2022-10-07, 17:31
Xardas11 napisał/a:

YPR-765 vs M113 jest jakiś tankista do wydania werdyktu przeglądałem wiele zdjęć i te dwa wozy są bardzo podobne do siebie a nie znalazłem zdjęcia tego złomu z profilu by wydać ostateczny werdykt. zajęło mi to więcej niż 2 minutyKończąc temat:Zaczep holowniczy w m113 jest w połowie długości dolnego przedniego pancerza, w YPR-765 w ok. 1/3 (czerwona linia i niebieski punkt)
Górny przedni pancerz m113 jest wygięty i nachodzi na gąsienice tworząc błotniki, w YPR-765 błotniki to oddzielna część (zielone kółko)
Dolny przedni pancerz jest jedną częścią z osłoną przekładni, a nie dwoma jak w YPR-765, czyli te części w przypadku m113 będą odkształcać się razem (niebieskie kółko)Jak widać wrak posiada cechy m113, a nie YPR-765. Dodatkowo żółta linia określa bardzo charakterystyczne oderwanie pancerza zupełnie jakby był to właz konserwacyjny jak w m113.Dodatkowo jest jeszcze to:To nie zajęło mi już 2 minut tylko 10. I wiem, że jestem mistrzem painta. Nie musicie mi tego mówić.

8-)

Xardas11

2022-10-07, 20:31
to już dobitki z ostatniej ofensywy 1 armii świata na ukrainie od CBO ktoś wie gdzie stacjonują ?ktoś nasrał i nie zakopał :D
Красотаwysadzony przez minę teraz na pewno M-113 czy tym razem jednak YPR-765jadą świry podano że na Chersoń


~tedwaha

2022-10-07, 20:59
Xardas11 napisał/a:

jadą świry podano że na Chersoń


Czyli że się wycofują, bo od rejonu walk w stronę Chersonia to jest ewidentnie wycofanie, a za Dnieprem już nie ma takich stepów :mrgreen:
No ale dobra nie śmiejmy się z orków, to nie jest tak że dostają wpie**ol na wszystkich frontach, odnoszą także sukcesy. Uwaga po 3 tygodniach zaciekłych walk na wschodzie w okolicach wioski Pisky uzyskali niewyobrażalny sukces i przesunęli linie frontu o 0.2km, tak,tak całe 200metrów w 3 tygodnie, nawet Konaszenko to w dziennym raporcie ogłosił, gratulujemy wszystkim popierającym orków tych niezaprzeczalnych sukcesów

Miła dla oka i ucha piosenka dla orków ELECTRIFIED - More Meat For the Grinder


Jeńcy, wszytko z nowej mobilizacji


Rosyjska kolumna pancerna składająca się z 3 BMP i jednego czołgu została namierzona i zniszczona przez ukraińską 54. Brygadę Zmechanizowaną w obwodzie donieckimOrkowie postawili prefabrykowane bunkry, ani ich nie wkopali, ani nie obsypali ziewmią i udają że mają linie obronną, Podarek z drona weryfikuje ich przygotowanieKolejne piękne nagranie, wystrzał w slow-mo po którym to co zostało z orka nak***ia baranka o drzewoTtrochę ruskiego lend-lease'u

k***a ci Ukraińcyna froncie to się lepiej niż ja odżywiająTest ruskiego hełmu, kula przeszła na wylot


ququa

2022-10-07, 21:14
[quote="Xardas11"]to już dobitki z ostatniej ofensywy 1 armii świata na ukrainie od CBO ktoś wie gdzie stacjonują ?


Czemu wrzucasz tu zdjęcia z przed kilku miesięcy, patrząc po pszenicy to końcówka czerwca - połowa lipca (zależny w której czesci ukrainy to było ) ....a mamy październik

znakomita większość twoich "materiałów" to z przed kilku miesięcy
X