18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

UE nas okrada na czele z brukselą

Tristan88 • 2012-03-28, 13:04
Daniel Hannan: Śmierć, podatki i podwyżki budżetu UE


okanslig

2012-03-28, 16:18
Ameryki nie odkryl. Cytujac JKM (ktory we wszystkich sprawach oprocz ekonomii jest idiota) Panstwo, zeby dac Ci 100zl musi Ci wpierw zabrac 140.

tentypluk

2012-03-28, 19:04
okanslig też miałem napisać: "Ameryki nie odkryl." ale dobrze żeby jak najwięcej osób tam mówiło prawde tym hipokrytą. A co do JKM to w sprawie ekonomii, legalizacji broni i zioła (nie jaram już jakby co) i może w paru innych sprawach ma racje albo troche racji.

Pleso93

2012-03-28, 19:49
Zawsze kiedy unia się rozleci Rudy będzie miał na co zwalić (a przynajmniej będzie myślał, że ma). :roll:

longer1231

2012-03-28, 19:56
Bardzo dobrze. Niech Niemcy, Francuzi i Anglicy płacą do Unii abyśmy mieli więcej. Niech w końcu spłacą swój dług z 1920 i zadośćuczynią zdradzie z 1939.

Do hejterów - tak, wiem że my też płacimy składki. Ale w porównaniu do ilości pieniędzy płynącej do nas z Unii jest to suma nieporównywalnie mała.

kietong

2012-03-28, 20:00
Wszystko przez Tuska

CzlowiekKupa

2012-03-28, 20:01
Bogate kraje mają w Unii przej***ne, a Polska dostaje 2x wiecej niz daje, więc my mamy nieźle, no i trzeba wziąć pod uwage fakt ze Polacy sami sobą rządzić nie potrafią ( pokazują to wszystkie kadencje wolnej Polski od 1991 roku ), więc troche zwierzchnictwa nam nie zaszkodzi.

pisk64

2012-03-28, 20:08
@czlowiekkupa

tylko problem przyjdzie jak kiedys trzeba będzie to oddać spowrotem...

ogólnie dobrze człowiek mówi

Doktór

2012-03-28, 21:23
longer1231 napisał/a:

Do hejterów - tak, wiem że my też płacimy składki. Ale w porównaniu do ilości pieniędzy płynącej do nas z Unii jest to suma nieporównywalnie mała.



Może zalinkujesz jakiś rzetelny raport ile do unii wpłacamy a ile otrzymujemy, bo ja jakoś nie mogę znaleźć? Ciekawe dlaczego nikt nie prowadzi takich statystyk, po prostu liczby, a nie tuba propagandowa.

Tristan88

2012-03-28, 22:19
CzlowiekKupa napisał/a:

Bogate kraje mają w Unii przej***ne, a Polska dostaje 2x wiecej niz daje, więc my mamy nieźle, no i trzeba wziąć pod uwage fakt ze Polacy sami sobą rządzić nie potrafią ( pokazują to wszystkie kadencje wolnej Polski od 1991 roku ), więc troche zwierzchnictwa nam nie zaszkodzi.




Dane ze strony unii europejskiej, dane po zaokrągleniu:

Polska wpłaca do ue: 18 mld Euro
Polska otrzymuje z ue: 43 mld Euro
a z całej sumy tj. 43mld do polski wpłynęło jedynie 95 mln Euro

Dam jeszcze numerycznie:
18 000 000 000 Euro
43 000 000 000 Euro
95 000 000 Euro

Różnica wynika z kar i potrąceń za niespełnienie warunków zawartych w prawie UE.(prawo o ochronie środowiska, przekroczenie limitów połowowych, nadmierne spożycie surowców kopalnych, nadmierne spożycie energii, nie spełnienie warunków o energii odnawialnej, etc. etc.)

także nie jest tak wesoło jak się niektórym wydaje

Siwy72

2012-03-28, 22:23
no oczywiście my dostajemy pieniądze od uni ale nie do ręki oni tylko część kosztów są w stanie pokryć jak np. masz swoją firmę i starasz się o jakieś dofinansowanie na rozwój swojej działalności. i jeszcze zobaczcie ile pieniędzy tacy ludzie muszą wydać aby sprostać wymogą unijnym dajmy na to całkiem świeży przykład tych naszych polskich jajek, unia wprowadziła nowe przepisy dotyczące hodowli kur i ci którzy je hodują są zmuszeni do kupienia nowych większych klatek za swoje pieniądze i kto na tym cierpi otóż my zwykli szarzy ludzie ;/

irish

2012-03-29, 02:49
fajnie że idą tam ludzie z powołania, z wolą zmienienia tego gówna jakim jest EU, ale z drugiej strony niefajnie, bo giną w gąszczu nierobów siedzących tam za prawie 5K euro miesięcznie, którzy nie mają do nic do powiedzenia.

takich jak ta druga grupa jest u nas ponad 460 osób. (senat)

Gienek2

2012-03-29, 09:00
przecież Unia nie daje za darmo.... w ten czy inny sposób znajdzie na nas sposób. na cwanackich złodzeji w sejmie

Szajmon

2012-03-29, 11:19
Ale nikt z was Panowie nie napisał że ZANIM(celowo tak napisałem) dostaniemy jakieś pieniądze od unii to na dane warunki by tą kasę otrzymać się zgadzamy. Jedyną winą dla której pieniądze są marnowane jest grupa ludzi(nie mówię o rządzących bo chodzi też o sektor prywatny i publiczny) która zgadza się na pewne warunki i ich nie wypełnia przez co inny Pan lub instytucja XY tych pieniędzy nie dostaną a karę zapłacić trzeba(przecież nikt nikogo do brania tych pieniędzy nie zmusza). Fakt czasem dany sektor musi wsiąść kredyt no ale z drugiej strony jeżeli ktoś obraca taką kasą to powinien się na tym znać i wiedzieć czy to na pewno się opłaca. Nie mówię że są cacy i nic z tego nie mają i jestem super zwolennikiem(mimo wszystko wole w unii być niż nie być) ale też trzeba widzieć inną stronę tego medalu.

advisorry

2012-03-29, 13:20
Dobrze mówi. Polać mu