18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Typowa przedstawicielka katolików

Mi...........13 • 2013-02-04, 22:15
Moderacja usunęła bo nie było opisu filmu( :hitler: ). Filmik obrazuje wiedzę typowej katoliczki, katolika również.

Tutaj całość:

vajron

2013-02-05, 20:34
cys23 napisał/a:



Teraz moje pytanie pan mądry: czemu Jezusa można oficjalnie wyśmiewać, a jak głupia gazetka wstawi satyrę z Mahomedem to wielka bulwersja i rasizm?

dziękuję.



Jak to nie można wyśmiewać islamu? Przecież wszyscy tutaj to robią. Wszędzie w filmach się ich poniża upadla itd. A jak się wstawia bulwersujące rysunki Jezusa i Maryi to nie jest afera? Nie pie**ol więcej...

Masz racje, nigdy nie widziałem katolika, który nazywa kogoś k***ą bez powodu... Brawo k***a wygrałeś.

A co do Ewy i jej bzykania synów, jak tego nie można brać dosłownie to co można? Tylko to co sam sobie wybierzesz? Każdy co innego? To co nie wygodne to nie dosłowne, a to co wygodne to sama prawda? Hipokryzja...

McMenel

2013-02-05, 20:45
Sitwa8 napisał/a:



Widzę, że trafiłem na członka "naukowej" inkwizycji o której tak trąbią ze zgrozą ateiści, co to chodzi po forach chce oświecać ludzi jako jedyny myślący. Religia jest czymś stworzonym dla każdego człowieka, dla myślącego i dla ćwoka. Ćwok weźmie dosłownie i będzie wierzył, że to ciało Chrystusa myślący widzi symbol i znaczenie w nim ukryte. A super ćwok zobaczy, że to symbol ale nie pojmie znaczenia i będzie się uważał za jedynego któremu się oczy otworzyły od 2000 lat. Bycie Katolikiem nie oznacza brania wszystkiego dosłownie, ale wyciągania wniosków i postępowania wobec swojego kodeksu moralnego jak najbardziej zbliżonego do modelu biblijnego. Gimnazjum skończyłem już dobre kilka lat temu, jak myślisz, że jesteś bardziej przekonujący pojechawszy komuś od gimbusów bez powodu to stawia cie w kiepskim świetle.



O co ci chodzi ?? Wedle prawa kanonicznego zatwierdzonego przez władze kościoła rzymskokatolickiego następuje realna transformacja opłatka w ciało Jezusa. Patrz :
Sobór Watykański II, dekret Presbyterorum ordinis
A także katechizm kościoła katolickiego. Nic nie zmyślam nic nie insynuuje to dosłowne twierdzenia hierarchów kościelnych. Jeżeli nie uznajesz jednej z tych zasad stworzonych przez KRK to w myśl jego nauk nie możesz być zbawiony. Nie wyrażaj się o kimś per ćwok skoro nawet nie potrafisz poprawnie i ze zrozumieniem przeczytać czyjejś wypowiedzi Jest wiele absurdalnych z punktu logiki rzeczy w religii. Czasami są to absurdy które w myśl owej religii są niezbędne do zbawienia. Ćwokami tak naprawdę nazwałeś twórców tych absurdalnych zasad. Bo prawda jest niestety taka iż większość wierzących w Polsce nie wie w wierzy a wiedza o religii jest zerowa w 90% z tych wierzących. Polega ona na klepaniu formułek i uczestniczeniu w obrzędach. A ty odezwałeś się w myśl zasady uderz w stół a nożyce się odezwą. Sam nie masz zbyt wielkiego pojęcia o religii więc zaczynasz odnosić się do kogoś kto uświadamia ciebie co do twego błędu. Tak samo jest z kultem świętych czy obrazów który w myśl Biblii jest grzechem.

zDrwal

2013-02-05, 21:26
@Arashel
Hitler w 1935 podpisał konkordat.

Mi...........13

2013-02-05, 21:47
Taka typowa poza w każdym kościele prawda? Faszyści ateiści!!111111 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sitwa8

2013-02-05, 22:31
McMenel napisał/a:



O co ci chodzi ?? Wedle prawa kanonicznego zatwierdzonego przez władze kościoła rzymskokatolickiego następuje realna transformacja opłatka w ciało Jezusa. Patrz :
Sobór Watykański II, dekret Presbyterorum ordinis
A także katechizm kościoła katolickiego. Nic nie zmyślam nic nie insynuuje to dosłowne twierdzenia hierarchów kościelnych. Jeżeli nie uznajesz jednej z tych zasad stworzonych przez KRK to w myśl jego nauk nie możesz być zbawiony. Nie wyrażaj się o kimś per ćwok skoro nawet nie potrafisz poprawnie i ze zrozumieniem przeczytać czyjejś wypowiedzi Jest wiele absurdalnych z punktu logiki rzeczy w religii. Czasami są to absurdy które w myśl owej religii są niezbędne do zbawienia. Ćwokami tak naprawdę nazwałeś twórców tych absurdalnych zasad. Bo prawda jest niestety taka iż większość wierzących w Polsce nie wie w wierzy a wiedza o religii jest zerowa w 90% z tych wierzących. Polega ona na klepaniu formułek i uczestniczeniu w obrzędach. A ty odezwałeś się w myśl zasady uderz w stół a nożyce się odezwą. Sam nie masz zbyt wielkiego pojęcia o religii więc zaczynasz odnosić się do kogoś kto uświadamia ciebie co do twego błędu. Tak samo jest z kultem świętych czy obrazów który w myśl Biblii jest grzechem.



W tym dokumencie jest napisane właśnie, że wierni jednoczą się poprzez przyjęcie Ciała Chrystusa. Jest to właśnie symboliczne połączenie wspólnoty. Nic tam nie ma o samym ciele, same użycie słowa jest jak pisałem symboliczne i może być traktowane jako wspólnota bądź Kościół czyli wierni. Do zbawienia niezbędne jest przestrzeganie 10 przykazań, i uczestnictwo w sakramentach tak mówi główny nurt Biblii. Synody i prawa kościelne mają naleciałości często historyczne. Religia nie może być do końca logiczna bo ma skłaniać do myślenia, jakby było A + B = C to o czym tu myśleć? Nikt nie modli się do obrazów świętych tylko do Boga za ich wstawiennictwem a to całkowicie coś innego. Sam personalnie nawrzucałeś mi choć wcześniej do ciebie nie pisałem a teraz pieprzysz coś o nożyczkach :roll:

Ork.Fajny

2013-02-05, 22:44
McMenel napisał/a:

" A kiedy pokonam twoich wrogów przed tobą i wprowadzę cię do ziemi obiecanej, nakazuję ci wytracić (czyt.: wymordować) wszystkich mężczyzn, starców, młodzież, kobiety, ich maleństwa, konie, owce, woły, wielbłądy, krowy (itd.) ja ci to nakazuje twój bóg ...aby ci nie były cierniem pośród ciebie...


...A jeśli mnie nie posłuchasz to wytracę cię do siódmego pokolenia i rozproszę między narodami..."

Może być ?? Czy szukać dalej ??


Poproszę koordynaty na Bilbię dla pierwszego cytatu bo jakoś nie mogę tego znaleźć.
Drugi cytat jest akurat słaby bo Bóg katolików słynie z karania tych którzy go nie słuchają.

rusofil

2013-02-05, 23:08
A po co w ogóle dyskutować z takimi tępymi, katolickimi k***ami? Są za durni, by zrozumieć cokolwiek, ponieważ ich mózgi są zbyt małe. Co... nie zmienia faktu, że miło jest popatrzeć, jak tacy idioci się pogrążają.

Sitwa8

2013-02-05, 23:22
rusofil napisał/a:

A po co w ogóle dyskutować z takimi tępymi, katolickimi k***ami? Są za durni, by zrozumieć cokolwiek, ponieważ ich mózgi są zbyt małe. Co... nie zmienia faktu, że miło jest popatrzeć, jak tacy idioci się pogrążają.



Głos rozsądku i kultury :roll:

cys23

2013-02-05, 23:35
Cytat:

Jak to nie można wyśmiewać islamu? Przecież wszyscy tutaj to robią. Wszędzie w filmach się ich poniża upadla itd. A jak się wstawia bulwersujące rysunki Jezusa i Maryi to nie jest afera? Nie pie**ol więcej...




Nie, nie jest afera. W Anglii wiele razy spotkałem się z wizerunkiem Jezusa w jakiejś gazecie/czasopiśmie - w formie żartu, dowcipu. Podobnie w niemczech. W USA mają nawet nalepki na samochodach śmiejące się z chrześcijaństwa. A pamiętam historię, kiedy jakaś gazeta (nie pamiętam kraju) wstawiła rysunek Mahomeda i jakiś żarcik: świat muzułmański był oburzony, była z tego afera i oficjalne przeprosiny.
I nie, nie chodzi mi o bulwersujące rysunki. Moim argumentem jest całkowity brak dystansu do swojej religii. Fanatyzm spotykany jest także w inyych wyznaniach, ale w Islamie jest tego za dużo.


Cytat:


A co do Ewy i jej bzykania synów, jak tego nie można brać dosłownie to co można? Tylko to co sam sobie wybierzesz? Każdy co innego? To co nie wygodne to nie dosłowne, a to co wygodne to sama prawda? Hipokryzja...



ku**a, nie chodzi mi, co brać dosłownie a co nie! Przedstawię Ci to tak:
muzułman + koza = sex = fakt
Biblia, Koran, Tora, Wedy itp to księgi zawierające wartości moralne, przesłanie, zasady postępowania!
Nie widzę żadnego porównania...jedno jest książką pisaną x tysięcy lat temu, drugie jest faktem, czymś, co ludzię autentycznie robią!

Znów dajesz gówno nie argumenty, gimbusie...

McMenel

2013-02-06, 10:03
Arashel napisał/a:


Poproszę koordynaty na Bilbię dla pierwszego cytatu bo jakoś nie mogę tego znaleźć.
Drugi cytat jest akurat słaby bo Bóg katolików słynie z karania tych którzy go nie słuchają.



Może zainteresują ciebie inne.
Cytat:

Gdy Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi, do której idziesz, aby ją posiąść, usunie liczne narody przed tobą: Chetytów, Girgaszytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów: siedem narodów liczniejszych i potężniejszych od ciebie. Pan, Bóg twój, odda je tobie, a ty je wytępisz, obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza i nie okażesz im litości." Pwt 7, 1




Cytat:

"Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój."
"w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu."
Pwt 20, 13-16



Cytat:


Tak mówi Pan Zastępów: (...) idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły" 1 Sm 15, 2-3




Cytat:


Jeśli oszczędzisz choć jedną osobę spośród całego ludu, nie możesz być królem. Ludobójstwo musi być pełne, by się podobało Panu Bogu naszemu. 1 Sm 15, 7-26



Cytat:

"Każdy odszukany będzie przebity, każdy złapany polegnie od miecza. Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach, ich domy będą splądrowane, a żony - zgwałcone. Oto Ja pobudzam przeciw nim Medów (...) Wszyscy chłopcy będą roztrzaskani, dziewczynki zmiażdżone. Nad noworodkami się nie ulitują, ich oko nie przepuści także niemowlętom."
Iz 13, 15



Takich kwiatków jest więcej. O wiele wiele więcej. Narzekacie na islam kiedy wasza katolicka biblia też obfituje w przypadki pięknego mordowania w imię boga.

JebaćCyganów

2013-02-06, 13:02
@rusofil
już za sam nick należy ci się spory ch*j w dupe

Ork.Fajny

2013-02-07, 17:27
McMenel,
1) księga Samuela i Izajasza to zapisy "historyczne" gdzie masz opisane co Bóg powiedział przy okazji jakiegoś wydarzenia z przeszłości a nie co mają wszyscy zrobić w każdej sytuacji. Nie ma tam mowy o czymś takim.
2) Pwt 7, rozumiem że chrześcijanie są nawoływani do mordowania nieistniejących już narodów i to jest wielkie halo?
3) Pwt 20 odnosi się do wojny a nie Inwazji na jakiś naród w celu eksterminacji niewiernych w imieniu Boga.

McMenel

2013-02-08, 14:26
Arashel napisał/a:

McMenel,
1) księga Samuela i Izajasza to zapisy "historyczne" gdzie masz opisane co Bóg powiedział przy okazji jakiegoś wydarzenia z przeszłości a nie co mają wszyscy zrobić w każdej sytuacji. Nie ma tam mowy o czymś takim.
2) Pwt 7, rozumiem że chrześcijanie są nawoływani do mordowania nieistniejących już narodów i to jest wielkie halo?
3) Pwt 20 odnosi się do wojny a nie Inwazji na jakiś naród w celu eksterminacji niewiernych w imieniu Boga.




Oooo najlepiej stwierdzić że bóg kocha wszystkich. Wiesz co taką logiką to mogli co najwyżej naziści się posługiwać nie ludzie rozumni.
Ale dobra na 1 nie odpowiem bo po co mam ci biedaku mieszać w główce przyczynowością .
A więc co do drugiego. Skoro raz tak zrobił co mu broni znów tak nakazać. Przypomnę o słowach Jezusa które jasno stwierdzają iż nie przyszedł zmieniać judaizmu ale go jedynie wzbogacić. Więc To co obowiązywało w Torze obowiązuje i chrześcijan. Jeżeli bóg powie ci abyś mordował niewiernych zrobisz to ??
3. Czy przypadkiem wojna nie wynika z inwazji ?? I znów czy zamordujesz każdego niewiernego jeżeli bóg ci to powie ?? Dzieci też ?? Niemowlęta ?? Psy , koty i bydło też ?? Oh nie ma to jak kochający bóg.

Ork.Fajny

2013-02-08, 19:45
McMenel napisał/a:

Oooo najlepiej stwierdzić że bóg kocha wszystkich.


Szkoda tylko że jestes ograniczony i przez miłość rozumiesz całkowita postawę za tą osobą. Ich bog ich ponoć kocha, tyle że zasady ustalił proste i jak ktoś się ich nie trzyma to ma iść na jakąś formę stracenia od kary finansowej na rzecz innego/świątyni po karę śmierci.



McMenel napisał/a:

Ale dobra na 1 nie odpowiem bo po co mam ci biedaku mieszać w główce przyczynowością .


Po prostu wiesz że to co mówię jest poprawne i nie masz za co mnie załapać.



McMenel napisał/a:

A więc co do drugiego. Skoro raz tak zrobił co mu broni znów tak nakazać.


Nakazy Jahwe są proste. Kiedy każe wymordować Ludność X to chodzi tylko o ludność X i nikogo więcej.



McMenel napisał/a:

Przypomnę o słowach Jezusa które jasno stwierdzają iż nie przyszedł zmieniać judaizmu ale go jedynie wzbogacić. Więc To co obowiązywało w Torze obowiązuje i chrześcijan.


Trudno im raczej mordować lud który dawno wymarł albo się przekształcił w jakiś inny. Nie sądzisz...?



McMenel napisał/a:

Jeżeli bóg powie ci abyś mordował niewiernych zrobisz to ??


A co to ma do tematu? Nie mówimy tu o słowie Boga tylko o treści ST/Tory.
Poza tym twoje pytanie jest głupie. Skoro zakładasz w nim że Bóg wszechmogący i wszechwiedzący istnienie i wydaje ci rozkaz to tak czy owak to co ma w planie się stanie.



McMenel napisał/a:

3. Czy przypadkiem wojna nie wynika z inwazji ?? I znów czy zamordujesz każdego niewiernego jeżeli bóg ci to powie ?? Dzieci też ?? Niemowlęta ?? Psy , koty i bydło też ?? Oh nie ma to jak kochający bóg.


Wojna obronna też istnieje.
A ja znowu proponuje ci wrócić na kurs rozmowy o treści Biblii a nie domniemaniach czy Bóg jest czy go nie ma i jak zareaguje na jego bezpośrednie rozkazy.