18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Tymczasem w Szwecji

corpo_kills_me • 2016-01-03, 18:03
Trzydziestu muzułmanów zaatakowało w Szwecji kobietę i jej syna

Cytat:

Potężny tłum w ośrodku dla tzw. uchodźców w małej miejscowości Nora próbował wedrzeć się do pokoju, gdzie kobieta zabarykadowała siebie i swojego syna. Muzułmanie próbowali wyważyć drzwi aby ją zgwałcić i zabić syna.
Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w hotelu w Nora, w którym przebywali imigranci.
Około trzydziestu muzułmańskich mężczyzn uważało, że kobieta złamała islamskie prawo szariatu, przebywając w Szwecji bez towarzyszącego jej mężczyzny. Dlatego uważali, że powinna zostać zgwałcona, a jej nastoletni syn zamordowany.
Obsługa ośrodka wezwała policję, która uniemożliwiła realizację makabrycznego planu.
Koran jasno mówi kim jest kobieta:
– „Kobieta nie jest zdolna do samodzielnego życia bez pomocy mężczyzny: Mężczyźni mają pierwszeństwo nad kobietami, ponieważ Bóg dał im wyższość nad niemi i wyposaża je przez mężczyzn” (4:38).
– „Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie?” (43:17).



źródło

ellsworth

2016-01-03, 22:01
palcowka_oswiatowa napisał/a:

Koran jasno mówi kim jest kobieta:
– „Kobieta nie jest zdolna do samodzielnego życia bez pomocy mężczyzny: Mężczyźni mają pierwszeństwo nad kobietami, ponieważ Bóg dał im wyższość nad niemi i wyposaża je przez mężczyzn” (4:38).
– „Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie?” (43:17).



Biblia równie jasno wyraża się w tych kwestiach:
Cytat:

1 Kor 11, 8-10

" 8 To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. 9 Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny. 10 Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów. "


Cytat:

Ef 5, 22-24

" 22 Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, 23 bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. 24 Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. "


Cytat:

Rdz 3, 16

" 16 Do niewiasty [Bóg] powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą. "


Cytat:

Pwt 22, 5

" 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego. "


parolpl

2016-01-03, 22:59
Tak to jest, jak się zaprasza żydowskie (judaizm, chrześcijaństwo i islam) religie do siebie.

agusiakowa

2016-01-03, 23:35
Ktoś znalazł może info na temat tego czy to była muzułmanka czy normalna kobieta?

asdfgas7186

2016-01-03, 23:57
ellsworth napisał/a:


Biblia równie jasno wyraża się w tych kwestiach:



No i co tam jest strasznego?
1. Żona ma męża słuchać.
2. Mężczyzna nie ma chodzić ubrany jak baba i na odwrót

Ten sam list do Efezjan mówi jak mężczyzna ma traktować kobietę:
Cytat:

25 Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, 26 aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, 27 aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany. 28 Mężowie powinni miłować swoje żony, tak jak własne ciało. Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje. 29 Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus - Kościół, 30 bo jesteśmy członkami Jego Ciała. 31 Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. 32 Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła. 33 W końcu więc niechaj także każdy z was tak miłuje swą żonę jak siebie samego! A żona niechaj się odnosi ze czcią do swojego męża


Gizmolka

2016-01-04, 00:30
Przesadzacie, chcieli ją ubogacić kulturowo tylko.

Żartowałam, pluję na nich.

AgentGrzesiek

2016-01-04, 10:02
ellsworth napisał/a:

Biblia równie jasno wyraża się w tych kwestiach:



różnica jest taka ,że biblii nikt nie czyta :-D
(oprócz lewackich trolli :mrgreen: )

ellsworth

2016-01-04, 18:26
asdfgas7186 napisał/a:



No i co tam jest strasznego?
1. Żona ma męża słuchać.
2. Mężczyzna nie ma chodzić ubrany jak baba i na odwrót


Jeśli tak ci się wydaje, to znaczy, że bardzo słabo znasz Biblię. Zgodnie z nią kobieta jest jak przedmiot, nic więcej. Bardzo ładnie obrazuje to historia Lota (przypominam, jedynego sprawiedliwego według Boga w Sodomie!):
Cytat:


Rdz 19, 4
4 Zanim jeszcze udali się na spoczynek, mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, 5 wywołali Lota i rzekli do niego: «Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!» 6 Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, 7 rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku!2 8 Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!»



Takie zachowanie musi być wyjątkowo miłe bogu, bo w Biblii znajduje się jeszcze jeden, bliźniaczy wręcz przypadek:

Cytat:


Sdz 19, 22
22 Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: «Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować». 23 Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: «Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa. 24 Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa». 25 Mężowie ci nie chcieli go usłuchać. Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. 26 Kobieta owa, wracając o świcie, upadła u drzwi owego męża, gdzie był jej pan, i pozostała tam aż do chwili, gdy poczęło dnieć. 27 Pan jej, wstawszy rano, otworzył drzwi domu i wyszedł chcąc wyruszyć w dalszą drogę, i ujrzał kobietę, swoją żonę, leżącą u drzwi domu z rękami na progu. 28 «Wstań, a pojedziemy!» - rzekł do niej, lecz ona nic nie odpowiadała. Usadowiwszy ją przeto na ośle, zabrał się ów człowiek i wracał do swego domu. 29 Przybywszy do domu, wziął nóż, i zdjąwszy żonę swoją, rozciął ją wraz z kośćmi na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich. Wysłańcom swoim dał następujące polecenie: «Czy kiedykolwiek widziano podobną rzecz, począwszy od dnia, kiedy Izraelici wyszli z Egiptu, aż do dnia dzisiejszego? Zastanówcie się, naradźcie się i wypowiedzcie!» 30 A wszyscy, którzy to widzieli, mówili: «Nigdy podobnej rzeczy nie było i nie widziano, od kiedy Izraelici opuścili Egipt, aż do dnia dzisiejszego».


Pięknie potraktował na koniec swoją żonę. W końcu była nieczysta z powodu gwałtu ("ciekawe" dlaczego?) więc ją zamordował. Więcej empatii mam do swoich starych butów, które się rozleciały niż stawia się za wzór w Biblii.


Inny przykład, jak kupcząc żoną nie kto inny a sam Abraham zdobywał pozycję:
Cytat:


Rdz 12, 11
11 A gdy się już zbliżał do Egiptu, rzekł do swojej żony, Saraj: «Wiem, że jesteś urodziwą kobietą; 12 skoro cię ujrzą Egipcjanie, powiedzą: to jego żona; i zabiją mnie, a ciebie zostawią przy życiu. 13 Mów więc, że jesteś moją siostrą, aby mi się dobrze wiodło ze względu na ciebie i abym dzięki tobie utrzymał się przy życiu».
14 Gdy Abram przybył do Egiptu, zauważyli Egipcjanie, że Saraj jest bardzo piękną kobietą. 15 Ujrzawszy ją dostojnicy faraona, chwalili ją także przed faraonem. Toteż zabrano Saraj na dwór faraona, 16 Abramowi zaś wynagrodzono za nią sowicie. Otrzymał bowiem owce i woły, niewolników i niewolnice oraz oślice i wielbłądy.
17 Pan jednak dotknął faraona i jego otoczenie wielkimi karami za zabranie Saraj, żony Abrama. 18 Wezwał więc faraon Abrama i rzekł: «Cóżeś mi uczynił? Czemu mi nie powiedziałeś, że ona jest twoją żoną? 19 Dlaczego mówiłeś: że to moja siostra, tak że wziąłem ją sobie za żonę? A teraz - oto twoja żona; zabierz ją i idź!» 20 Dał też faraon rozkaz dworzanom, żeby Abrama i jego żonę, i cały jego dobytek odprowadzili [do granicy].


To już Egipcjanie mieli więcej moralności i gdy zmiarkowali jaki numer wykręcił wydalili go.

Kobieta wg. Biblii jest NICZYM. Można z nią zrobić absolutnie wszystko.

asdfgas7186

2016-01-04, 22:44
ellsworth napisał/a:


Jeśli tak ci się wydaje, to znaczy, że bardzo słabo znasz Biblię.


Prawda, że słabo, jednak wciąż mam wrażenie że lepiej niż Ty.

Pierwsza historia: Lot przyjął gości. Prawo gościnności pojmował ma tyle serio, że chciał ich ratować przed zerżnięciem w dupę (pedalstwo Sodomitów) za wszelką ceną, nawet kosztem własnych córek. Na szczęście ci dwaj byli aniołami, wzięli Lota za chabety z powrotem do środka, pedałów oślepili, córkom nic się nie stało.

Druga: gościnność i pedalstwo jak w pierwszej, ale tu zabrakło aniołów. Żona zostaje zgwałcona na śmierć. Mąż jej nie zabija, tylko kroi martwe już ciało i rozsyła do 12 plemion jako dowód zbrodni mieszkańców Gibea. Cały Izrael wypowiedział im wojnę z tego powodu! 400tys. chłopa poszło ich napie**alać przez tą kobietę. Nie mów więc, że znaczyła mniej niż but.
Mężowi na żonie zależy. Wcześniej jest napisane, że go zdradzała i uciekła do domu. On mógł machnąć ręką na k***ę, ale jednak pojechał się pogodzić. Zgwałcono ją jak już wracali do domu. Może to też była kara za puszczalstwo? Śmierć przez umcia-umcia?

Trzecia: Abraham robi źle, tak samo jak Lot. A co robi Pan? Co samo co u Lota - do krzywdy kobiety nie dopuszcza, a gwałcicieli karze.

ellsworth napisał/a:

Kobieta wg. Biblii jest NICZYM. Można z nią zrobić absolutnie wszystko.


Można próbować. Ale grozi to oślepnięciem, spaleniem miasta i wojną.

Zobacz co Bóg obiecał Ewie w raju i jaką rolę ma Maryja. Gdyby nie kobiety nie byłoby zbawienia.

Mała rada na przyszłość: czytając jakikolwiek tekst, a już zwłaszcza starożytne księgi, zwracaj uwagę nie tylko na samo wydarzenie ale też na jego przyczynę i skutki; tak samo na kontekst kulturowy i symbolikę.

Amen