18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tygrys z zespołem Downa

arroyo • 2013-05-24, 19:37
Pewnie każdy z Was zastanawiał się jak wygląda tygrys z Downem... nie? Ja też nie. Znalezione przypadkiem w czeluściach internetu.


Tygrys Kenny (bo tak go nazwano) urodził się w niewoli. Białe tygrysy są bardzo rzadkie, co czyni je również niezwykle cennymi. Aby "otrzymać" takiego osobnika, robi się to rozmnażając istniejące białe tygrysy. A ponieważ jest ich mało, to i pula genów jest niewielka, co prowadzi do upośledzeń tygrysiątek.

Miejsce: Turpentine Creek Wildlife Refuge w Eureka Springs, Arkansas.

Parę fotek:



Oryginalny opis:
Kenny is a white tiger that was ‘selectively’ inbred while in captivity in the United States. As zoos and exotic pet stores have increased the demand for white tigers, breeders have attempted to recreate the ideal white tiger — large snout, blue eyes, white fur — by relying on a limited pool of white tigers that are in captivity.

The result? With such a limited gene pool, white tigers are born with an astoundingly high rate of deformities and health issues. For example, Kenny is mentally retarded, has significant physical limitations, and is considered the first tiger with down syndrome. The pictures, in many ways, speak for themselves to the condition that Kenny is in

adekniejadek89

2013-05-24, 22:35
k***a autetycznie jak przy scrollowaniu zobaczyłem tą japę to oplułem kanapką monitor

majkel1615

2013-05-24, 22:37
Za tygrysa z downem piwo się należy :D

Loaloa

2013-05-24, 22:42
Fakt, na króla azjatyckiej fauny to on nie wygląda.

ari4

2013-05-24, 22:43
To nie jest Down, tylko tygrys perski.

Poza tym ch*jowo go nazwali. Mogli go Corky nazwać :) .

Do...........00

2013-05-24, 22:43
Taki muminek :) , szkoda, że trafił go taki los w imię przetrwania rasy.

el...........iz

2013-05-24, 22:44
pirdolenie jego matke pyknęła hiena

wujcio

2013-05-24, 22:51
Nie rozumiem, po co jest ta wesoła muzyka przy prezentacji zdownionego tygrysa -.-

KMD

2013-05-24, 23:02
Ustawiam sobie go na avatar :D świetna morka ^^
Dajcie mi Lygrysa z downem

pi...........13

2013-05-24, 23:03
Miałem kiedyś upośledzonego psa, to znaczy to była przybłęda. Możliwe, że on się taki nie urodził, tylko ktoś mu to zrobił. Nie potrafił prosto biegać, zawsze gdzieś w bok uciekał, albo tylne łapy stawały, a przednie dalej biegły. Nie potrafił się zatrzymywać przed przeszkodami :D Szkoda, że nigdy nie wpadłem na to, żeby go filmować. Mimo wszystko był to bardzo fajny owczarek, miły, uwielbiał ludzi, zwłaszcza gryźć (swoich czasami też). Pod koniec swojego żywota nauczył się szczekać na obcych, na swoich zresztą też. Oczywiście sam się wykończył.

sz...........an

2013-05-24, 23:04
Jest w tym coś niepokojącego i dającego do myślenia, jeżeli zwierzęta zaczynają już rodzić się z takimi zespołami (coraz częściej) to jednak coś w tym gównie jest :P

Tygrys1

2013-05-24, 23:18
Ten bardzo ciekawy artykuł skłonił mnie do poszukiwań informacji o innych problemach psychologicznych u zwierząt. Ogólnie jedynie tygrysy wydają się mieć skłonność do jako takiego opóźnienia mentalnego. U psów i kotów zauważa się zaburzenia behawioralne i rozwojowe. U żółwi i świnek morskich również problemy natury rozwojowej, a u szczurów występuje coś na kształt ludzkiej schizofrenii.

ponuras

2013-05-24, 23:29
to jest k***a smutne

roni158

2013-05-24, 23:38
SZAJBAAA napisał/a:

j***ne obleśne bydle.



Dobra, już wiemy jak wyglądasz, a to jest chory tygrys . Dzieki komu jest chory? Dzięki ludziom, więc napisze to z wielką przyjemnością -
ZAMKNIJ MORDE FRAJERZE

DisH0noreD

2013-05-24, 23:53
z mordy podobny do was debile, tak do was co to czytacie

dexterl

2013-05-25, 00:15
Ten down tygrys dupę by wygryzł!