18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tychy: potrącenie dziecka przez trolejbus na pasach

Centurion • 2019-02-08, 15:29
Cytat:

Oświadczenie spółki TLT w sprawie zdarzenia z dnia 7.02.2019

W czwartek, 7 lutego, trolejbus linii F realizujący kurs do Szpitala Wojewódzkiego, ruszył z przystanku Stadion o godzinie 16:20, kierując się w stronę Pływalni. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Edisona, na chodniku przebywało dwóch chłopców. Jeden z nich szedł, a drugi biegł w kierunku tożsamym z kierunkiem jazdy trolejbusu. Chłopiec biegł po chodniku, bezpiecznie oddalony od krawędzi jezdni, nie obracał się i nie zmieniał kierunku swojego biegu. Nic nie wskazywało na to, że wydarzenia mogą nagle obrać drastyczny bieg.

Gdy trolejbus minął skrzyżowanie z ulicą Edisona i znalazł się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, chłopiec nagle, bez zwrócenia jakiejkolwiek uwagi na to, co dzieje się na jezdni, skręcił ostro w lewo i wbiegł bezpośrednio przed nadjeżdżający trolejbus, nie dając kierowcy żadnej szansy na reakcję i bezpieczne wyhamowanie pojazdu.

Kierujący pojazdem niezwłocznie rozpoczął hamowanie awaryjne, jednak ze względu na wtargnięcie małoletniego bezpośrednio przed trolejbus, nie było szans uniknięcia kolizji. Kierowca trolejbusu powiadomił odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu, pasażerowie udzielili wstępnej pomocy poszkodowanemu. Chłopiec został przewieziony do szpitala, a policja przystąpiła do wyjaśniania okoliczności zdarzenia.

Nagrania z kamer monitoringu zostały przekazane policji. Ze względu na ich drastyczny charakter, publikujemy ku przestrodze krótki fragment filmu z czołowej kamery pojazdu, z wykadrowaną dolną częścią obrazu.

Apelujemy, żeby zwracać szczególną uwagę na przejściach dla pieszych - dotyczy to zarówno kierowców, jak i przechodniów. Chwila nieuwagi może zakończyć się wielkim nieszczęściem.




DzidaZawodnik

2019-02-08, 21:59
Nauczili, ze pieszy ma jakieś prawa na przejściu i takie są efekty. Pieszych powinno uczyć się o prawach fizyki, a nie wpie**alać do głów, że samochód musi się zatrzymać jak on jest na przejściu. Pierwszeństwo ma ten, który może cię w sekundę zabić i tyle.

8765tj

2019-02-08, 22:31
Darwin tak chciał :-)

Shotterr

2019-02-08, 22:36
Panboogy napisał/a:

Przepraszam ale pie**olenie. Kierowca ma przede wszystkim postępować zgodnie z przepisami, co robi bo nikt nie stoi przy przejściu prostopadłym do jego kierunku jazd..



Zasada ograniczonego zaufania. Mówi Ci to coś?

Co nie zmienia faktu że wina dzieciaka.

baxter

2019-02-08, 22:43
kierowca powinien sie zatrzymac i przeprowadzic dziecko przez pasy

pgdn

2019-02-08, 23:12
WujekMajkel napisał/a:

Też się nad tym zastanawiam, ja miałem 7 lat i wiedziałem, że po pierwsze, nie wbiega się na pasy, a po drugie trzeba się zawsze rozejrzeć czy nic nie jedzie, nawet jak masz zielone światło. A ten gówniak wygląda na więcej niż 7 lat.




Mój mając 9 zrobił tak samo przed osobówką - tak, żyje.

Shotterr napisał/a:

Zasada ograniczonego zaufania. Mówi Ci to coś?
Co nie zmienia faktu że wina dzieciaka.




.ale on nie zapierdzielał. Jechał pewnie wolniej niż powinien, patrząc na wszystkich wyj***li by go już pewnie z roboty dawno.

Sejons

2019-02-08, 23:15
A tam pie**olita ludzie dla mnie to po prostu selekcja. Bo drugi raz się nie zastanowi, nie będzie mieć szansy, a życie takie jest że lepiej je szanować bo respawnu nie będzie :)

ziajos

2019-02-09, 03:12
Sawix napisał/a:

Jedyny mądry komentarz



Ty tak na serio, czy jesteś popie**olony?

waloos

2019-02-09, 10:01
Ludzie, fajnie się gada o tej zasadzie ograniczonego zaufania, albo uważania przed przejściem jak mieszkacie na jakimś zadupiu gdzie macie 3 przejścia na całe miasteczko.
Zapraszam na Śląsk. Mogę się założyć, że po 15 minutach jazdy po drogach innych niż główne, na których są światła dostalibyście pie**olca i przed każdymi światłami byście przyspieszali.
10 lat temu jeszcze się dało jeździć, bo ludzie przed pasami zbierali się w grupkę i przechodzili tak, aby ruch też był płynny. Dziś każdy to ma w dupie i myśli, że jak idzie po chodniku w stronę pasów to samochód ma się zatrzymać. Żeby przejechać kilometr, to czasem się trzeba 5 razy zatrzymać. To jest po chwili tak wkurzające, tak dekoncentruje kierowcę, że na dalszym etapie trasy można przez to zdenerwowanie zrobić błąd i kogoś potrącić.

I mówię to też jako osoba która nie wszędzie wozi dupsko samochodem. Często jestem pieszym i staram się tak przechdzić przez pasy aby ludziom jak najbardziej jazdę ułatwiać, bo dla mnie nie jest problemem przystanąć na 30 sekund, a wiem jak zatrzymywanie się samochodem jest wk***iające.

Zeal

2019-02-09, 12:28
Moje miasto takie piekne.

TłustyManat

2019-02-09, 12:37
Cytat:

dotyczy to zarówno kierowców, jak i przechodniów



Bo jako kierowca musisz również brać pod uwagę niedoj***nie umysłowe przechodniów...

wigan77

2019-02-09, 14:26
Moim zdaniem gowniak chcial sie zabic :-D

Seksiaczek

2019-02-09, 14:45
Przeglądałby sadola to by sie nic takiego nie wydarzyło.Serio po setkach nagrań z wypadków,kiedy to z ofiar zostawał tatar jestem zajebiscie ostrożny na ulicy.
Sadol uczy sadol bawi :)

Dżizas_kurde

2019-02-09, 15:27
Cytat:



Trochę w tym racji jest, ale przewidzieć taki popie**olony manewr jaki wykonał ten dzieciak to już zakrawa o zdolności paranormalne.


Wystarczy prawo jazdy i trochę doświadczenia aby wiedzieć że dzieciak przy drodze w każdej chwili może wejść / wbiec/ wtargnąć na jezdnie - gość nawet nie zwolnił tylko jeszcze się rozpędzał.
Idiota nie kierowca. Chociaż całą winę ponosi dzieciak.

T3RMINATOR

2019-02-09, 15:34
Tak wyglądał trolejbus po wypadku