18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Twierdza Osowiec - Fort II

Prometheus_Coprophagus • 2012-08-04, 20:31
Zainspirowany wrzutami użytkownika Gabranth przedstawiam kilka fotografii z mojej wyprawy do Osowca, która miała miejsce 10 września 2011 roku.

Zbudowana przez wojska rosyjskie w latach 1882 - 1887 twierdza, 23 lutego 1919 roku przejęta przez wojsko polskie (na terenie Fortu I nadal funkcjonuje jednostka wojskowa). Fortyfikacja nigdy nie została zdobyta. Miejsce jednego z pierwszych użyć bojowych gazu (6 sierpnia 1915 roku) - Niemcy pewnie zesrali się ze strachu, gdy zobaczyli poparzonych, duszących się i wymiotujących - ale wciąż kontratakujących - Rosjan.
Część umocnień wysadzono w powietrze w początkowym okresie II wojny światowej - do nich zalicza się Fort II.

Na pierwszym zdjęciu, w drodze wyjątku, fragment Fortu I - dalej już tylko Fort II.




Reszta w komentarzach.
EDIT:
Tylko trochę cierpliwości - 30 zdjęć do zmniejszenia i zuploadowania to wyzwanie dla mojego pięcioletniego komputera. :)

rockface123

2012-08-04, 20:49
wkońcu temat dla mnie czekam

Prometheus_Coprophagus

2012-08-04, 21:04






















Tu mało nie wpadłem podczas kadrowania jednego z poprzednich zdjęć:








































Elementy dodane podczas modernizacji fortu przez Polaków łatwe do rozpoznania - w przeciwieństwie do pierwotnych, rosyjskich obiektów, nie ma na nich zdobień.

rockface123

2012-08-04, 21:19
spodziewałem się zdjęć z środka ;/ z jakiś pomieszczeń czy cos

Prometheus_Coprophagus

2012-08-04, 21:25
@rockface123, do większości potern nie wejdziesz. Albo inaczej - wejdziesz, ale będzie bardzo ciężko wyjść. Wynika to zarówno z faktu wysadzenia obiektu w powietrze (zasypane korytarze i wyjścia), jak i z jego późniejszej dewastacji (wyrwy w materacach sufitowych oraz w podłogach - można połamać nogi).
Inna sprawa, że ciężko jest zrobić zdjęcie w 50-metrowej długości korytarzu, gdzie nie ma dostępu światła naturalnego, a poza lampą błyskową w aparacie i latarką czołową nie ma żadnych źródeł światła sztucznego.
Części zdjęć z wewnątrz (między innymi stąd) także nie publikowałem z bardzo istotnego powodu - znajdują się na nich osoby, które nie wyraziły zgody na upublicznienie ich twarzy.

EDIT:
Na potwierdzenie - z użyciem całego naszego sprzętu oświetleniowego plus kadrowanie w stronę wyjścia (czyli do światłą). W takiej ciemności nawet ostrość ciężko było złapać.

mare30ks

2012-08-04, 21:39
dzieki za temat, mam kolejne miejsce do odwiedzenia :)

outsider_max

2012-08-04, 21:58
zaraz zaczną wrzucać rodzinne zdjęcia przy piramidzie w Egipcie...

MM90

2012-08-04, 22:16
Ludzie to k***.....,ze wszystkiego by sracz albo śmietnisko zrobili!!

mblbn

2012-08-05, 00:50
@MM90
Cywilizacja tam dotarła hehe ;)

pieto90

2012-08-05, 00:50
@up, po co ta cenzura? Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu.

Gabranth

2012-08-05, 01:07
outsider_max, to wrzucaj. Byleby opuszczona była. I najlepiej z jakimiś przedmiotami codziennego użytku.

Podwójne piwo za temat. Szczególnie, że fotki własne. Wreszcie coś się ruszyło znowu i mamy też inne tematy niż dupy, cycki, kaleki, debile...
Hmm... koło mnie podobno też jakieś resztki schronów są, jak się zapuszczę to też coś wrzucę.
A na razie będą ruskie z ruskich stron :evil:

Prometheus_Coprophagus

2012-08-05, 01:17
Gabranth napisał/a:

mamy też inne tematy niż dupy, cycki, kaleki, debile...



Tych też nie zabraknie. ;)

Niestety, jak wcześniej zauważono, da się tu zauważyć wszechobecny chlew, który możemy zawdzięczać turystom. Miejsca trudniejsze w dostępie da się poznać po tym, że nie ma śmieci na zdjęciach.

Na dniach planuję wyprawę na opuszczoną stację kolejową w mojej mieścinie, jeśli uzbieram około 30 fotografii - wrzucam. Wydaje mi się, że opuszczone miejsca mają swój postapokaliptyczny klimacik, który wielu użytkownikom się podoba.

Gabranth

2012-08-05, 01:20
Ej, nie musi być 30. Wystarczy nawet jak będzie parę dobrych.