18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Twierdza Osowiec - Fort II

Prometheus_Coprophagus • 2012-08-04, 20:31
Zainspirowany wrzutami użytkownika Gabranth przedstawiam kilka fotografii z mojej wyprawy do Osowca, która miała miejsce 10 września 2011 roku.

Zbudowana przez wojska rosyjskie w latach 1882 - 1887 twierdza, 23 lutego 1919 roku przejęta przez wojsko polskie (na terenie Fortu I nadal funkcjonuje jednostka wojskowa). Fortyfikacja nigdy nie została zdobyta. Miejsce jednego z pierwszych użyć bojowych gazu (6 sierpnia 1915 roku) - Niemcy pewnie zesrali się ze strachu, gdy zobaczyli poparzonych, duszących się i wymiotujących - ale wciąż kontratakujących - Rosjan.
Część umocnień wysadzono w powietrze w początkowym okresie II wojny światowej - do nich zalicza się Fort II.

Na pierwszym zdjęciu, w drodze wyjątku, fragment Fortu I - dalej już tylko Fort II.




Reszta w komentarzach.
EDIT:
Tylko trochę cierpliwości - 30 zdjęć do zmniejszenia i zuploadowania to wyzwanie dla mojego pięcioletniego komputera. :)

Damian198025

2012-08-05, 09:09
ostatnio tylko kabarety albo "opuszczone " miejsca- jak wrzuce zdjęcie opuszczonej deski klozetowej też będzie szał?

~Tołdi

2012-08-05, 09:57
Cytat:

Na dniach planuję wyprawę na opuszczoną stację kolejową w mojej mieścinie, jeśli uzbieram około 30 fotografii - wrzucam. Wydaje mi się, że opuszczone miejsca mają swój postapokaliptyczny klimacik, który wielu użytkownikom się podoba.


Fabryczny? Czy Starosielce?
Polecam też halę PKP niedaleko Starosielc
Tylko szkoda ze Białystok jest ubogi w opuszczone miejsca w szczególności po tym jak zaczęto budować galerie Białą.

Prometheus_Coprophagus

2012-08-05, 10:22
Fabryczny. Starosielce jeszcze funkcjonują, przez Fabryczny już tylko towarowe śmigają, parę lat temu zamknęli połączenie do Zubek, chyba ostatnie, które tamtędy latało.
Budowa Galerii Białej zabrała między innymi górki, które kilkanaście lat temu usypała młodzież, coby było gdzie a bmx-ach skakać. Razem z nimi poległa fabryka Nowika. Po sąsiedzku, między Warszawską a Branickiego też zniknęły stare zabudowania przemysłowe. Alfa z kolei sprofanowała fabrykę Beckera. W okolicach Orzeszkowej chyba jeszcze coś ocalało, ale nie dam sobie nic uciąć - niedawno przyjechałem po dwuletnim pobycie w Gdańsku i zwyczajnie nie miałem okazji zobaczyć, co pod moją nieobecność się zmieniło. Do sprawdzenia między innymi okolice Waryńskiego i Częstochowskiej, tam, gdzie swojego czasu było DeCentrum. Może coś jeszcze da się upolować w okolicy Węglowej.
Jeśli masz więcej pomysłów, podziel się nimi.

~Tołdi

2012-08-05, 10:41
Pracowałem w firmie co miała w Fabrycznym magazyn, przypadek?

Do fabrycznego mam chwilkę piechotką bo z okna widzę nowy wiadukt ;-)

EDIT: Węglowa zagospodarowana ale może coś się uda

~Tołdi

2012-08-05, 10:44
Prometeus Coprophagus napisał/a:

Jakie są szanse fotografowania wewnątrz, dalej kłódki wiszą?



Już nie ma tam magazynu ale mam dobre wieści: jak jesteś dobrym alpinistą to wejdziesz przez wybite okna.

Prometheus_Coprophagus

2012-08-05, 10:46
Łamiesz mi serce, podcinasz skrzydła i niszczysz dzieciństwo.
O 13:15 będę wysiadał z autobusu linii 18 i próbował zrobić jakiś materiał. Gdybyś miał czas i chciał dołączyć (bez seksualnych podtekstów), wypatruj gościa w jasnoniebieskiej koszuli.

~Tołdi

2012-08-05, 10:49
Mogę przyjść, ale trzeba uważać bo teraz ruch puścili Traugutta bo skrzyżowanie Wasilkowskiej/Andersa/27 lipca zamknięte(choć 16 tamtędy jeździ i chyba osobówki też).

Ja będę w zielonych spodenkach i czarnej koszulki z napisem 'sadistic.pl'

~Tołdi

2012-08-05, 10:52
Wziąć piwo? Bo właśnie się leczę i mam jeszcze kilka butelek.

~Tołdi

2012-08-05, 10:58
W taki upał się szybko męczę :-( ale się dostosuje albo pożyczę do matuli rower xD

k***a EUREKA! Wiem! Można niedokończony meczet na Skorupach jeszcze zobaczyć ale ostatnio zagrodzili żeby nikt nie właził. Matko ile tam razy się bawiło w chowanego no i jeszcze można było się zabić.

Prometheus_Coprophagus

2012-08-05, 11:43
Z Wygody względnie blisko, Towarową w stronę Piastowskiej, ewentualnie kawałek 8 podjechać i cyk - przez łąkę. Zobaczymy.

~Tołdi

2012-08-05, 16:49
Wróciłem do domu, Prometeus Coprophagus, wsadzony w autobus i właśnie jedzie do domu. Fotki zrobione dworcowi Fabrycznemu(nawet piwnice) i niewybudowanemu meczetowi. Łoiliśmy piwo i mieliśmy pogawędkę egzystencjalno/historyczną. Fajnie było, fotki będą jak kolega sadol wróci do domu bo obiecał jeszcze dziś wrzucić :-)

Prometheus_Coprophagus

2012-08-05, 17:40
Upiłeś mnie, zwyrodnialcu! Cieszę się, że przynajmniej dupa nie boli.