18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trik z whiskey

xgregor • 2012-01-20, 04:31
Czysta magia


Master_Of_Reality

2012-01-21, 20:59
@ Kaszysz

Ćwoku przecież napisałem w tym samym poście za kilka sekund, że chodziło o etanol tylko zrobiłem literówkę - czytaj pajacu całego posta a nie kawałek i się napinasz :)

Iksu

2012-01-22, 17:01
@Millduck, bzdury gadasz. Mieszanie to proces, a nie zjawisko fizykochemiczne. Jeżeli ktoś mi powie że etanol nie jest rozpuszczalny w wodzie to go obśmieje. Do butanolu alkohole rozpuszczają się bez ograniczeń.

Cytat:

To nie magia tylko pierwsza zasada chemii organicznej : Alkohol rozpuszcza się tylko z rozpuszczalnikach organicznych :D


Gdyby to była prawda to zamiast wódy piłabyś etanol w ksylenie. A czym jest wóda? 40% wodnym roztworem alkoholu etylowego.

Jeżeli ktoś chce mi powiedzieć że nie zgadza się z tym co napisałem to poproszę o argumentację jakimś naukowym źródłem, a nie wioskowymi wierzeniami.

McPower

2012-01-25, 12:44
Master_Of_Reality napisał/a:

@up - co to za pseudonaukowy bełkot? alkohol rozpuszcza się tylko w rozpuszczalnikach organicznych? Weźmy najbardziej znany... metanol (alkohol metylowy) świetnie rozpuszcza się w wodzie - wiesz jak się wódkę robi? Czym jest wódka? 40% roztworem metanolu w wodzie :) Jack Daniels najgorsza na świecie whisky, chyba Whiskey? Whisky to może być szkocka bądź irlandzka, amerykańskie to są whiskEY. Jedyną prawdą, że jest najbardziej znana i przereklamowana ale nie oszukujmy się, są gorsze siki. Zgodzę się natomiast z Tobą co do pozerstwa :) Nie słyszałem, żeby ktoś w barze poprosił np. Whisky Sour z Buffalo Trace czy Maker's Mark.

@up miało być etanol a nie metanol :)

zresztą metanol też się rozpuści w wodzie ;)



jak już jesteś takim znawcą to Whisky tak jak pisałeś jest Szkocka a Amerykańskie to sa Burbony nie Whisky!

.:...........:.

2012-02-04, 08:30