18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Titanic nigdy nie zatonął

lobominator • 2013-02-27, 17:33
Pływając po głębokich otchłaniach internetu, natknąłem się na ciekawą teorię odnośnie zatonięcia statku Titanic. Z góry zaznaczam, że jest to jedynie ciekawostka, gdyż historii i teorii na temat zatonięcia powstało całe multum. Teoria mówi o tym, że Titanic tak naprawdę nigdy nie poszedł na dno, a statkiem, który wtedy zatonął był bliźniaczo do niego podobny Olympic.

Według tej teorii - Olympic był bardzo podobnym do Titanica statkiem - był niemal jego "bratem bliźniakiem".
Olympic został wyprodukowany i zwodowany o wiele wcześniej, niż Titanic.

Co ciekawe, jest to prawda. Poniżej porównanie.
Po lewej znajduje się Olympic, a po prawej Titanic:



Idąc dalej, wg przytaczanej przeze mnie teorii - podczas któregoś ze swoich rejsów, Olympic miał przeżyć niemiłą przygodę związaną z uderzeniem w wojenny okręt "HMS Hawke". Kolizja ta spowodowała, że został dość mocno uszkodzony. Problemem był jednak nie sam fakt uszkodzenia statku, lecz fakt, że nie był on ubezpieczony i doprowadził firmę "White Star Line" niemalże do bankructwa. Problemy finansowe z tym faktem związane bardzo opóźniały również moment zwodowania Titanica, którego zwodowanie i dziewiczy rejs zostały już uprzednio odpowiednio "rozreklamowane" przez ówczesne "media". Właściciele firmy wpadli więc na pomysł, żeby zamiast Titanica zwodować po części naprawionego Olympica i zatopić go na oceanie, zabijając przy tym całą masę niewinnych ludzi. Dzięki temu mieli oni odzyskać utracone pieniądze, które włożono w naprawdę Olympica. Oryginalny Titanic miał za to pływać po morzach, aż do roku 1935, oczywiście pod nazwą zmienioną na "Olympic". Według tej teorii - w 1912 roku zatonął nie Titanic, lecz właśnie Olympic.

Teoria pochodzi z tej książki:
link

P.S. Nie wiem, czy dobry dział wybrałem, bo mimo wszystko nie jest to ani dokument, ani potwierdzona historia, a jedynie teoria. Ewentualnie niech admin przeniesie do historycznych, jeśli tak uzna.

lobominator

2013-02-27, 20:23
oozyxak0o napisał/a:

Ciekawe ile takie cacko kosztuje o.O



Koszt budowy Titanica w tamtych czasach wynosił ok. 15 milionów funtów.
Biorąc pod uwagę zmianę wartości pieniądza, szacuje się, że na obecnie czasy bylby to koszt sięgający prawie pół miliarda dolarów.

suchy80

2013-02-27, 20:24
Jarek najpierw Smoleńsk a teraz do Titanica się przypieprzasz?

prof. Matolewicz

2013-02-27, 20:25
Titanic nie zatonął, a żydokomuchy do dziś trzymają go w ukryciu.

lobominator

2013-02-27, 20:32
Tak apropos tematu.
Wiem, że filmik już gościł na Sadolu, ale warto przypomnieć, bo można się pośmiać:


szponiasty

2013-02-27, 20:57
Na Titanicu zginęło ok 600 czołowych industrialistów ówczesnej Ameryki, nieprzychylnych FED, przepchniętemu w tym samym roku bodajże w trakcie święta dziękczynienia, po tajnych naradach na wyspie Jersey. Czy to był Olympic? Może i tak, brzmi prawdopodobnie. Jednak nie ma to większego znaczenia, przy tym że zabili kilka tyś niewinnych ludzi (nie pierwszy i nie ostatni raz).

PS. Był jeszcze trzeci siostrzany statek: Britanic. Również zatonął (zdjęcie).


flaqy

2013-02-27, 21:04
i znowu nas k***a okłamali

kamik306

2013-02-27, 21:08
zajebista historia :D brzmi tak nieprawdopodobnie... że można uwierzyć w to, że się naprawdę wydarzyła....

eldomel

2013-02-27, 22:04
ciekawa teoria, ale bzdurna raczej. to powiedz mi gdzie się znajdują te osoby co zaginęły. bo nie sądzę, aby wszystkim zapewnili druga tożsamość :P

Ezoteryk

2013-02-27, 22:06
Co ty pie**olisz z Olympic i Titanicem ostatnio piłem ... a ty tu z takimi wyjezdzasz

Arkadio

2013-02-27, 22:15
eldomel napisał/a:

ciekawa teoria, ale bzdurna raczej. to powiedz mi gdzie się znajdują te osoby co zaginęły. bo nie sądzę, aby wszystkim zapewnili druga tożsamość :P



Eee... nie żyją?

Boczuardo

2013-02-27, 22:22
rockface123 napisał/a:

tak, usa wysłało samoloty by rozj***ć WTC a titanica, podobnie kazali rozj***ć :D zajebisty tok myślenia powodzenia.




2. 'psychiatryczni' – typ trolla internetowego / osoby na etacie, który szczególnie uaktywnił się po katastrofie w Smoleńsku. Piszą oni posty w stylu: 'lecz się', 'ale głupoty piszesz, masz paranoję' czy w końcu: 'polecam leczenie psychiatryczne'. Zastanawiające jest to, iż posty te, najczęściej krótkie, są pisane według konkretnego szablonu tak, jakby pisała je stale ta sama osoba. Dziwne jest to, iż posty te często się powtarzają, zmienia ulegają tylko niektóre słowa. Zupełnie tak, jakby były one czerpane z kilku gotowców, schematów, z dodatkiem niewielkiej inwencji autora takiego postu / komentarza. Psychiatryczni – albo pospolite trolle (najczęściej) albo osoby piszące za pieniądze (rzadziej) występują także w sposób stadny. Jakie jest ich zadanie? Spełniają oni ważną pozycję w wojnie informacyjnej o prawdę. Mają oni za zadanie ośmieszenia poglądów, ludzi, których wpisy komentują w oczach innych czytelników. Często opieranie się na naukowych, niezależnych ekspertyzach nazywają teoriami spiskowymi, aby od razu zaklasyfikować negatywnie dany pogląd i go ośmieszyć w oczach innych.

swietnie napisany temat polecam przeczytac caly jest tutaj na sadisticu:)

Garbatyx

2013-02-27, 22:26
lobominator napisał/a:



Efekty specjalne. W realu był tam napis "FSO".

Lepiej wyglądałby napis TICO :D

+ LPG

lewanmich1

2013-02-27, 22:27
To akurat jest prawda. Nie zatonął. W ubiegłym roku widzieli go w Gdańsku. Miał przebite numery.

JaE

2013-02-27, 22:32
Kolizja Olimpic'a z okrętem Royal Navy miała miejsce w rzeczywistości. To nie część teorii spiskowej. Tak dla wyjaśnienia;)

genghiskhan

2013-02-27, 23:04
okar19 napisał/a:

A kogo to obchodzi co zatonęło? Prawdy nigdy się nie dowiesz.


orly?
średnio inteligenta małpa zobaczy różnicę w kształcie dziobowej części kadłuba.... :roll:

lubię teorie spiskowe, ale tym razem to :idzwch*j:

lewanmich1 napisał/a:

To akurat jest prawda. Nie zatonął. W ubiegłym roku widzieli go w Gdańsku. Miał przebite numery.


taaaa dodaj jeszcze, że go wyklepali ze szwagrem w stodole :homer: