18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Test pistoletów gazowych

Isenstadt • 2019-01-20, 19:47
Test pistoletów gazowych z uwzględnieniem poruszającego się ku nam napastnika z odległości 2-3 metrów.



Aż mi się trochę smutno robi, ze u naszych południowych somsiadów broń gazową można kupić w sklepie jak bułki. :cry:

Swoją drogą przypomniała mi się ciekawa historia, jak spisywała mnie policja za udział w bójce z użyciem rurek gazowych i załadowanych krótkich wiatrówek :mrgreen: . Wniosek z tego taki, że jak ktoś chce zrobić krzywdę, to zrobi czymkolwiek, a zwykły obywatel niepotrzebnie jest pozbawiany skuteczniejszych środków obrony w imię durnych przepisów.

Ps. Broniłem koleżanki przed dresikami, nie jestem typem agresora na wiejskich dyskotekach :roll:

lysout

2019-01-21, 14:57
A wystarczy w googlach wpisać "mlieko rajo" i wszystko staje się jasne. Myślenie nie boli.

cezi2626

2019-01-21, 16:54
nawet w Niemczech można kupić gazówkę na pak bez pozwolenia, wystarczy mieć skończone 18 lat

Mateo.

2019-01-21, 18:02
Nie jest to prawdziwa broń gazowa. To hukowiec z wyrzutnikiem gazu. Efekt postrzału z prawdziwej broni gazowej z takiej odległości to co najmniej tatuaż prochowy na pół ryja, a najprawdopodobniej znacznie obrażenia twarzy, ślepota, trwałe oszpecenie, a nawet postrzału z takiego bliska z broni gazowej można nie przeżyć, bo ciśnienie gazów prochowych jest tak wysokie.

~mg_schutze

2019-01-21, 19:19
W ruskich notorycznie trafiają jakiś inguszów czy innych terrorystów z właśnie przerobionymi gazówkami czy traumatycznym na ostrą...

Wiewór

2019-01-21, 19:34
Gazowka to zwykła zabawka. Tak samo groźna jak pistolet ASG.
Oczywiście w katocebulackim ciemnogrodzie zabroniona bo jeszcze by sobie polaki niewolniki kupiły a później by im się prawdziwej broni zachcialo. A bwana mówi że Polakom biedakom nie wolno broni bo bwana dobry i sprawiedliwy to ich obroni. :-D
A Polak niewolnik on broni nie chce bo on kocha bwana i on wierzy jemu bezgranicznie. :mrgreen:

Dżizas_kurde

2019-01-21, 20:17
Cytat:


gazówki, u nas prawo nie pozwala tego posiadać z takiego względu że w rewolwerze można wykręcić lufę i ją podmienić na taką bez bolca. w rezultacie po takim zabiegu uzyskuje się normalną broń, jak jest w takich pistoletach to nie wiem ale były jakieś kontrowersje wokół hukowca 9mm


Nie znam się to się wypowiem.
Misiaczku - lufa w gaziakach jest integralną niewymienną cześcią.
nie da się ich w prosty sposób przerobić na broń palną.


Cytat:


@up No to należałoby ustawić takie ograniczenia, żeby nie dało się tej broni przerobić na palną (na stałe z przegrodą np.) i tyle, a nie zabraniać na zasadzie nie bo nie i ch*j. A co do 9mm PAK to tylko na pozwolenie, wiem bo mojego znajomego za to skutego do lodówy wlekli.


W ten sposób należy ograniczyć sprzedaż rurek o kalibrze 1/2"... bo taka rurka metalowa to jest lufa z komorą nabojową identyczną jak lufa w strzelbie kaliber 12....

Cytat:


Gazówce bym nie ufał, ale są pociski śrutowe do broni krótkiej. Skuteczne na kilka metrów i mniejsze ryzyko że pocisk przeleci 50m i walnie przechodnia. Produkuje się nawet giwery z przegrodą w lufie do strzelania wyłącznie taką amunicją.


Ferie się zaczęły k***a...

Cytat:


Nie jest to prawdziwa broń gazowa. To hukowiec z wyrzutnikiem gazu. Efekt postrzału z prawdziwej broni gazowej z takiej odległości to co najmniej tatuaż prochowy na pół ryja, a najprawdopodobniej znacznie obrażenia twarzy, ślepota, trwałe oszpecenie, a nawet postrzału z takiego bliska z broni gazowej można nie przeżyć, bo ciśnienie gazów prochowych jest tak wysokie.



Nie tak do końca.
To broń palna zasilana kartridżami hukowymi kal. 9mm popularny P.A.K.
Amunicja może być Hukowa-Błyskowa lub , ze środkiem drażniącym (czerwony albo niebieski kapturek)

Tutaj strzał w zamkniętym pomieszczeniu... na świeżym powietrzu absolutnie nie spisuje się to w ogóle.

Lepiej strzelić w powietrze i liczyć na to że napastnik się zesra ze strachu.... lub wyciągnie swoją klamkę :D tym razem prawdziwą.



Isenstadt

2019-01-21, 22:17
el_kadafi napisał/a:

No. 2-3 metry jak nic.



Przeczytaj opis pogrubioną czcionką jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem.

jazeck

2019-01-22, 22:07
Dochodzenie w.s. Adamowicza w.s. zamachowca, gdzie kupił nóż , rozstrzygnięte...? Bo jakoś tvp zaczęło milczeć... Firma ochroniarska zamknięta, czekamy na sklep sprzedający noże. Później krakowski smog. Koń ska stu cja!